Neler Yeni

Bilgisayar Mühendisliği İçin Sistem Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Okan Sakarya
yeni bir sisteme ihtiyacınız yok, en kral programı da kaldırabilecek bir bilgisayarınız var. Zaten bölümünüz gereği yoğunlukla kod yazacaksınız.
Çok teşekkür ederim oyunlara biraz fazla düşkünüm bu yüzden almışken hepsi bi paket programda olsun istemiştim 😂

TwinCharger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
YUSUF CAN
Twitter
peonwork
Çok teşekkür ederim oyunlara biraz fazla düşkünüm bu yüzden almışken hepsi bi paket programda olsun istemiştim 😂
bütçen 12bin TL ise, 2K 144hz monitör ile 3600X ve 2060S bir sistem öneriyorum. b550 chipsetli m2 ssd li güzel bir pc toplanır
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ 3xxx serisini bekle derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Okan Sakarya
bütçen 12bin TL ise, 2K 144hz monitör ile 3600X ve 2060S bir sistem öneriyorum. b550 chipsetli m2 ssd li güzel bir PC toplanır

+ 3xxx serisini bekle derim
Sistem konusunda tüm tavsiyelere açığım incehesaptan bir hazır bilgisayar bulmuştum 2070 süper ve 3600x li monitör ssd ile beraber 11,8k ya denk geliyordu onu alma ihtimalim var 3000 serisine gelirsek malum türkiyedeyiz ve dolar kuru uçtu gidiyor tutabilene aşk olsun... ayrıca kdv dediğimiz muhabbetle birleşince fiyatları okkalı rakamlara çıkıyor malesef bütçemi aşar diye düşünüyorum 3000 serisi...

TwinCharger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
YUSUF CAN
Twitter
peonwork
Sistem konusunda tüm tavsiyelere açığım incehesaptan bir hazır bilgisayar bulmuştum 2070 süper ve 3600x li monitör ssd ile beraber 11,8k ya denk geliyordu onu alma ihtimalim var 3000 serisine gelirsek malum türkiyedeyiz ve dolar kuru uçtu gidiyor tutabilene aşk olsun... ayrıca kdv dediğimiz muhabbetle birleşince fiyatları okkalı rakamlara çıkıyor malesef bütçemi aşar diye düşünüyorum 3000 serisi...
2K 144 monitör ve b550 chipset ile o fiyat zor, ileriye dönük sistem toplayın hocam b550 önemli bir ayrıntı

üstelik, 3600x alıyorsanız en az 240mm sıvı soğutma veya freezer34 almanız icap eder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Okan Sakarya
2K 144 monitör ve b550 chipset ile o fiyat zor, ileriye dönük sistem toplayın hocam b550 önemli bir ayrıntı

üstelik, 3600x alıyorsanız en az 240mm sıvı soğutma veya freezer34 almanız icap eder.
Monitör 1080p 144 hz di zaten 😂 yine de bilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim 👍

TwinCharger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
YUSUF CAN
Twitter
peonwork
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Okan Sakarya

stock fan oyun oynarken yeterli olacağını biliyordum ben?

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Öncelikle Merhabalar.....
Ben bu sene üniversite sınavına girdim ve Bilgisayar mühendisliğine yerleştim kendime bir bilgisayar almak istiyorum ancak elimde bulunan i5-6200u Nvida Geforce GT940m 8gb Ramli laptobum benim yazılım işlerim için yeterli kalır mı? Bölümüm de çizim olmadığını varsayarak autocad gibi sistem sömüren uygulamaların çok kullanılacağını sanmıyorum eğer sistemim programlamaya yetecek güçteyse çok sağlam bir masaüstü toplamayı düşünüyorum bütçem yaklaşık 12bin TL çok rahat bir şekilde rtx 2060-2070 bandında masaüstü alabiliyorum son olarak şunu eklemek isterim yerleştiğim üniversite il dışında yani yolculuk yapmam gerekecek ancak covid-19 yüzünden okulum 1 dönem uzaktan eğitim ile açılacağından okulum açılırsa yaşadığım şehirde kalacağım 2.Dönem yer değiştirmem gerekecek. 2.Dönem laptobum dersleri kaldırırsa 2. Sınıfta evde bıraktığım masaüstünü de alacağım ve gideceğim eve kuracağım.Planım bu şekilde ancak laptop beni yarıyolda bırakmasından korkuyorum düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim ^^
o laptop yeterli olur derslerin için , paran dursun 3060 3060 ti 3070 çıkınca alırsın yada başka birşeye kullanırsın paranı

TwinCharger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
YUSUF CAN
Twitter
peonwork
stock fan oyun oynarken yeterli olacağını biliyordum ben?
hocam öyle düşünürsek 3600'de yeterli olur. 2600x'de yani. Tam performansını alamadıktan sonra en iyisinin ne anlamı var

scaython

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes aydin
Ben bu sene üniversite sınavına girdim ve Bilgisayar mühendisliğine yerleştim kendime bir bilgisayar almak istiyorum ancak elimde bulunan i5-6200u Nvida Geforce GT940m 8gb Ramli laptobum benim yazılım işlerim için yeterli kalır mı? Bölümüm de çizim olmadığını varsayarak autocad gibi sistem sömüren uygulamaların çok kullanılacağını sanmıyorum eğer sistemim programlamaya yetecek güçteyse çok sağlam bir masaüstü toplamayı düşünüyorum bütçem yaklaşık 12bin TL çok rahat bir şekilde rtx 2060-2070 bandında masaüstü alabiliyorum son olarak şunu eklemek isterim yerleştiğim üniversite il dışında yani yolculuk yapmam gerekecek ancak covid-19 yüzünden okulum 1 dönem uzaktan eğitim ile açılacağından okulum açılırsa yaşadığım şehirde kalacağım 2.Dönem yer değiştirmem gerekecek. 2.Dönem laptobum dersleri kaldırırsa 2. Sınıfta evde bıraktığım masaüstünü de alacağım ve gideceğim eve kuracağım.Planım bu şekilde ancak laptop beni yarıyolda bırakmasından korkuyorum düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim ^^
8 GB ram ekleyin ve SSD takın işinize yarar ama artık 16 GB ram şart visual studio gibi İDE kullanacaksınız bunlar bol keseden ram harcar şimdilik ram yükseltip paranızı sistem toplamaya bırakmanızı mantıklı görüyorum ssd takınız birde

bence idare edersin autocad kullansan bile kaldırır sistemin kötü değil benimkine oranla

i3 4005u

4 gb ram

geforce 820m

128 ssd + 500 hdd autocad kullanıyorum sistem gayet güzel açıyor arada bi cs go giriyorum

Top Bottom