Neler Yeni

bilgisayardan yeterli performans alamama

WasTaken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ulaş
Arkadaşlar teknik olarak pek bilgim yok ama ekran kartı olarak 1660, işlemci olarak ryzen 5 3500x kullanıyorum. Benimle hemen hemen aynı özelliklere sahip insanlar oyunları daha akıcı ve daha fazla fps alarak oynuyorlar ve yayın acıyorlar. Ben discordda ekran paylaşıp oyun oynarken bile fps drop yiyorum. Yazılımsal bir sorun varsa nasıl öğrenebilirim? ram lerle alakası varmıdır yada neyle alakası olabilir, sistemim belki performansını tamamen kullanmıyordur, biostan yapabileceğim bir şey varmı?

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,536
İsim
umt
Discord
umt#4257
Arkadaşlar teknik olarak pek bilgim yok ama ekran kartı olarak 1660, işlemci olarak ryzen 5 3500x kullanıyorum. Benimle hemen hemen aynı özelliklere sahip insanlar oyunları daha akıcı ve daha fazla fps alarak oynuyorlar ve yayın acıyorlar. Ben discordda ekran paylaşıp oyun oynarken bile fps drop yiyorum. Yazılımsal bir sorun varsa nasıl öğrenebilirim? ram lerle alakası varmıdır yada neyle alakası olabilir, sistemim belki performansını tamamen kullanmıyordur, biostan yapabileceğim bir şey varmı?
kaç gb ramin var hdd mi ssd mi kullanıyorsun

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Talat
grafik ayarlarına gir ordan oyunları yüksek performansa al işlemcide dengelide olsun

WasTaken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ulaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kaç gb ramin var hdd mi ssd mi kullanıyorsun
1719761241885.png

1719761268676.png

16 gb ram var 2x8 şeklinde, 500gb ssd kullanıyorum birde 1.5tb harddisk var
Mesaj otomatik birleştirildi:

grafik ayarlarına gir ordan oyunları yüksek performansa al işlemcide dengelide olsun
bilgisayarı ilk aldığım zamanlar gayet iyiydi fpsler hiçbir sıkıntı yoktu genelde valorant,cs gibi rekabetçi oyunları oynayan birisiyim zaten. Bilgisayarı alalı 2-3 yıl geçti yaklaşık 1 senedir performans baya kötü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,867
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom