Neler Yeni

Babam okul vakti zorla işe göndermeye çalışıyor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Şikayet edersin polise
af edersin ama o nasıl baba
geçen bi olay duymuştum bir kız tıp okuyormuş ama annesi ve babası avukat olduğu için kızlarını da zorla avukat yapmışlar. kız ise hiçbir şey yapmamış. ben böyle bir şey yaşayacak olsam, "tamam anne, tamam baba" yerine önce düzgünce konuşurum, ısrar ederlerse agresifleşirim.
Israrın sonu kavgaya gidecek ve ben muhtemelen o anki ev halimle kaçacağim ancak sonu nereye varacak bilmiyorum

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
bu düşünce yapısındaki insanlara çocuk yapmama cezası verilsin cidden ne rezalet bir durum ya hayat kölelik yapıp bedavaya çalışmaktan ibaret değil. Bunun gibi geri kafalı insanlar yüzündeb şu anda yaşı küçük çoğu insanların hayali vb yok. Benim ailem sürekli bana güçlü olmayı öğretti en iyisi olabileceğimi öğretti sayelerinde çalışma azmi yakaladım ve sosyal medyada iş yapmaya başladım aylık kazancım min 5bin lira :D şaka gibi cidden allah annene babana sabır versin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sabır versib demişim pardon akıl fikir versin diyecektim

Israrın sonu kavgaya gidecek ve ben muhtemelen o anki ev halimle kaçacağim ancak sonu nereye varacak bilmiyorum
Evden kaçma gibi bir hata yapma sakın sabret sonuna kadar sabret illa ki bir çıkış yolu olur derslerine yoğunlaş güzel bir uni kazan şehir dışına çık git kurtul

Sami Järvi

80+ Silver
Bir uzmanla görüşmelisin dostum bu böyle gitmez .Geç olmadan aranızda çözmelisiniz.İşleyiş nasıl bilmiyorum ama sosyal hizmetlere gitmen bu durumu baya hafifletir en kötü ihtimal yurtlarına bile alabilirler seni.Güzel bir şekilde sınava da hazırlanıp okulunu da okuyabilirsin.Bu en kötü ihtimal.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
bu düşünce yapısındaki insanlara çocuk yapmama cezası verilsin cidden ne rezalet bir durum ya hayat kölelik yapıp bedavaya çalışmaktan ibaret değil. Bunun gibi geri kafalı insanlar yüzündeb şu anda yaşı küçük çoğu insanların hayali vb yok. Benim ailem sürekli bana güçlü olmayı öğretti en iyisi olabileceğimi öğretti sayelerinde çalışma azmi yakaladım ve sosyal medyada iş yapmaya başladım aylık kazancım min 5bin lira :D şaka gibi cidden allah annene babana sabır versin

Sabır versib demişim pardon akıl fikir versin diyecektim

Evden kaçma gibi bir hata yapma sakın sabret sonuna kadar sabret illa ki bir çıkış yolu olur derslerine yoğunlaş güzel bir uni kazan şehir dışına çık git kurtul
Çok özel değilse, işiniz nedir acaba
Bir uzmanla görüşmelisin dostum bu böyle gitmez .Geç olmadan aranızda çözmelisiniz.İşleyiş nasıl bilmiyorum ama sosyal hizmetlere gitmen bu durumu baya hafifletir en kötü ihtimal yurtlarına bile alabilirler seni.Güzel bir şekilde sınava da hazırlanıp okulunu da okuyabilirsin.Bu en kötü ihtimal.
Daha babam konusunu açmadı zaten annemin bana dediklerini sizlere anlattım, tatlı dille konuşmaya çalışacağım ancak tahmini çok da zor olmamalı ki babam hemen köpürecek gece gece canım sıkıldı uyuyamıyorum da

Earth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Earth
Ucuza çalışmaktan çok hafta sonu çalışman kötü olmuş sonuçta 2 yıl sonra sınavın var meslek lisesi olsan neyse artı bile olabilirdi asıl sorun hafta sonu çalışman para şu an çokta önemli değil

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
60 TL'ye Suriyeli işçi çalışmıyor afedersin o nasıl ücret. Çalışma kardeşim zaten okulun var bir de 3 kuruş için o yorgunluğu mu çekeceksin.

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
11. sınıfa geçtim ve daha da kötüsü sayısal bölümdeyim ki sayısalım da çok iyi olmadığından ekstra bir çaba göstererekten çalışacağım
bunun yanında kapatmam gereken 10. sınıf açığı var.
Hocam açıkçası köleliğin 21.yüzyılda hâlâ aktif olduğunu bilmiyordum.
Tanıdık yer olunca ucuza çalıştırırlar.Nasıl olsa tanıdığın bir kişinin evladı.Ses çıkarırsa yer şamarı anlayışı var.
Bende 11. Sınıfım hocam.Durumunuzu anliyorum.Bende çok sıkı çalışıyorum.Ama bu galiba yetmemiş olacak ki bizimkiler gitmiş beni günlük 8 saatlik dershaneye yazdırmışlar.
Günde 5 saat uyku.40 saat ders,bir o kadarda evde +16 saat dershane (Birde ödev veriyorlar tonlarca.)
Kendime zaman ayıramıyorum .Yapacağım şeyler için ya uykumdan feragat ediyorum.Ya da yapacağım şeyi yapamayıp günü sona erdiriyorum.
Bir kaç aktivitem kaldı.Forumda dolanmak.Evde biraz hareket için egzersiz yapmak.
Kendime biraz zaman ayırmak için dersten kıssam üzerimde bitiyorlar.
Daha sınav yılında bile değilim.Lise başlamadan bitti zaten.Olabildiğince gayret sarf ediyoruz.Lakin üzerimize yapılan bu baskıyı anlamıyorlar.
Umarım bu seneyi akıl sağlığını kaybetmeden atlatırız

