Neler Yeni

Babam okul vakti zorla işe göndermeye çalışıyor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,918
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Derslerine çalış ve işe gitmeyeceğim de ortalaman kaç ve sınıf?

Berke Fitness

80+ Bronze
Normalde özel konuları açmak istemezdim ancak akıl alacak başka kimsem kalmadı. Zaten sonrasında konunun kitlenmesini talep edeceğim sanırım.

Konuya cevap yazacak kişiler eksiksiz okuyarak cevap vermesini istiyorum.

Dostlar okulların açılmasına son 1 ay kala babam
arkadaşıyla konuşmuş işte düğün salonunda bana iş ayarlamış benden habersiz, beni ansızın gönderdi bir şey demedim ilk gün geçti öyle
sonrasında haftada 1 2 kere düğüne gittiğim oluyordu o da 8 saatlik yoğun çalışmanın ardından 60-70 TL alıyordum.
(60 yevmiye+bahşiş)

Önemli: babamın arkadaşıyla konuştuğumda bazen yerime gelen kız 170 TL'ye kadar kazanıyormuş. Hatta ard arda 4 gün 170 TL kazandığı bile olmuş kızın.
E zoruma gitti o da ben de aynı miktarda çalışıyoruz kız 2 günlük kazancı tekte alıyor.

ki oraya da babamın zoruyla gidiyordum.
Neyse bu adam beni çağırmayı bıraktı babam da bugün öğrenmiş ki adam beni beğenmediğinden başkasını çağırıyormuş.
Babam da annemle konuşmuş işte sanayiye (haftasonu) vereceğim olmaz böyle, en kötü gider bedavaya düğün salonunda çalışır, iş hayatını öyle böyle öğrenecek.

Annemle konuştum dedim okul vakti hani n'oluyor zaten hafta içi ders yorgunluğu yetiyor haftasonu da çalışacak mıyım ? e derslerim ne olacak vs vs.
Annem ya haftasonu parayla çalışırsın ya da ücretsiz çalışırsın dedi (kararı babam veriyor annem sadece bana seçeneği sundu.)

Özetle derdim bu düğün salonunda ki iş beni fiziki açıdan gerçekten zorluyor oluşu, okul vakti haftasonu düğün salonuna yazın da sanayiye zorla götürülecek olmam.

Diyorum hani bir tık daha hafif iş olsun vallahi sesimi çıkartmam "gerçek hayatı öğren öyle kolay hiçbir şey yok" gibisinden absürt cevaplar alıyorum.
Ben de biliyorum kolay bir şey yok zaten oturduğum yerden para kazanayım demiyorum ancak bu da çok zor benim için.
Ben annemi babamı dinlerim niyetim onlara karşı gelmek sorun çıkartmak değil o tür ergen tiplerden değilim.

Annem diyor sabahtan akşama kadar yatıyorsun, okula gidiyorum ders yoğunluğu stresi var ne yatması diyorum cevap vermiyor.
Haftasonu bari dinleneyim diyorum batıyor sanırım ona da laf yiyorum.

Ailemle anlaşamıyorum şu an sesimi çıkartmıyorum cevap vermeye çalışırsam ciddi bir şekilde kavga çıkacak.
Yani aslında sizlerden de ne tür cevap bekliyorum bilmiyorum ancak bunu birilerine anlatmam lazımdı sadece düşüncelerinizi fikirlerinizi bekliyorum ne yapmam lazım bilmiyorum.
Anladigim kadariyla baban laftan anlamiyor yerinde olsam kavga cikarirdim gerekirse evden kacardim

Rulep

80+ Gold
bence işe gittiğinde oranın sahibine anlat okucam falan ders çalışıcam ama beni zorla gönderiyor diye ikna olursa babanla konuşsun bu çocuk okusun bunda iş var,kafası çalışıyor derse büyük ihtimal baban ikna olur

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,556
İsim
göksel yurtcan
sanırım babanı ikna ekmek için kavga falan etmek gerekecek bu çok saçma bir düşünce ama babanı ikna etmek için baya zorlaman lazım

