Neler Yeni

Bal sanıp motor yağı yemek

Major

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
İsim
Böyle bir şey aslında küçükken başıma gelmişti, okuma bilmiyordum ve krem kutusunu yoğurt kutusu sanıp kaşıklayarak yemiştim hemde az değil kaşık kaşık.

IMG_20220123_183331.jpg

IMG_20220123_183449.jpg

Şimdi ise vefat eden dedemden kalma (yaklaşık 10 yıllık) bir saklama kabı buldum bodrumda.
Dedem orada birşeyler yapardı eskiden (tamir vs.) bende yine eşyalarını kurcalarken biraz derinlere indim ve eskiden örümcek ağları, örümcekler, böcekler falan olduğu için elimi oralara sokamazdım. Ama bu sefer gaza geldim ve soktum, sonra da bu kabı buldum.
Dedem de gitmiş motor yağını bal kutusuna koymuş, bende anneme sordum "Bal bozulmaz küflenir küflenmediyse ye." dedi.

tadı güzeldi aslında

Son düzenleme:

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,687
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
tadı ve kıvamından fln belli olur yağ olduğu. Motor yağı kadar akışkan değil bal oda sıcaklığında yani yediysen ilk ağzına aldığında fark etmedin mi?

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Bir kavanoz yollasana tadına bakayım 🤣 geçmiş olsun bu arada

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Böyle bir şey aslında küçükken başıma gelmişti, okuma bilmiyordum ve krem kutusunu yoğurt kutusu sanıp kaşıklayarak yemiştim hemde az değil kaşık kaşık.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Şimdi ise vefat eden dedemden kalma (yaklaşık 10 yıllık) bir saklama kabı buldum bodrumda.
Dedem orada birşeyler yapardı eskiden (tamir vs.) bende yine eşyalarını kurcalarken biraz derinlere indim ve eskiden örümcek ağları, örümcekler, böcekler falan olduğu için elimi oralara sokamazdım. Ama bu sefer gaza geldim ve soktum, sonra da bu kabı buldum.
Dedem de gitmiş motor yağını bal kutusuna koymuş, bende anneme sordum "Bal bozulmaz küflenir küflenmediyse ye." dedi.

tadı güzeldi aslında
Bence artık her şeyi inciğine dikkat ederek tüketirsin.
Benim de kardeşimden kalma bir huyum oldu.
Her şeyi yemeden pimpirikli bir şekilde kontrol ederim su bile aynı benim için.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
nasıl anladın motor yağı olduğunu sonradan?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,434
Üyeler
140,491
Son üye
sonnyblack
Top Bottom