Neler Yeni

Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Savunmasız
Merhabalar, bilgisayarımın fanlarını temizlemek amacıyla fanlara fön makinesinin soğuk moduyla hava tuttum (bunu yaparken bilgisayar güce bağlı değil hiçbir bağlantı bulunmuyor kasaya). Tozları bir güzel temizledikten sonra bilgisayarımın güç kablosunu vs. takıp Power tuşuna bastım. Bilgisayarım start veriyor, fanları dönüyor fakat görüntü gelmiyor. Denemediğim şey kalmadı. Onboarddan görüntü almayı denedim, RAM'lerin slotlarını değiştirip tek tek denedim (DRAM LED yanmıyor bu arada), BIOS pilini çıkar tak yaptım, jumperı 1-2'den 2-3'e alıp geri eski haline getirdim, farklı kablo farklı monitör denedim (klavye fareye de güç gelmiyor bu arada, ışıkları yanmıyor), HD Audio kablosunu çıkarıp denedim, ön panel bağlantılarını çıkartıp taktım, tüm USB bağlantılarını kasadan söküp denedim, 1 SSD 4 HDD'ye sahibim hepsini ayrı ayrı tek tek denedim, SATA kablolarını değiştirdim. En sonunda tüm parçaları çıkarıp güzelce geri taktım ama nafile görüntü hala alamıyorum. İki defa rastgele bilgisayarı restartlarken F1 BIOS setup ekranına gelip BIOS'a girdim. Format atmak amacıyla format USB'sini takıp bilgisayarı restledim. Restten sonra yine görüntü alamadım (iki girişimde de aynı şeyi yaşadım.) Anakartta herhangi bir uyarı ışığı veya seste yok. Monitörlerde de bir problem yok No Signal veriyorlar. Bir parçada sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayar canavar gibi çalışıyordu o fönden önce ve iki defa ekran geldi. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Muhammed Yertüm
Anakartta işlemcinin bulunduğu kısımlarda 4 pinlik bir güç besleme yeri var, orayı dikkatlice oturttuğundan emin ol.Zamanında benim de başıma gelmişti

ZAF3R

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
ZAFER UYAR
Çalışan bir sistemde görüntü alınamıyor ise genelde büyük oranla RAM kaynaklı olur. Size önerim.
Bir bilgisayarcıdan resimdeki üründen temin etmeniz olacaktır 5 10 tl bir fiyatı vardır. Bu ürün çıkaracağı ses den nerde ne arızası varsa rahatlıkla anlarsınız. Ayrıca görüntü alamıyor olmanızın bir çok sebebi vardır. Anakart üzerindeki kapasitörlerden birinde şişme ve bozulma varsa gene benzer sorunlar olabilir.

1600925167489.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Savunmasız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çalışan bir sistemde görüntü alınamıyor ise genelde büyük oranla RAM kaynaklı olur. Size önerim.
Bir bilgisayarcıdan resimdeki üründen temin etmeniz olacaktır 5 10 TL bir fiyatı vardır. Bu ürün çıkaracağı ses den nerde ne arızası varsa rahatlıkla anlarsınız. Ayrıca görüntü alamıyor olmanızın bir çok sebebi vardır. Anakart üzerindeki kapasitörlerden birinde şişme ve bozulma varsa gene benzer sorunlar olabilir.

Alıntıyı görüntüle
Cevabınız için teşekkürler. Anakart üzerinde dediğiniz gibi bir şey göremedim ve şöyle bir sorum var eğer RAM'den kaynaklı olsaydı DRAM Led ışığı yanmaz mıydı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartta işlemcinin bulunduğu kısımlarda 4 pinlik bir güç besleme yeri var, orayı dikkatlice oturttuğundan emin ol.Zamanında benim de başıma gelmişti
Oturttuğuma eminim ama bir daha çıkar tak yapayım.

lettoozan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ozan Yalçıntürk
Merhabalar, bilgisayarımın fanlarını temizlemek amacıyla fanlara fön makinesinin soğuk moduyla hava tuttum (bunu yaparken bilgisayar güce bağlı değil hiçbir bağlantı bulunmuyor kasaya). Tozları bir güzel temizledikten sonra bilgisayarımın güç kablosunu vs. takıp Power tuşuna bastım. Bilgisayarım start veriyor, fanları dönüyor fakat görüntü gelmiyor. Denemediğim şey kalmadı. Onboarddan görüntü almayı denedim, RAM'lerin slotlarını değiştirip tek tek denedim (DRAM LED yanmıyor bu arada), BIOS pilini çıkar tak yaptım, jumperı 1-2'den 2-3'e alıp geri eski haline getirdim, farklı kablo farklı monitör denedim (klavye fareye de güç gelmiyor bu arada, ışıkları yanmıyor), HD Audio kablosunu çıkarıp denedim, ön panel bağlantılarını çıkartıp taktım, tüm USB bağlantılarını kasadan söküp denedim, 1 SSD 4 HDD'ye sahibim hepsini ayrı ayrı tek tek denedim, SATA kablolarını değiştirdim. En sonunda tüm parçaları çıkarıp güzelce geri taktım ama nafile görüntü hala alamıyorum. İki defa rastgele bilgisayarı restartlarken F1 BIOS setup ekranına gelip BIOS'a girdim. Format atmak amacıyla format USB'sini takıp bilgisayarı restledim. Restten sonra yine görüntü alamadım (iki girişimde de aynı şeyi yaşadım.) Anakartta herhangi bir uyarı ışığı veya seste yok. Monitörlerde de bir problem yok No Signal veriyorlar. Bir parçada sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayar canavar gibi çalışıyordu o fönden önce ve iki defa ekran geldi. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Merhaba, 2 gun once bende kendi laptopuma temizlik yaptim daha once 7-8 kez yapmistim(ki onceden islak mendillerle siliyordum) her seyi topladim pc yi acma tusuna bastim guc lambasi yaniyor fanlar donuyor ama ekran yok. Dediginiz gibi bende her seyi denedim ramlerin yerlerini degistirdim tek tek denedim, hdd yi cikarip denedim, klavye mouse kablolarini cikarip denedim, pilsiz denedim, bütün sistemi 5 kez sokup tekrar birlestirdim ama olmuyor. Iki tane ram var bende 2x8 ikisinide cikartip calistirinca klavyede Capslock isiginda 3 uzun 2 kisa lamba yaniyor.(Internetten baktigimda bellek yok hatasi imis) yani ramler calisiyor klavye calisiyor, bilgisayar sarj oluyor, hdmi girisinde elektrik var, Lan girisinde elektrik var, usb girisinden telefonumu sarj edebiliyorum ama goruntu yok. Harici ekran da denedim olmuyor. Bu arada islemcim ve ekran kartim bakir borularin altinda bir tane vida yalama oldugundan oraya giremiyorum yani temasim bile olmadi ama goruntu yok bu nasil mumkun olabiliyor.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Ram den kaynaklı olabilir.
Tam göremeden bir şey söylemek çok zor.
Ama sorun tespiti için bir speaker alabilirsin.
Temizleme sırasında herhangi bir parçaya zarar vermiş te olabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,776
Üyeler
156,385
Son üye
Potentia
Top Bottom