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,278
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Hocam bu kadar kötü bir durumda olduğunuz için üzgünüm. Düğünlerde en son 60 TL 5 sene önce veriliyordu artık afganlar çalışır o fiyata. Belki kendiniz başka bir düğün salonun işe girerseniz 2 haftada 1 şeklinde giderseniz babanızın ağzından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca babanızın böyle salakça bir şey yapmasının hiç bir mantığa sığar yani yok. Geri kafalılığın daniskası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Köle bile 60 TL'den fazla alır abi bune?
Bu arada ben olsam babaannemde kalırdım bir süre.

stizzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
stizzy
Babamla zaten aramız pek iyi değil, beni asabi gördüğü için ne desem ters anlayıp agresif cevap veriyor.
İsterim ki elimi masaya vurayım konuşayım ancak bunu yaparsam ya işin sonunda evden belli süre giderim (kendi kararım ile)
ya da bir halt eline geçecekmişcesine babam fiziki yollarla cevap verir.
Hocam masaya vurun sert bir şekilde konuşun gene terslerse alın eşyanızı vs gisin süleymancı yurtları oluyor oradaki hocalara anlatırsınız onlarda hoş karşılarlar hem ek ders vs veriyorlar (çoğu yaz gittim, kendimden biliyorum) hem kıyafetiniz vs eksik ise çoğu şey ile ilgilenirler diye düşünüyorum.

Cevizli sucuk

80+ Bronze
Ben olsam salona devam ederdim belkide sende hata var adamlar senden memnun olmamış sonuçta 60 TL saçma bir rakam evet ama gelecek zamanda zaman yapmayacağı anlamına gelmez

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,232
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Ben olsam salona devam ederdim belkide sende hata var adamlar senden memnun olmamış sonuçta 60 TL saçma bir rakam evet ama gelecek zamanda zaman yapmayacağı anlamına gelmez
Hocam her seferinde aynı performansı göstermedim, zaten ben mi hata yapıyorum diye düşündüm.
Kendimi tamamen o işe adadığımda da aynı, el ucuyla yaptığımda da aynı parayı aldım ki bahşişleri düğün salonunu tutmuş gelen kişiler belirliyor.
Biraz şansa kalıyor ancak benim yerime çalışan kızın 4 gün ard arda 170 TL alıp benim 1 sefer o parayı alamıyor oluşum canımı sıktı.

"thorxium"

80+ Bronze
inanmayacaksın ama haftalık 100TL çalışmaya gönderiyorlardı beni.
Ve şuan 5TL istediğimde bile "o zamandan çalışsaydın birsürü paran olurdu diyip söyleniyorlar"
(Rekor Bende)
Bana da aynısını okul dışında bana para falan vermiyolar asla 16 yaşındayım annem babamda 5 TL yi bırak 10 hiç vermedi bana

Cevizli sucuk

80+ Bronze
Hocam her seferinde aynı performansı göstermedim, zaten ben mi hata yapıyorum diye düşündüm.
Kendimi tamamen o işe adadığımda da aynı, el ucuyla yaptığımda da aynı parayı aldım ki bahşişleri düğün salonunu tutmuş gelen kişiler belirliyor.
Biraz şansa kalıyor ancak benim yerime çalışan kızın 4 gün ard arda 170 TL alıp benim 1 sefer o parayı alamıyor oluşum canımı sıktı.
Yani moral bozucu bir şey ama bence devam et parasız olsa bile sanayiden iyidir kendi çalışacağın yeri kendin bul ama yukarda internet cafe falan yazmışın benim ailem bunu duysa bula bula oradamı buldun falan der iş aramaya bak bence

2mApoo

80+ Silver
Bana da aynısını okul dışında bana para falan vermiyolar asla 16 yaşındayım annem babamda 5 TL yi bırak 10 hiç vermedi bana
Az kaldı
Son 2-3 yıl. Sonra FREEyiz moruQ.
(İnş burs çıkar bana)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom