Neler Yeni

bazi konular hakkinda soru ve sorunlarim var

Vison

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Polad
Yazılımla ilgiyi bir universiteye girdim, daha ilk dersler başlamadı bile. Seçimi yaparken aklımda hiçbir soru işareti yoktu, ama uniye girdiğim haberini aldığımdan beri kendi kendime bir sürü sorular sormaya başladım, bazılarını yazmak istiyorum belki yardımcı olabilecek birileri vardır

1- Yazılım işine başladıkdan sonra ortalama kaç seneye/aya ilk paramı kazanırım? (not - tabikide sadece uni dersleriyle yetinmiycem, her çeşitden bilgiyi araştırıcam, yani bu işi ciddi ciddi yapmak istiyorum)

2- Bazı insanlar yazılıma para için başlanmaz diyorlar, Her türlü teknolojiye ve bilimsel şeye ilgim var, tabi yazılımada ilgim var. ama elbetdeki işin para kısmıda var, şartlar para kazanmayı gerektiriyor. iyi bir yazılım geliştiricisi olursam, ortalama ne kadar kazana bilirim? ( not - Bir etkisi varmı yokmu bilmiyorum ama belirteyim, Azerbaycanlıyım. Ve burada yazılımsal, teknoloji ile alakalı imkanlar pek gelişmiş değil )

3- Sosyal becerilerim biraz sıkıntılı, ama değişik bir şekilde Grup halinde çalışmayada uygunum. Ama müşteri bulma konusunda çok sıkıntılar çekiyorum ( 3senedir grafik tasarımla uğraşıyorum ve orta/yüksek seviyeye geldim, ama bi türlü müşteri bulamıyor ve satış yapamıyorum) Bu konuda bir tavsiyeniz varmı?, bu beceriksizliğim yazılım hayatıma nasıl yansır?

4- Yazılım hakkında hangi iş imkanları var?, Mesela yaygın olanlardan web geliştirme, oyun geliştirme falan var. Bunlardan başka güzel para kazandıra bilecek alanlar hangileridir?

JSezar

80+ Silver
Hangi üni?

Top Bottom