Neler Yeni

Bilgisayar açıkken elektrik giderse ne olur?

Restorgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Yusuf
Arkadaşlar bilgisayarım 2 3 güne gelecek fakat bu şey aklıma takıldı. Bahadır istiyorum bıyle boktan bir şekilde sistemin çöp olmasını istemiyorum. Böyle bir sebepten parçalara zarar verir mi elektrik kesintisi? Bilgisayarım aquaris 5an ve akım korumalı priz alsam mı?

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,497
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
Arkadaşlar bilgisayarım 2 3 güne gelecek fakat bu şey aklıma takıldı. Bahadır istiyorum bıyle boktan bir şekilde sistemin çöp olmasını istemiyorum. Böyle bir sebepten parçalara zarar verir mi elektrik kesintisi? Bilgisayarım aquaris 5an ve akım korumalı priz alsam mı?
Al

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Verileriniz kayıp olma riski var, anakarta zarar gelme riski var.

Akım korumalı priz veya UPS almanızı tavsiye ederim. (Elektrik kesintisi sık sık oluyorsa.)

Balkız

80+ Gold
En İyi Cevap
5
PSU iyise bişey olmaz dicem ama bilmiyorum yani

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
Dostum güç kaynağının kalitesine bağlı bir durum bunlar. Ben bir şey olacağını sanmam ama siz yine de bir akım korumalı priz alın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU iyise bişey olmaz dicem ama bilmiyorum yani
Ortanın bir tık altı. Tercih etmemek lazım.

DeeperWeys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
mustafa öner
Instagram
https://www.instagram.com/deepervlt/
Steam
https://s.team/p/ctbm-pnrc/pttgcgtm
Twitter
DeeperWeys
Discord
deeperweys
eğer psunun sertifikası varsa sorun olucağını düşünmüyorum ama yoksa büyük ihtimalle olur zaten sertifikalı psu larda arıza olursa marka tarafından zarar karşılanıyor diye biliyorum iyi günler bu arada hayırlı olsun gayet güzel bir sistem almışsınız :giggle:

Geçen gün Valorant rekabetçi oynarken kesildi. PSU'm FSP'nin silver sertifikalı. Sıkıntı yok şu an.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Eğer psunuz Everest rampage frisby powerboost gibi markalarsa patlarsınız bişey olmaz

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,316
İsim
Emre
Benim pc de 10 yıllık gamepoower 230w var kaç kere elektrik kesildi bir şey olamz

fieryz

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,051
İsim
Ömer
Steam
fieryz
PSU iyiyse bir şey olmaz.

Phenoma

80+ Silver
PSU iyi ise parçalara bir şey olmaz ama dosyalar zarar görebilir.
Bunun için bu kodu CMD ye yazıp kesinti sonrası dosyaların bütünlüğünü doğrulayabilirsin.

Kod:
sfc /scannow

Restorgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Yusuf
Agaaa beee. Şu an rahat bir şekilde kullanıyorum. 1-2 kere elektrik gitse de bir şey olmadı .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,778
Üyeler
156,523
Son üye
rahman54
Top Bottom