Neler Yeni

Bilgisayar Boşta Veya Yükte Aniden Kilitleniyor

herequel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Cömertler
RAM: Gskill ripjawsV 16gb 3200mhz
SSD: Crucial p3 1tb
Ekran kartı: İnno3d rtx3060 twin x2
Anakart: Asus b450m dragon
İşlemci: Ryzen 5 5500
PSU: GP 650
Neredeyse her gün bilgisayar, atacağım videodaki gibi kilitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum. Kitlendiği zaman ekran donuyor USB girişleri çalışmıyor, fakat kasa hala çalışmaya devam ediyor . Son olarak da işlemci ısınması olduğunu zannetmiyorum çünkü bilgisayarı yeni açtıktan 5 dakika sonra masaüstünde olsam bile bu sorun olabiliyor. Sorun neyden kaynaklanıyor ve nasıl çözebilirim.
SSD de sağlam
Memtest yaptım hiç error vermedi.
Video:
Olay görüntüleyicisi raporları aşşağıdaki linklerde:
https://www.mediafire.com/file/xex8j8a9inwwmor/olaylar.evtx/file
https://www.mediafire.com/file/s3svq6tb6yljgpg/olay2.evtx/file
(not: pc kilitlendiği zaman restart atmak zorunda kalıyorum ondan hata yazıyor olabilir mi ?)

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Sürücü çakışmalarından kaynaklı olabilir. Sürücülerinizi baştan yükleyip deneyin. IOBit driver Booster'ı öneririm. Sürücü onarım özelliğide mevcut. Diğer taraftan donanım uyumsuzluklarından da olabilir. Videodan çok fazla bir şey anlamadım doğrusu. Bios ayarlarınız ne durumda güncelleme gerekebilir. Sıfırlamakta işe yarar belki denemek gerekli.

herequel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Cömertler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürücü çakışmalarından kaynaklı olabilir. Sürücülerinizi baştan yükleyip deneyin. IOBit driver Booster'ı öneririm. Sürücü onarım özelliğide mevcut. Diğer taraftan donanım uyumsuzluklarından da olabilir. Videodan çok fazla bir şey anlamadım doğrusu. Bios ayarlarınız ne durumda güncelleme gerekebilir. Sıfırlamakta işe yarar belki denemek gerekli
windowsu silip temiz bir şekilde yeniden yükledim fakat düzelmedi.

herequel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Cömertler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son Durum: Garantiye gönderdim kontrol ettiklerini yinede hiçbir arıza tespit edemediklerini söylediler. Fakat PSU'yu değiştirmişler onu farkettim, yani sorunun neyden kaynaklandığını hala bilmiyorum. Garantiden geldikten sonra 1 tane USB girişinin düzgün çalışmadığını farkettim (daha öncede o giriş bana sıkıntı çıkarmıştı kamera, mouse, klavye vs taktığımda kopup geri geliyordu fakat garantiye verirken belirtmeyi unuttum.) artık o USB girişini kullanmıyorum ve o zamandan beri hiç donma kapanma vs yaşamadım. Tabi sorun USB girişi diye kesin bir şey söyleyemiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,583
Üyeler
141,459
Son üye
devrikmavi0
Top Bottom