Neler Yeni

Bilgisayar İlk Açılışta Yüksek Fan Sesiyle Açılıyor

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Furkan Demir
Arkadaşlar benim bilgisayarımda ilk açılışta yüksek fan sesi oluyor 5-6 saniye sürüyor ve bu ses beni rahatsız ediyor özellikle akşamları veya sabahları. Bazen kendi kendine bu yüksek fan sesinin süresi 2-3 saniyeye düşüyor ve bu da bios süresine etki ediyor. Çoğunlukla bios sürem 13.0 sn yazıyor fakat bu fan sesi bazen 2-3 saniye sürünce bios sürem 9’lara düşüyor ve bilgisayarım daha hızlı açılıyor. Arkadaşımın bilgisayarına böyle bir yüksek fan sesi olmuyor ama benim bilgisayarımda oluyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Ryzen 3 3100
MSI A320M a PRO
GTX 1650 Super

Son düzenleme:

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
garip bir durum yok. bilgisayar açılırken tüm fanlar son devir çalışır ve sonra otomatiğe geçer
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu açılıştaki fan sesinden rahatsız olanda ilk defa duydum :D zaten günde kaç kere açıyorsun ki bilgisayarı .

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
her bilgisayarda olmaz ama çoğu bilgisayarda fanlar ilk açılışta tam devirde döner. Benim pcnin gpu fanları da aynı

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Furkan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
garip bir durum yok. bilgisayar açılırken tüm fanlar son devir çalışır ve sonra otomatiğe geçer
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu açılıştaki fan sesinden rahatsız olanda ilk defa duydum :D zaten günde kaç kere açıyorsun ki bilgisayarı .
Yüksek ses rahatsız ediyor. Bunu kapatmak gibi bir ayar var mı ?

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:

BoobaFett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Eren Aydın
anakart ve fanlarla ilgili bir durum. bazı anakartlar bilgisayar açıldığında sistem sıcaklıkları, fan hızları falan yüklenmeden önce fanları hazır olarak %50 veya %100 gibi aralıklarda çalıştırabiliyor sende %100 çalışır halde malesef değiştirebildiğin bir ayar değil ama normal bi olay çok dert etmene gerek yok

Top Bottom