Neler Yeni

Babamın Kredi Kartı Çalındı, Nasıl Çalınmış Olabilir ?

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Merhaba forum üyeleri, bugün saat gece 5 te bizim yapmadığımız "Defacto" sitesinden 650 TL bir satın alma işlemi olmuş. İlk gördüğümüzde bizim yapmış olabileceğimizi düşündük. Bankayı arayıp sorduğumuzda başka bir ilden yapıldığı söylendi ( Ankara ) kısaca çalındığını söyledi para iadesi oldu ve kartı iptal etti. Asıl merak ettiğim, bizim Kartımızda 3D secure sistemi vardı, İster 10 TL alışveriş yap, ister 500.000 yap Hem kod istiyor Hem de banka arıyordu, hatta daha önce 204 TL tutarında bir kitap almıştım, o zamanda banka arama yapmıştı ve 3D secure kod gelmişti şimdi neden gelmedi ? ve kart bilgilerimizi nasıl bulmuş olabilirler ?

@Treyarch Bu konuda bilgilisiniz diye sizi etiketledim sizce neden olmuş olabilir ?

Son düzenleme:
bu işler biraz karışık bildiğim kadarıyla bu beleşçi arkadaşlar kart düşürüp kullanıyolar

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,622
İsim
Eren Yeager
3d secure mağazadan mağazaya göre değişiyor diye biliyorum.
Her mağaza vermiyor galiba.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Örnek vereyim Steam'den bir şey alınca 3D Secure'a kod gelmiyor ve bazı sitelerde de seçersen geliyor. Benim babamın arkadaşına da benzer bir şey olmuş bankamatiklerde filan bazen bir alet oluyor veya kamera öyle yapıyorlar.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba forum üyeleri, bugün saat gece 5 te bizim yapmadığım "Defacto" sitesinden 650 TL bir satın alma işlemi olmuş. İlk gördüğümüzde bizim yapmış olabileceğimizi düşündük. Bankayı arayıp sorduğumuzda başka bir ilden yapıldığı söylendi ( Ankara ) kısa çalındığını söyledi para iadesi oldu ve kartı iptal etti. Asıl merak ettiğim, bizim Kartımızda 3D secure sistemi vardı, İster 10 TL alışveriş yap, ister 500.000 yap Hem kod istiyor Hem de banka arıyordu, hatta daha önce 204 TL tutarında bir kitap almıştım, o zamanda banka arama yapmıştı ve 3D secure kod gelmişti şimdi neden gelmedi ? ve kart bilgilerimizi nasıl bulmuş olabilirler ?

@Treyarch Bu konuda bilgilisiniz diye sizi etiketledim sizce neden olmuş olabilir ?
senin telefon numaranına ynısıbnı alıyorlar o sistem de seninki gibi tanımlıyor bir yerde duymuştum
tel numaranı bile çalabiliyorlar

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kredi kartınızın fotoğrafını dijital ortama geçirmek, bir yerde düşürmek, ATM kart giriş yerine takmak, güvenilir olmayan POS makinesinde işlem yapmak.
Aklıma bunlar geldi.

Top Bottom