Neler Yeni

Bilgisayara virüs kaparsa ne olur

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,190
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Ne olur belirtileri nelerdir belirtileri derken korona anlaminda değil pc ne dezavantaji olur
az önceki konudan vallaha vazgectim crackten ama merak ettim virus kaparsa ne olur

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Virüsün türüne bağlı.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Verilerin puf olabilir.

PC puf olabilir.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,190
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önceki açtığınız konuda siz sormadan @Linux bu sorunun cevabını vermiş.
Evet biliyorum onun haricinde baska olaylari varmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Verilerin puf olabilir.

PC puf olabilir.
Pc yi bozabilirmi
Benim eski laptopta crackli oyunlar cok vardi ama o zaman crackli dosyalarin virus oldunu bilmiyorim anakart yandi bunun virüs le alakası olabilirmi

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Birçok virüs çeşidi vardır.

Fidye virüsleri; bilgisayarını kullanmanı engeller, kişisel verilerini internete sızdırma ile tehdit eder ve bilgisayarını kullanılamaz hale bile getirebilir.
Solucan virüsleri; her depolama birimine sızar ve taşıdığı diğer virüsleri de üzerinde götürür, bir nevi taşıyıcıdır.
Reklam virüsleri: size istemediğiniz reklamları gösterir. Yer yer zararsız olan ama can sıkan virüs tipidir.
Bot virüsleri: bilgisayarınızı bir bot cihazı yaparak DDOS, Mining, vb. işlevlerde kullanır.
Trojan virüsleri: bilgisayarınızı başka kişilerin kullanımına sunmak diye basitleştirebilirim. Rootkit ile yakın özellik taşırlar.

Basitçe böyle diyebilirim.

Mauro İcardi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,082
İsim
Mauro İcardi
Reklamlar çıkabilir
Eğer hesapların varsa veya özel bilgiler çalınabilir
Bende Razer indi mesela ne işe yaradığını bile bilmiyorum en azından sırf o oldu
Ve en tehlikeli lerden biri solucan tehlikeli değilde bilgisayar yavaşlatan bir virüs kendi kendini çoğaltıyor ve bilgisayarı yavaşlatıyor

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,190
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birçok virüs çeşidi vardır.

Fidye virüsleri; bilgisayarını kullanmanı engeller, kişisel verilerini internete sızdırma ile tehdit eder ve bilgisayarını kullanılamaz hale bile getirebilir.
Solucan virüsleri; her depolama birimine sızar ve taşıdığı diğer virüsleri de üzerinde götürür, bir nevi taşıyıcıdır.
Reklam virüsleri: size istemediğiniz reklamları gösterir. Yer yer zararsız olan ama can sıkan virüs tipidir.
Bot virüsleri: bilgisayarınızı bir bot cihazı yaparak DDOS, Mining, vb. işlevlerde kullanır.
Trojan virüsleri: bilgisayarınızı başka kişilerin kullanımına sunmak diye basitleştirebilirim. Rootkit ile yakın özellik taşırlar.

Basitçe böyle diyebilirim.
Helal olsun bu kadar bilgim yok yeni yeni bilisim dersin öģreniyoruz eyw

Top Bottom