Neler Yeni

Bilgisayar Bir Anda Kasmaya Başladı.

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Gökay CinGöZ
İtel i5 10400f
Sapphire 5600Xt Pulse
16 gb Ram
sistemim bu şekilde bir gün bilgisayarı açtıktan sonra FPS in 200 lerden 30-50 lere düştü uzun süredir düzelmiyor windowsu yeniden kurdum olmadı.Bilgisayarcıya götürdüm ısındığı için oluyor dedi soğutucu aldım hala fark yok sorun neyden kaynaklı olabilir ? CS de 20 Fps ile oynuyorum. Tüm oyunlarda aynı durum geçerli.

htg123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
İtel i5 10400f
Sapphire 5600Xt Pulse
16 gb Ram
sistemim bu şekilde bir gün bilgisayarı açtıktan sonra FPS in 200 lerden 30-50 lere düştü uzun süredir düzelmiyor windowsu yeniden kurdum olmadı.Bilgisayarcıya götürdüm ısındığı için oluyor dedi soğutucu aldım hala fark yok sorun neyden kaynaklı olabilir ? CS de 20 Fps ile oynuyorum. Tüm oyunlarda aynı durum geçerli.
Tüm driverları güncel değilse güncelle. Bios update güncel değilse güncelle. ekran kartı güncel driver kur. Performans ayarları yap. oyun modu aç, arka plan uygulamaları sınırlama vs. Bunlarla sorun düzelmiyorsa donanımsal sorun olabilir.

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Gökay CinGöZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm driverları güncel değilse güncelle. Bios update güncel değilse güncelle. ekran kartı güncel driver kur. Performans ayarları yap. oyun modu aç, arka plan uygulamaları sınırlama vs. Bunlarla sorun düzelmiyorsa donanımsal sorun olabilir.
bir anda olmaya başladı donanımsal olarak neyden kaynaklı olabilir sizce ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren C
Bilgisayar yönetimi menüsünden performans kısmını açabilir misiniz ?
Ayrıca aygıt yöneticisi üzerinden donanımlara sağ tık yaparak sürücü güncelleme ara yapabilir misiniz
( NOT: Bunları bilgisayar ısınmadığından eminseniz bir yapın )

htg123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
bir anda olmaya başladı donanımsal olarak neyden kaynaklı olabilir sizce ?
Bilmiyorum. Ram olabilir. Ekran kartı eskisi gibi güç çekemiyor olabilir. OCCT Programı kur. Ordan donanım testi yap. Hata falan varsa gösteriyor. Occt programında sıcaklık değerleri de yazıyor. Bilgisayar boştayken 60 70 derece üstündeyse ısınma sorunu vardır. Termal macun değişimi gerekir.

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Gökay CinGöZ
Bilgisayar yönetimi menüsünden performans kısmını açabilir misiniz ?
Ayrıca aygıt yöneticisi üzerinden donanımlara sağ tık yaparak sürücü güncelleme ara yapabilir misiniz
( NOT: Bunları bilgisayar ısınmadığından eminseniz bir yapın )
Bilgisayarın ısınmadığından eminim işlemci boşta 35 Oyundayken 65-70 dereceleri anca görüyor.
Ekran kartı da aynı şekilde gayet serin çalışıyor.
Aygıt yöneticisinde hepsi güncel gözüküyor.
Peformans kısmından pek bir şey anlamadım fakat göndereyim siz inceleyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarın ısınmadığından emin
image.png
im işlemci boşta 35 Oyundayken 65-70 dereceleri anca görüyor.
Ekran kartı da aynı şekilde gayet serin çalışıyor.
Aygıt yöneticisinde hepsi güncel gözüküyor.
Peformans kısmından pek bir şey anlamadım fakat göndereyim siz inceleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren C
Hocam selam tekrardan ekran kartının bi mhz sinide yazabilirseniz iki farklı model var çünkü
Ayrıca ek olarak denemiş olmak için Güç planı > Yüksek performans seçip oyunu bir kere daha açarmısınız ?
AMD nin süpergücü olan driver sorunu olabilir buarada bilgisayarınız otomatik güncelleme gerçekleştirdiyse yakın bir zamanda

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Gökay CinGöZ
@Kesmeseker @htg123 20dk Stability testine soktum değerler şu şekilde inceleyebilir misiniz.

image.png

Hocam selam tekrardan ekran kartının bi mhz sinide yazabilirseniz iki farklı model var çünkü
Ayrıca ek olarak denemiş olmak için Güç planı > Yüksek performans seçip oyunu bir kere daha açarmısınız ?
AMD nin süpergücü olan driver sorunu olabilir buarada bilgisayarınız otomatik güncelleme gerçekleştirdiyse yakın bir zamanda
1721820548365.png

htg123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
Kral donanımsal değil gibi duruyor. Yazılımsal olarak biraz kurcalamak gerekiyor bilgisayarı. Tam olarak neden böyle sorun var bilemiyorum.

bunu dene istersen.
Güç planı ayarlarından yüksek performansa al.
Ayarlar - oyun modu - grafik ayarlarından oyunu yüksek performansta çalıştır.
Driverları kontrol ettin mi bilmiyorum. Hepsini güncelle. windows güncellemesini de yap. Bazen otomatik olarak çıkmıyor. güncellemeleri denetleye tıklaman gerekiyor.

Aklıma daha bişey gelmiyor bu kadar yardımcı olabilirim. Başka bir bilgisayarcıya veya anlayan arkadaş varsa göstermen gerekiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,305
Üyeler
156,460
Son üye
kerim242
Top Bottom