Neler Yeni

Bilgisayar Fps sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmutefe Başural
Arkadaşlar Merhaba abimde ve bende 2 ayrı bilgisayar var benim bilgisayarım abimin bilgisayarına göre düşük olmasına rağmen abimin bilgisayarı daha düşük fps alıyor yeri geliyor takılma yapıyor yeri geliyo kasıyor kimi zaman fps daha düşük oluyor sorunu çözemediğim için iki bilgisayarıda yeni formatladım bütün gerekli gördüğüm driver uygulama vs yükledim ve ikisindede tamamen aynı dosyalar ve aynı uygulamalar yüklü bunun sorununu çözmek için birçok konularda gezdim ve bu forumla beraberinde birçok forumu inceledim sizlerden ricam bana yeterli bilgisi olan abilerim varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum. Bilgisayarların donanımlarını markalarıyla beraber yazıyorum

Benim Bilgisayarım
Asus B550m-K Anakart
amd ryzen5 3600 işlemci
Sapphire Pulse rx6600 Ekran Kartı
Kingston fury beast RGB 3200Mhz 8x2 Ram
Xpg adata sx6000 Pro 2100/1500MB/s 512gb Windows yüklü olan M2
xpg adata gammix s70 blade 7400/6800/MB 2tb ve bu m2 sadece depolama

Abimin Bilgisayarı (Düşük fps veren bilgisayar hem takılma sorunu hem fps)

ASUS EX-A320M-GAMING Anakart

AMD RYZEN 5 5600 İşlemci

ASUS DUAL-RX6700XT Ekran Kartı

Team T-Force TUF Yellow DDR4 8x2 3200Mhz Ram
1TB SAMSUNG 980 PRO 1tb 7000/5100MB/s Windows Yüklü
cooler master hyper 212 çift fanlı versiyon işlemci soğutucu (95dereceyi gördükten sonraki gün takıldı)

Lütfen yardımcı olurmusunuz donanım hakkında pek bilgimiz yok çeşitli araştırmalarla sonuca varamadık.Neden diğer bilgisayar daha iyi olmasına rağmen düşük fps veriyor?​

Son düzenleme:

-Annatar-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Oyun içi grafik ayarlarını kontrol edin. MSAA gibi aşırı FPS düşüren ayarlar olabiliyor. MSI afterburner ile takibini yapın sıcaklıklar, işlemci ekran kartı yüzdelik kullanımı gibi.

Top Bottom