Neler Yeni

Bilgisayar sürekli kendisini yeniden başlatıyor

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Kısa devre olunca güç verdikten yaklaşık 5-6 saniye sonra kapanıyor olmaz mı? Benim dediğim olay güç verdikten yaklaşık 5 dakika sonra kapanması.
Öyle değil işte benimki de bazen 3-5 saniye sonra bazen 20-30 dk sonra kapanıyordu. Uzay montaj yaptıktan sonra hiç kapanmadı. O zaman fark ettim zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak yıldız
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce Game Garaj sitesinden hazır bir sistem aldım. Dün ekran kartı ve SSD montajı yaptıktan sonra windowsu kurmakta çok zorluk çektim çünkü diski biçimlendir ekranından sonra windows kuruluyor aşamasında sürekli bilgisayar kendisini yeniden başlatıyordu. O aşamayı zorla geçtikten sonra Türkçe Q klavye düzeni ekranı geldi yani kuruluma başlama ekranı. O aşamayı tamamlayana kadar da bilgisayar kendisini birçok defa resetledi. Bin bir güçlükle windowsu kurduktan sonra masaüstü ekranını sonunda gördüm. Ama 2 dakika dolaşmaya kalmadan yine resetlendi ve döngü böyle sürdü. Kontrol ettiğim durumlar;
BIOS menüsünde işlemci sıcaklığı 47 derecede yani soğutucu tam oturmuş durumda.
RAM frekansı 2666 MHz yani ramden kaynaklı bir durum yok.
Ekran geldiği için ekran kartından kaynaklanan bir sorun da yok.
2 farklı format flashı ve 2 farklı sıfır SSD kullandım, onlardan kaynaklanan bir sorun da yok.
Bu sorunun nedeni ve çözümü nedir arkadaşlar, yardımcı olur musunuz?
Hocam bir sonuç alabildiniz mi acaba

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,862
İsim
Kemallettin Kubat
Merak ettiklerimi forumdan yazarak dile getiremeyecek miyim? Yahut dediğiniz gibi bir kural var da ben mi bilmiyorum?
Dostum bu konu 25 Temmuzdan kalma konuyu hortlatmayın diye söylüyorum, özelden yazmanız daha iyi olacaktır yasak felan demedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak yıldız
Ya arkadaşım işine bak lütfen, biraz anlayışlı ol bir sıkıntım var ve çözüm aramaya çalışıyorum

Top Bottom