Neler Yeni

Bilgisayar kendini kapattı

hsynsglm77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Hüseyin Sağlam
Arkadaşlar az önce müzik dinlerken youtubeden bir anda mouse dondu şarkı durdu kulaklıktan ince bi tonla boğuk ses geldi bilgisayar siyah ekran oldu kendini kapattı geri açtı tam şifre ekranına geldiğinde fanların sesi arttı hızı kendiliğinden 70 i geçti otomatikte değil sonra tekrar düştü fan hızı bunun nedeni nedir arkadaşlar

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Fazla ısınıyor sanırım sistem, büyük ihtimalle işlemci fanı tam oturmadı ısınıp kitleniyor diye tahmin ediyorum

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Arkadaşlar az önce müzik dinlerken youtubeden bir anda mouse dondu şarkı durdu kulaklıktan ince bi tonla boğuk ses geldi bilgisayar siyah ekran oldu kendini kapattı geri açtı tam şifre ekranına geldiğinde fanların sesi arttı hızı kendiliğinden 70 i geçti otomatikte değil sonra tekrar düştü fan hızı bunun nedeni nedir arkadaşlar
hocam bende oluyordu oyun oynuyorum çok ısınıyor pc sonra kilitleniyor diyor kapanıyor ısınmadan olabilir ben thermal macun sürerek ve fanları temizleyerek çözdüm.

hsynsglm77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Hüseyin Sağlam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bende oluyordu oyun oynuyorum çok ısınıyor PC sonra kilitleniyor diyor kapanıyor ısınmadan olabilir ben thermal macun sürerek ve fanları temizleyerek çözdüm.
Benim 7 ay oldu bilgisayarı alalı daha hiç temizledim ama ilk kez karşılaştım ve bilgisayar ısınmamıştı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla ısınıyor sanırım sistem, büyük ihtimalle işlemci fanı tam oturmadı ısınıp kitleniyor diye tahmin ediyorum
Reis oyun oynamıyordum sistem soğuktu

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Benim 7 ay oldu bilgisayarı alalı daha hiç temizledim ama ilk kez karşılaştım ve bilgisayar ısınmamıştı
7 ay fazla hocam her 6 ayda bir thermal macun değişmesi gerek ve fanların tozları kasanın içi toz filtreleri temzilenmesi gerek.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto

Reis oyun oynamıyordum sistem soğuktu
Oyun oynamakla alakası yok sen sistemi fansiz aç Windows 10 sn sonra kapanır eğer fan da bir sıkıntı varsa ondan kaynaklı olabilir fani çıkarıp takmayi deneyin isterseniz

7 ay fazla hocam her 6 ayda bir thermal macun değişmesi gerek ve fanların tozları kasanın içi toz filtreleri temzilenmesi gerek.
Ortalama 8 ay, 7 ay da değişmesi gerekir ama 8 aya kadar uzar duruma göre yani termal macundan yana problem yok

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Şuan bilgisayar açılıyor mu sorun var mı uykusu gelmiştir saat 03.40 olmuş :). Siteminizi temizleyin sıcaklıklarınıza genede bir kontrol edin.

Emirrt06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emir Tuncer
Instagram
emirrt06
Genellikle fazla ısınmadan dolayı oluşuyor bu tarz problemler. Onun harici donanımsal veya yazılımsal bir problemde olabilir. Detaylıca bir incelemek gerekiyor.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Oyun oynamakla alakası yok sen sistemi fansiz aç Windows 10 sn sonra kapanır eğer fan da bir sıkıntı varsa ondan kaynaklı olabilir fani çıkarıp takmayi deneyin isterseniz

Ortalama 8 ay, 7 ay da değişmesi gerekir ama 8 aya kadar uzar duruma göre yani termal macundan yana problem yok
yav ben 6 ay öneriyorum

hsynsglm77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Hüseyin Sağlam
Genellikle fazla ısınmadan dolayı oluşuyor bu tarz problemler. Onun harici donanımsal veya yazılımsal bir problemde olabilir. Detaylıca bir incelemek gerekiyor.
sanırım ısınmadan arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız için fanlar kapanmış pc ısınmış

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
989,696
Üyeler
156,517
Son üye
zamazzenta
Top Bottom