Neler Yeni

Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

kgeomur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömür
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık yarım saat önce bilgisayarımın içini temizledim ve açtığımda tün fanların dönmesine rağmen (ekran kartı fanı dahil) ekranıma görüntü gelmediğini farkettim. Çözüm olarak şunları denedim;

- Ramleri söküp temizledim(yuvalarıyla beraber).
- Ramlere yaptığım işlemin aynısını ekran kartına yaptım.
- Ramlerle ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için farklı bir ram takıp denedim.
- Bios pilini çıkarıp taktım.
- Bütün kabloları söküp tekrar taktım.
Ama hiçbiri işe yaramadı. Herhangi bir donanıma da zarar verdiğimi düşünmüyorum. Gözümden kaçan ne var? Lütfen yardımcı olur musunuz, teşekkürler. <3

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık yarım saat önce bilgisayarımın içini temizledim ve açtığımda tün fanların dönmesine rağmen (ekran kartı fanı dahil) ekranıma görüntü gelmediğini farkettim. Çözüm olarak şunları denedim;

- Ramleri söküp temizledim(yuvalarıyla beraber).
- Ramlere yaptığım işlemin aynısını ekran kartına yaptım.
- Ramlerle ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için farklı bir ram takıp denedim.
- Bios pilini çıkarıp taktım.
- Bütün kabloları söküp tekrar taktım.
Ama hiçbiri işe yaramadı. Herhangi bir donanıma da zarar verdiğimi düşünmüyorum. Gözümden kaçan ne var? Lütfen yardımcı olur musunuz, teşekkürler. <3
Aynı sorundan dolayı pcyi birkaç gün önce bilgisayarciya verdik büyük ihtimal ekran kartı çip sorunu var dedi daha PC gelmedi büyük ihtimal senin yapabilecegin bir şey değil

kgeomur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorundan dolayı pcyi birkaç gün önce bilgisayarciya verdik büyük ihtimal ekran kartı çip sorunu var dedi daha PC gelmedi büyük ihtimal senin yapabilecegin bir şey değil
Onu eklemeyi unutmuşum üzgünüm. Ekran kartını çıkartıp, görüntü kablosunu anakartın görüntü girişine taktım ama yine de görüntü gelmedi. Sorunun ekran kartında olacağını sanmıyorum.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Onu eklemeyi unutmuşum üzgünüm. Ekran kartını çıkartıp, görüntü kablosunu anakartın görüntü girişine taktım ama yine de görüntü gelmedi. Sorunun ekran kartında olacağını sanmıyorum.
Çip sorunu tak çıkar ile düzelmez.

Top Bottom