Neler Yeni

Bilgisayar fiyatları nasıl değişir (1 sene içinde)

yusufi7

80+
Merhabalar bu aralar sistem toplamaya merak salmış durumdayım ve fiyatlar da bayağı düşmüş geçen seneye göre ama şuan maalesef alacak durumum yok. Sizce seneye daha ucuz olur mu, aynı fiyat mı olur, pahalanır mı nasıl olur? Şahsen ben kestiremedim ancak yakın zamanda faizlerin düşeceğini düşündüğüm için bana ucuzlar gibi geliyor sizin fikirleriniz nedir?

yusufi7

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yunus Kocabay
Markalar satış artsın diye ucuzlatmaz mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet ama daha güçlü olacak gpu ve cpu lara nazaran şuan mı almak daha mantıklı olurdu kestiremedim
O dediğin arada sırada olur. 1 sene sonra falan hertürlü artar

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
icardi
kanka biraz temel ekonomi anlatayım sana. yüksek tl faizi olursa kimse gidip dolar almaz. çünkü banka yüksek faiz verir.1 milyon senede 1.5 m olur. ama faizi düşürürsen adam der ki bunun karı kalmadı ben dolara geçeyim. bundan dolayı dolar uçar. doların böyle saçma sapan uçma sebebi de faizi fazla düşürmeleri.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Evet ama daha güçlü olacak gpu ve cpu lara nazaran şuan mı almak daha mantıklı olurdu kestiremedim
Bir an önce almak daha mantıklı. Seneye bile kalmaz, bu yılın sonuna doğru fiyatlar daha da artacak kur etkisiyle. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde ucuzlama diye bir şey söz konusu bile değil.

yusufi7

80+
kanka biraz temel ekonomi anlatayım sana. yüksek tl faizi olursa kimse gidip dolar almaz. çünkü banka yüksek faiz verir.1 milyon senede 1.5 m olur. ama faizi düşürürsen adam der ki bunun karı kalmadı ben dolara geçeyim. bundan dolayı dolar uçar. doların böyle saçma sapan uçma sebebi de faizi fazla düşürmeleri.
Ekonomi ile alakam sıfır tek bildiğim her gün daha kötüye gittiğiydi ama bu bayağı açıkladı her şeyi teşekkürler

Bir an önce almak daha mantıklı. Seneye bile kalmaz, bu yılın sonuna doğru fiyatlar daha da artacak kur etkisiyle. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde ucuzlama diye bir şey söz konusu bile değil.
Haklısınız teşekkürler

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
icardi
Ekonomi ile alakam sıfır tek bildiğim her gün daha kötüye gittiğiydi ama bu bayağı açıkladı her şeyi teşekkürler

Haklısınız teşekkürler
eğer amaç bilgisayar almaksa dolar biriktir. dolarla ithal ediliyor. alım gücün düşmez.

Top Bottom