Neler Yeni

Çözüldü✓ B450M S2H V2 TPM 2.0 özelliği açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Semih
Merhaba arkadaşlar, Gigabyte B450M S2H V2 anakartını kullanıyorum ve Windows 11'e geçince bir hata aldım ve bunun için TPM 2.0 diye bir özelliği açmam gerektiğini öğrendim. Daha sonra BIOS'tan bu özellikleri açıp F10+enter yaptığında bilgisayarın açılış ekranında sanki delete tuşuna basıyormuşum yine BIOS ekranı karşılıyor beni Windows ekranını göremiyorum TPM 2.0'ı kapatmadan. Bunun için ne yapabilirim?
1.JPG

2.JPG

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar, Gigabyte B450M S2H V2 anakartını kullanıyorum ve Windows 11'e geçince bir hata aldım ve bunun için TPM 2.0 diye bir özelliği açmam gerektiğini öğrendim. Daha sonra BIOS'tan bu özellikleri açıp F10+enter yaptığında bilgisayarın açılış ekranında sanki delete tuşuna basıyormuşum yine BIOS ekranı karşılıyor beni Windows ekranını göremiyorum TPM 2.0'ı kapatmadan. Bunun için ne yapabilirim?Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Windows'a girip Windows arama kısmına msinfo32 yazıp ekran görüntüsü atar mısın?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin
Windows'u UEFI kurmamışsın. Bu dediğim şekilde Windows 11 flash belleği yapıp tekrardan format at hocam.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 5 ya da 6 kutucuklu onları boş bırakın. (Microsoft hesabı ile oturum açmak istemiyorsan o kutucuğu aktif et). Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Semih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows'u UEFI kurmamışsın. Bu dediğim şekilde Windows 11 flash belleği yapıp tekrardan format at hocam.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 5 ya da 6 kutucuklu onları boş bırakın. (Microsoft hesabı ile oturum açmak istemiyorsan o kutucuğu aktif et). Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.
RUFUS.png

Bu şekilde mi devam etmem gerekiyor?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin
Yerel hesap oluşturmak istiyorsam 3. tikin işaretli kalması gerekmiyor mu?
Hayır. Format işlemi bittikten sonra internet kablon takılı olmasın. 2. seçenek aktif olduğu için Yerel Hesap açabileceksin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Semih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır. Format işlemi bittikten sonra internet kablon takılı olmasın. 2. seçenek aktif olduğu için Yerel Hesap açabileceksin.
Peki kurulum bittikten sonra tekrar bios a girip herhangi bir ayar yapmam gerekecek mi yoksa direkt oyuna girebilecek miyim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,728
İsim
Emre Zengin
Peki kurulum bittikten sonra tekrar bios a girip herhangi bir ayar yapmam gerekecek mi yoksa direkt oyuna girebilecek miyim?
CSM Support'u Disabled konuma getireceksin hocam. Konunun başında attığın fotoğraf gibi olacak hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,050
Üyeler
156,269
Son üye
yagizdmrr
Top Bottom