Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar Çalışıyor Ama Görüntü Gelmiyor.

BilalSeha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Bilal Sehamir Çakıcı
Merhabalar
Elimde Donanım Arşivi Sistem 2 bulunmakta.
Bilgisayarım düne kadar sorunsuz çalışıyordu. Dün yanlışlıkla bilgisayarı açtım uğraşmamak için de düğmesine basılı tutarak kapattım. Bugün bilgisayarı açıyorum, sistem çalışıyor(ışık fan vs.) ama hem görüntü gelmiyor hemde klavye mouse ışığı yanmıyor.

Kasanın fanları çalışıyor, işlemci fanı çalışıyor, ekran kartı ışığı yanıyor, anakartta sarı ışıklar yanıyor.

Ne yapabilirim? Aklıma pek bir şey gelmedi. Kapatıp açtım 5 saniye içinde kendini tekrardan kapattı yeniden açtı.
PSU off konumda bekledim biraz düğmesine vs. basıp açmayı denedim yine görüntü gelmiyor.
Display port, hdmi ile denedim yine olmuyor. Monitörde sıkıntı yok, ps4 sıkıntısız açılıyor.

Son düzenleme:
En İyi Cevap
Hocam internetten biraz araştırdım ama Ez Debug u nerede olduğunu bulamadım. Anakartın üzerinde üç tane turuncu ışık yanıyor. Bir tanesi ekran kartının anakarta bağlanma yerinde diğer ikisi anakartın arka kısmında yan yana bir parmaklık boşluk var ve yavaşça 3 saniye yanıp sönüyor.
Anakart: Asus Prime B450M-K
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablolarla ilgili sıkıntı yok. Yinele teşekkür ederim.
Hocam Ez Debug Ledi bende bulamadım anakartında. Anakartını inceledim ama göremedim. Bu yazdığımı bir dene bakalım:
Öncelikle sistemi komple güçten kesin. Kestikten sonra PSU kablosunu çıkarın. Kasanın üstünde USB bellek vb. şeyler takılı olmasın. Sonra kasanın kapağını açın. RAM'lerinizi ve ekran kartınızı çıkarın. Kasanın düğmesine 4-5 defa basın...
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Niyazi İleri
Hocam Ez Debug Ledi bende bulamadım anakartında. Anakartını inceledim ama göremedim. Bu yazdığımı bir dene bakalım:
Öncelikle sistemi komple güçten kesin. Kestikten sonra PSU kablosunu çıkarın. Kasanın üstünde USB bellek vb. şeyler takılı olmasın. Sonra kasanın kapağını açın. RAM'lerinizi ve ekran kartınızı çıkarın. Kasanın düğmesine 4-5 defa basın. Ondan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımı ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdirin. Bu işlemden sonra RAM'lerinizi ve ekran kartınızı takın. PSU kablosunu takıp sistemi çalıştırın.Alıntıyı görüntüle
Hocam lütfen bana da yardımcı olurmusunuz. 1hafta önce gaminggen den sipariş verdim ve anca bugün teslim aldım neyse herseyi doğru yaptım ekran kartını doğru monte ettim dp kablosunu taktım ama bi türlü ekrana görüntü gelmiyor "displayport no signal hatası alıpduruyorum. Herseyi denedim ekran kartını, ramleri, kabloları söküp taktım yine de olmadı. Bios pilini söküp taktım yine olmadı. Ekran kartı yuvasına tam oturuyor ondan eminim. Test etmeden mi gönderdiler artık bilmiyorum ama lütfen yardımcı olur musunuz delirmek üzereyim. Bu arada anakartim asus prime b660m-k d4.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,059
İsim
Emre Zengin
Hocam lütfen bana da yardımcı olurmusunuz. 1hafta önce gaminggen den sipariş verdim ve anca bugün teslim aldım neyse herseyi doğru yaptım ekran kartını doğru monte ettim dp kablosunu taktım ama bi türlü ekrana görüntü gelmiyor "displayport no signal hatası alıpduruyorum. Herseyi denedim ekran kartını, ramleri, kabloları söküp taktım yine de olmadı. Bios pilini söküp taktım yine olmadı. Ekran kartı yuvasına tam oturuyor ondan eminim. Test etmeden mi gönderdiler artık bilmiyorum ama lütfen yardımcı olur musunuz delirmek üzereyim. Bu arada anakartim asus prime b660m-k d4.
Yeni konu açıp beni etiketler misin hocam?

Xenon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali
Merhabalar
Elimde Donanım Arşivi Sistem 2 bulunmakta.
Bilgisayarım düne kadar sorunsuz çalışıyordu. Dün yanlışlıkla bilgisayarı açtım uğraşmamak için de düğmesine basılı tutarak kapattım. Bugün bilgisayarı açıyorum, sistem çalışıyor(ışık fan vs.) ama hem görüntü gelmiyor hemde klavye mouse ışığı yanmıyor.

Kasanın fanları çalışıyor, işlemci fanı çalışıyor, ekran kartı ışığı yanıyor, anakartta sarı ışıklar yanıyor.

Ne yapabilirim? Aklıma pek bir şey gelmedi. Kapatıp açtım 5 saniye içinde kendini tekrardan kapattı yeniden açtı.
PSU off konumda bekledim biraz düğmesine vs. basıp açmayı denedim yine görüntü gelmiyor.
Display port, hdmi ile denedim yine olmuyor. Monitörde sıkıntı yok, ps4 sıkıntısız açılıyor.
Hocam klavye ye mousedeki rgbler yanıyor muydu bu durumda

Top Bottom