2mApoo

80+ Silver
Abi pardon? 60 TL nedir? Vallahi şaşkınlık içindeyim. Köle misin hayırdır?
inanmayacaksın ama haftalık 100TL çalışmaya gönderiyorlardı beni.
Ve şuan 5TL istediğimde bile "o zamandan çalışsaydın birsürü paran olurdu diyip söyleniyorlar"
(Rekor Bende)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
inanmayacaksın ama haftalık 100TL çalışmaya gönderiyorlardı beni.
Ve şuan 5TL istediğimde bile "o zamandan çalışsaydın birsürü paran olurdu diyip söyleniyorlar"
(Rekor Bende)
Abi zor değil
Kapatcan kendini 10 20 gün
Video edit öğrencen
En kötü aylık 1000 2000 cebine sokarsın. Vallahi haftalık 100 nedir ya?

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3
90'dan önce doğanların hepsi bi anda yok olsa ülke vallahi daha güzel olur be neresinden tutsan elinde kalıyo şu cennet vatan

Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
SeyrekBey
Normalde özel konuları açmak istemezdim ancak akıl alacak başka kimsem kalmadı. Zaten sonrasında konunun kitlenmesini talep edeceğim sanırım.

Konuya cevap yazacak kişiler eksiksiz okuyarak cevap vermesini istiyorum.

Dostlar okulların açılmasına son 1 ay kala babam
arkadaşıyla konuşmuş işte düğün salonunda bana iş ayarlamış benden habersiz, beni ansızın gönderdi bir şey demedim ilk gün geçti öyle
sonrasında haftada 1 2 kere düğüne gittiğim oluyordu o da 8 saatlik yoğun çalışmanın ardından 60-70 TL alıyordum.
(60 yevmiye+bahşiş)

Önemli: babamın arkadaşıyla konuştuğumda bazen yerime gelen kız 170 TL'ye kadar kazanıyormuş. Hatta ard arda 4 gün 170 TL kazandığı bile olmuş kızın.
E zoruma gitti o da ben de aynı miktarda çalışıyoruz kız 2 günlük kazancı tekte alıyor.

ki oraya da babamın zoruyla gidiyordum.
Neyse bu adam beni çağırmayı bıraktı babam da bugün öğrenmiş ki adam beni beğenmediğinden başkasını çağırıyormuş.
Babam da annemle konuşmuş işte sanayiye (haftasonu) vereceğim olmaz böyle, en kötü gider bedavaya düğün salonunda çalışır, iş hayatını öyle böyle öğrenecek.

Annemle konuştum dedim okul vakti hani n'oluyor zaten hafta içi ders yorgunluğu yetiyor haftasonu da çalışacak mıyım ? e derslerim ne olacak vs vs.
Annem ya haftasonu parayla çalışırsın ya da ücretsiz çalışırsın dedi (kararı babam veriyor annem sadece bana seçeneği sundu.)

Özetle derdim bu düğün salonunda ki iş beni fiziki açıdan gerçekten zorluyor oluşu, okul vakti haftasonu düğün salonuna yazın da sanayiye zorla götürülecek olmam.

Diyorum hani bir tık daha hafif iş olsun vallahi sesimi çıkartmam "gerçek hayatı öğren öyle kolay hiçbir şey yok" gibisinden absürt cevaplar alıyorum.
Ben de biliyorum kolay bir şey yok zaten oturduğum yerden para kazanayım demiyorum ancak bu da çok zor benim için.
Ben annemi babamı dinlerim niyetim onlara karşı gelmek sorun çıkartmak değil o tür ergen tiplerden değilim.

Annem diyor sabahtan akşama kadar yatıyorsun, okula gidiyorum ders yoğunluğu stresi var ne yatması diyorum cevap vermiyor.
Haftasonu bari dinleneyim diyorum batıyor sanırım ona da laf yiyorum.

Ailemle anlaşamıyorum şu an sesimi çıkartmıyorum cevap vermeye çalışırsam ciddi bir şekilde kavga çıkacak.
Yani aslında sizlerden de ne tür cevap bekliyorum bilmiyorum ancak bunu birilerine anlatmam lazımdı sadece düşüncelerinizi fikirlerinizi bekliyorum ne yapmam lazım bilmiyorum.
İnşallah sorunun çözülür

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom