Neler Yeni

Öneri Başlangıç Motosikleti Önerisi 250NK/250SR

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Birol azak
Selamlar seçimden önce yani önümüzdeki hafta motor almak istiyorum normalde aklımda duke250-gsxr250 vardı ama 250lik bir motora o fiyatları vermek mantıklı gelmedi. Şuan 80-90k'ya 2023 model 250nk yada 250sr alıp 1 yıl sonra satıp ninja 400 almayı planlıyorum sizce mantıklı mı ? Hem bu 1 yıl zarfında acemiliğimi atmış olurum hemde başlangıçta çok masrafa girmem diye düşündüm. Önerilerinizi bekliyorum.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,105
İsim
.
Selamlar seçimden önce yani önümüzdeki hafta motor almak istiyorum normalde aklımda duke250-gsxr250 vardı ama 250lik bir motora o fiyatları vermek mantıklı gelmedi. Şuan 80-90k'ya 2023 model 250nk yada 250sr alıp 1 yıl sonra satıp ninja 400 almayı planlıyorum sizce mantıklı mı ? Hem bu 1 yıl zarfında acemiliğimi atmış olurum hemde başlangıçta çok masrafa girmem diye düşündüm. Önerilerinizi bekliyorum.
250NK iş yerinde bir çalışanda var memnun.

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,096
İsim
Yusuf Eyili
Hocam Racing-Naked-Supersport normalde motorcuların tek kasa beğenisi olur onun üzerinden yürürler sen bütün 250likleri yazmışsın. 250cc başlanğıç acemilik atıcak motoru olmaz. Maksimum 125cc bir çin almanızı öneririm. Böylece 25-40 bandında bir motor alıp masraftan korkmadan rahatça acemiliğinizi atabilirsiniz. Tavsiyem scooter ile başlayıp kavrama vites debriyaj düzen devir uğraşmadan trafikteki acemiliği üzerinden atman. Yoksa 4 te unutup ışıkta kalkmak için uğraşmaktan bol bol küfür yersin. Haklı olarak.

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Birol azak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Racing-Naked-Supersport normalde motorcuların tek kasa beğenisi olur onun üzerinden yürürler sen bütün 250likleri yazmışsın. 250cc başlanğıç acemilik atıcak motoru olmaz. Maksimum 125cc bir çin almanızı öneririm. Böylece 25-40 bandında bir motor alıp masraftan korkmadan rahatça acemiliğinizi atabilirsiniz. Tavsiyem scooter ile başlayıp kavrama vites debriyaj düzen devir uğraşmadan trafikteki acemiliği üzerinden atman. Yoksa 4 te unutup ışıkta kalkmak için uğraşmaktan bol bol küfür yersin. Haklı olarak.
Hocam normalde racing makineler daha çok hoşuma gidiyor fakat ilk motorum olacağı için çok önemsemiyorum dediğim gibi ileride ninja 400 alacağım ayrıca scooter la başlamayı asla düşünmüyorum ama tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Sofu_54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Yunus Emre Sofuoğlu
İkiside kalite bakımından biraz dandik motorlar ama 250sr en azından daha iyi duruyor.

GirayHan

80+ Gold
z moto'nun faiş yedek parça fiyatlarından etkilenmeyecek isen kawasaki alabilirsin. Kawasaki türkiyede genelde belli tecrübeye sahip olmuş kişiler için iyidir. düştüğünde yan granaj'ın fiyatını görünce motordan soğuyabilirsin çünkü. cf moto dediğin markanın daha bu sektörde bi 20 30 yılı var. ağırlıklı olarak japon bakmaya çalış. motor tecrüben yoksa scooter ile başlamanı da önermem. vitesli ile scooter'ın sürüş dinamiğinden tut denge yapısına kadar ciddi farklılıklar var. scooter zaten motosiklet değildir scooter scooter'dır. motosiklet olabilmesi için sıralı vites sistemine ihtiyacı var. bu yüzden scooter değil motosiklet tecrübesi edinmek için motosiklet al. Vitesli olsun.

Top Bottom