Neler Yeni

Bilgisayara 2 Kere 30 Dk Arayla Format Attım bir şey Olur mu?

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Bugün bilgisayarın hızlanması için windows 10 sürümümü değiştirdim ve format attım. 30 dk geçti driverları kurdum,wifi kartının yanlışlıkla driverlerini bozdum.Ne yaptığımı bilmiyorum internet çok yavaş olmaya başladı.Ne yapsam çözemedim.Hazır usb varken sorunun düzelmesi için tekrar format attım şuan sorunsuz çalışıyor.Ama artarda 2 kere format attığım için içim rahat değil.Sizce harddiske zara vermiş olabilir mi ?

Not : Bu olay harddiske zarar verir mi sormak için "Dahili Depolama" bölümünde konuyu açtım.

Ak'f

80+ Bronze
Bugün bilgisayarın hızlanması için windows 10 sürümümü değiştirdim ve format attım. 30 dk geçti driverları kurdum,wifi kartının yanlışlıkla driverlerini bozdum.Ne yaptığımı bilmiyorum internet çok yavaş olmaya başladı.Ne yapsam çözemedim.Hazır usb varken sorunun düzelmesi için tekrar format attım şuan sorunsuz çalışıyor.Ama artarda 2 kere format attığım için içim rahat değil.Sizce harddiske zara vermiş olabilir mi ?

Not : Bu olay harddiske zarar verir mi sormak için "Dahili Depolama" bölümünde konuyu açtım.
Hayır, sıkıntı yok. Formatın herhangi bir zararı yok.

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birden fazla kez format atmak aklımda hardiske zara verir olarak kalmış ama tam emin değildim.Zarar vermiyormuş,teşekkür ederim.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ak'f

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Hayır zorlama diye bir şey olmaz. Hem fazla bi veri akışı yok ki. 4gb civarında dosyayı genişletip yazıyor sadece. Normal bir 4gb dosyayı başka bir diske taşıyormuş gibi düşün aynı mantık.
Harddiskteki tüm verileri bir anda siliyor ya orda endişelendim.(1tb hdd)
Hdd balına,iğnesine zara verir diye endişelendim.

En İyi Cevap
7
Bi anda bir şeye çok fazla yüklenirsen zorlanır şanscım.
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Harddiskteki tüm verileri bir anda siliyor ya orda endişelendim.(1tb hdd)
Sorun olmaz merak etmeyin.

Bende 2-3 tane hdd var onlara belki 400 belki 500 kere format atılmıştır. Hiçbir bad sector veya başka bir problem olmadı.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.

Sorun olmaz merak etmeyin.

Bende 2-3 tane hdd var onlara belki 400 belki 500 kere format atılmıştır. Hiçbir bad sector veya başka bir problem olmadı.
Olay bad sector değil anladın mı? Olay bir anda 100-200 gb silmesi ve 4 gb yazması ve bunu iki kez üst üste yapması

Top Bottom