Neler Yeni

Bilgisayarda herhangi bir oyun açıldıktan bir süre sonra kapanıyor

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Uğraşamazsın zaten. Öyle kendini bir şey sanma buralarda. Reel de konuşabilecek misin bakalım böyle karşımda sanaldan artislenme. Düzgünce soru soruyoruz adam gibi cevap ver.
Benmi artisleniyorum?
İçtinmi ne yaptın ya :D

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sıcaklık 60 - 70 Derece arasında değişiyor. Max 75 derece görüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU 600w. Depolama da Toshiba OCZ 240 SSD + 1 TB Seagate HDD var.
Bütün donanımların Marka modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ertuğrul Söğütcü
Bütün donanımların Marka modeli nedir?
8 GB Hyperx Ram 8 GB Crucial Ram 2400 MHz
Gigabyte B365M DS3H Anakart
AMD Sapphire Nitro+ RX 580 8 GB Ekran Kartı
i3-9100F 3.60 GHz İşlemci
Toshiba OCZ 240 SSD + Seagate ST1000DM010 1 TB HDD

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
8 GB Hyperx RAM 8 GB Crucial RAM 2400 MHz
Gigabyte B365M DS3H Anakart
AMD Sapphire Nitro+ RX 580 8 GB Ekran Kartı
i3-9100F 3.60 GHz İşlemci
Toshiba OCZ 240 SSD + Seagate ST1000DM010 1 TB HDD
PSU Marka model?

A T O M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Asdasjghdgfjasjdfg
Merhabalar,

Bilgisayarımda i3-9100F 3.60 GHz işlemci, AMD Sapphire Nitro + RX 580 Ekran kartı mevcut. GTA 5 ya da FiveM'de 10 - 15 saat oynarken hiçbir sorun olmuyor ancak, Steam üzerinden herhangi bir online oyun açtığımda (CS:GO, Day by Daylight vs.) yarım saat bir saat sonra bilgisayarımın ekranı kapanıyor daha sonra bilgisayar tamamen kapanıyor. Power kablolarını ve anakarta bağlı kabloları kontrol ettim. Hiçbir sorun gözükmüyor. Ancak sorunun nerede olduğunu bulamadım. Son 2 günde ise FiveM'de oynarken 2 defa kapandı. Sorunu bulamadım. Varsa bir öneriniz yazarsanız çok sevinirim.
bende o sorunu yaşıyodum ekran kartımın yazılımında bozukluk çıktı götürdüm bilgisayarcıya 1 hafta bekledim aynı ekran kartından bulum yazılımı benim ekran kartına yüklemişler sorun o şekilde giderildi

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ertuğrul Söğütcü
knk Büyük ihtimal ile PSU yüzünden. Zaten 9100F Almak ile hata etmişin. En yakın zamanda PSU değiştirmeye çalış.
Ama işte bazı oyunlarda yapıp bazılarında yapmıyor. Mesela bir haftadır aralıksız her gün en az 8 - 9 saat FiveM'de DA sunucusunda RP yapıyorum tık yok. Ama bir ara CS gireyim dediğimde yarım saat sonra kapanıyor anlamsız bir biçimde.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Ama işte bazı oyunlarda yapıp bazılarında yapmıyor. Mesela bir haftadır aralıksız her gün en az 8 - 9 saat FiveM'de DA sunucusunda RP yapıyorum tık yok. Ama bir ara CS gireyim dediğimde yarım saat sonra kapanıyor anlamsız bir biçimde.
Kardeşim psuda sorun olsaydı diğer oyunlarda niye o zaman aynı sorunu göstermedi. Sende ekran gidiyor fakat kasa çalışmaya devam mı ediyor ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ertuğrul Söğütcü
Kardeşim psuda sorun olsaydı diğer oyunlarda niye o zaman aynı sorunu göstermedi. Sende ekran gidiyor fakat kasa çalışmaya devam mı ediyor ?
Ekran gittikten bir süre sonra kasa da gücü kesiyor. Bilgisayar shutdown konumuna geçiyor yani.

knk Büyük ihtimal ile PSU yüzünden. Zaten 9100F Almak ile hata etmişin. En yakın zamanda PSU değiştirmeye çalış.
Artı olarak Intel ve AMD arasında gidip geldim baya baktım ama fps ya da herhangi bir konuda şikayetim yok 9100F ile ilgili. Rahatlıkla yüksek çözünürlükte yüksek FPS alabiliyorum.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ekran gittikten bir süre sonra kasa da gücü kesiyor. Bilgisayar shutdown konumuna geçiyor yani.

Artı olarak Intel ve AMD arasında gidip geldim baya baktım ama fps ya da herhangi bir konuda şikayetim yok 9100F ile ilgili. Rahatlıkla yüksek çözünürlükte yüksek FPS alabiliyorum.
9100F En fazla 1660Tİ besleyebiliyorken 1600AF RTX2060 besliyor. Ayrıca oyunlar çoklu çekirdek isteyince 1600AF Daha iyi olacka. Intel bile kabul etti 9100F'nin kötü olduğunu.

Full yük testi yapar mısın?

Top Bottom