Neler Yeni

Bilgisayar üzerinde Darboğazı nedir ?

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
Güzel bir şekilde bu problem neden olur açıklayacak yardımcı olucak varmı arkadaşlar <3

Mehmet Akif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Akif İnandı
Grafik önce işlemcide işlenir sonra CPU bunu işler ve bunu yansıtır.
Eğer grafik işlemcisi CPU ya göre güçlüyse CPU ekran kartının hızına yetişmez ve ekran kartını yavaşlatır
Umarım yardımcı olmuşumdur ;)

Ogulistan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Osman GÜLİSTAN
Olay şu kardeşim. Ekran kartın çok güçlü fakat işlemcin o kadar güçlü değil. Oyun oynuyosun. Ekran kartın oyunu çok iyi oynatıcak güçte fakat işlemcin yetersiz kalıyo ve fps düşmesi yaşıyosun. Yani işlemcin darboğaz yapıyor. Kısaca bi örnek bu.

Emre kaan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Emre Kaan SİVRİ
İşlemcinin ekrsn kartını yeterince iyi besleyememesi işlemcin ekran kartini beslemezse ekran kartın normal performansinin altında çalışıyor

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Grafik önce işlemcide işlenir sonra CPU bunu işler ve bunu yansıtır.
Eğer grafik işlemcisi CPU ya göre güçlüyse CPU ekran kartının hızına yetişmez ve ekran kartını yavaşlatır
Umarım yardımcı olmuşumdur ;)
eywallah dostum

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
Olay şu kardeşim. Ekran kartın çok güçlü fakat işlemcin o kadar güçlü değil. Oyun oynuyosun. Ekran kartın oyunu çok iyi oynatıcak güçte fakat işlemcin yetersiz kalıyo ve fps düşmesi yaşıyosun. Yani işlemcin darboğaz yapıyor. Kısaca bi örnek bu.
peki dostum sistem benim imzada var bu sistemde bunları yaşarmıyım problem olurmu !

Ogulistan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Osman GÜLİSTAN
peki dostum sistem benim imzada var bu sistemde bunları yaşarmıyım problem olurmu !
Hocam bence sistem güzel fakat kesinlikle +8GB RAM yükseltmesi yapmalısın. Ram konusunda darboğaz yaşayacağını düşünüyorum.

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
Hocam bence sistem güzel fakat kesinlikle +8GB RAM yükseltmesi yapmalısın. Ram konusunda darboğaz yaşayacağını düşünüyorum.
bir süre idare etsin onu halledicem bir 8 daha takıcam gardaşım

sefatolga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
sefa tolga ertürk
HAYIR KESİNLİKLE ALAKASI YOK BEN 3600 RYZEN KULLANIYORUM EKRAN KARTIM RX590 8GB KULLANYIORUM HİÇ PROBLEM YAŞAMIYORUM BAŞKA SORUNUN VAR DOSTUM

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
HAYIR KESİNLİKLE ALAKASI YOK BEN 3600 RYZEN KULLANIYORUM EKRAN KARTIM RX590 8GB KULLANYIORUM HİÇ PROBLEM YAŞAMIYORUM BAŞKA SORUNUN VAR DOSTUM
ortalama seninle aynı pc gardaşım

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
süleyman tarık bayraktar
Güzel bir şekilde bu problem neden olur açıklayacak yardımcı olucak varmı arkadaşlar <3
özet geçmek gerekirse bir donanımın diğer donanımdan yüksek güçte veya düşük güçte olup diğer donanımla aynı şekilde performans vermediği için hızına yetişememe gibi sorunlar olması donanım uyumluluğu olmadığı için kaynaklanan bir şey

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
özet geçmek gerekirse bir donanımın diğer donanımdan yüksek güçte veya düşük güçte olup diğer donanımla aynı şekilde performans vermediği için hızına yetişememe gibi sorunlar olması donanım uyumluluğu olmadığı için kaynaklanan bir şey
anladım grdaşım

Fe Man

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mehmet Cengiz
Kardeşim kısa ve öz işlemcin ekran kartın için yetersiz oda sende ani fps düşmelerine vs. Şeylere yol açıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,433
Üyeler
156,488
Son üye
Dynamictattoo
Top Bottom