Neler Yeni

Bilgisayar bi anda kapandı

Suwariba

80+ Silver
Arkadaşlar normal oyun oynarken bi anda pc kapandı. Monitörde no signal diyor ama pc nin fanları dönüyor, ışıkları yanıyor. Sonra dp kablosunu çıkarıp taktım. Düzeldi. Ama zaten dp kablosu tam takılıydı. Hiç dokunmamıştım. Birde bazen pc yi açtığımda ekrana görüntü gelmiyor, kapatmaya çalıştığımda da kapanmıyor. Kapatma tuşuna uzun süre bastıktan sonra kapanıyor. Bu sorunların sebebi ne?
Anakart asus b450m dragon, ekran kartı asus dual rtx 2060evo, işlemci amd ryzen 5 3600, psu sharkoon shp 650w v2, kasa gamepower warcry, ssd xpg 8100 512gb, ram team t force 3200mhz 2x8gb

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ümit Şişman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım
Arkadaşlar normal oyun oynarken bi anda PC kapandı. Monitörde no signal diyor ama PC nin fanları dönüyor, ışıkları yanıyor. Sonra dp kablosunu çıkarıp taktım. Düzeldi. Ama zaten dp kablosu tam takılıydı. Hiç dokunmamıştım. Birde bazen PC yi açtığımda ekrana görüntü gelmiyor, kapatmaya çalıştığımda da kapanmıyor. Kapatma tuşuna uzun süre bastıktan sonra kapanıyor. Bu sorunların sebebi ne?
kablo sıkıntılı olabilir monitörü farklı bişeye takarak da deneyebilirsin mesela televizyon cihazına hdmı kablosuyla tak bi dene aynı sorunu verecek mi vermezse dp koblosunu değişmelisin bence

Ahmet Taha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Ahmet Taha
Arkadaşlar normal oyun oynarken bi anda PC kapandı. Monitörde no signal diyor ama PC nin fanları dönüyor, ışıkları yanıyor. Sonra dp kablosunu çıkarıp taktım. Düzeldi. Ama zaten dp kablosu tam takılıydı. Hiç dokunmamıştım. Birde bazen PC yi açtığımda ekrana görüntü gelmiyor, kapatmaya çalıştığımda da kapanmıyor. Kapatma tuşuna uzun süre bastıktan sonra kapanıyor. Bu sorunların sebebi ne?
kapanması aşırı ısındığından olabilir

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,891
İsim
Sarp Yılmaz

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,891
İsim
Sarp Yılmaz
Muhtemelen sorun kablodan olabilir en yakın zamanda kablo alıp tekrar dene sorun çözülmezse konu aç.

Ahmet Taha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Ahmet Taha
bi a
Minecraft da 144fps ye sabit oynuyorum nasıl ısınabilir ki. Ayrıca PC nin fanları dönüyor. Monitör no signal diyor.
nda pc kapandı demişsin akıllara ilk o geliyor :d ekran gitti desen başka ama ilk önce kapandı demişsin

Top Bottom