Neler Yeni

Bilgisayar kapalı olduğu halde dış donanımların ışığı yanıyor.

canbonz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğancan Bozdoğanlı
Normalde böyle bir sorunum yoktu, bilgisayarı kapattıktan sonra bütün donanımların gücü kesilirdi, ama artık kapatsam dahi klavye, mouse ve kulaklık gibi donanımlarımın ışığı yanmaya devam ediyor. Denetim masası üzerinden yapılan ayarları ve BIOS üzerinden ErP ayarını açıp kapatmayı denedim. Bilgisayar yatağımın yanında olduğu için ışıklar rahatsız ediyor. Bilgisayarın fişini söksem dahi kulaklığın ışığı 24 saat süreyle yandı, PSU kapatıyorum yine çalışmaya devam ediyorlar, bir türlü anlamadım. PSU'da güç birikmesi tarzı bir şey olsa bile bir rgb kulaklığı ve kamera gibi bileşenleri 24 saat çalıştıracak kadar enerji biriktiremez sanırım. Fişe dahi takılı olmayan bir masaüstü bilgisayarın donanımları nasıl çalışır akıl sır erdiremiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,555
İsim
misfit
Normalde böyle bir sorunum yoktu, bilgisayarı kapattıktan sonra bütün donanımların gücü kesilirdi, ama artık kapatsam dahi klavye, mouse ve kulaklık gibi donanımlarımın ışığı yanmaya devam ediyor. Denetim masası üzerinden yapılan ayarları ve BIOS üzerinden ErP ayarını açıp kapatmayı denedim. Bilgisayar yatağımın yanında olduğu için ışıklar rahatsız ediyor. Bilgisayarın fişini söksem dahi kulaklığın ışığı 24 saat süreyle yandı, PSU kapatıyorum yine çalışmaya devam ediyorlar, bir türlü anlamadım. PSU'da güç birikmesi tarzı bir şey olsa bile bir rgb kulaklığı ve kamera gibi bileşenleri 24 saat çalıştıracak kadar enerji biriktiremez sanırım. Fişe dahi takılı olmayan bir masaüstü bilgisayarın donanımları nasıl çalışır akıl sır erdiremiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Benim de kulaklık ve mouse ışığı yanıyor :/

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Bios üzerinden ErP aktif ederseniz sorununuz çözülecektir. Bu özellik bilgisayarınız kapalı olsa bile USB ile bağlı olan cihazları şarj etmenize yarayan bir özelliktir (Mouse vs için demiyorum) iyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı şekilde sizde.
Benim de kulaklık ve mouse ışığı yanıyor :/

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,555
İsim
misfit
Bios üzerinden ErP aktif ederseniz sorununuz çözülecektir. Bu özellik bilgisayarınız kapalı olsa bile USB ile bağlı olan cihazları şarj etmenize yarayan bir özelliktir (Mouse vs için demiyorum) iyi forumlar.

aynı şekilde sizde.
Asus uefi bios'da tam olarak nerede bulabilirim bu ayarı?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Asus uefi bios'da tam olarak nerede bulabilirim bu ayarı?
Biosta bulunan üst yada alt sekmelerde "Advanced" sekmesi var oraya gelin. Orada "APM" kısmı olması gerek ErP ayarı devre dışıysa aktif hale getirin. O şekilde çözülür sorun.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,555
İsim
misfit
Biosta bulunan üst yada alt sekmelerde "Advanced" sekmesi var oraya gelin. Orada "APM" kısmı olması gerek ErP ayarı devre dışıysa aktif hale getirin. O şekilde çözülür sorun.
Apm içerisinde bunlar var.

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.2 MB · Hit: 39

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler

canbonz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğancan Bozdoğanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

aynı şekilde sizde.
Hocam denedim ama maalesef bir işe yaramadı.

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler

canbonz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğancan Bozdoğanlı
ErP aktif edip bios ayarlarını kaydettinizmi hocam kesin olması lazım.
kaydettim hocam, hiçbir etkisi olmadı. Normalde yanmazdı ışıkları, son 3-4 gündür var bu bahsettiğim olay, anlamadığım şey bilgisayarın fişini çeksem dahi üstünden kaç saat geçerse geçsin ışıkların hala yanmaya devam etmesi.

thyunus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Yunus Emre Yıldırım

aynı şekilde sizde.
hocam peki bunun bir zararı var mıdır?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Hocam herhangi bir zararı olmaz zaten üreticiler tarafından konulmuş bir özelliktir. (5v güç ışıklarını yakması için yeterlidir) fakat anakartinizin güç ünitesinde problem varsa yada güç kaynağınızın bu bir sorun teşkil edebilir.

Hocam bios güncellemesi yapın birde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,739
Üyeler
138,397
Son üye
BoreasAlkyone
Top Bottom