Neler Yeni

Bilgisayarım açilmıyor Yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım çalışırken masada yanlışlıkla kasaya sertçe vurulup devrildi düşmedi masaya devrildi sonra bilgisayar acilmamaya başladı parçaları söküp taktım gene açılmadı sadece ekran kartı ve işlemcinin fanı 1saniyeligine dönüp tekrar duruyor kasanın fanları hiç dönmüyor baktım hiçbir kablosunda zarar yok hiçbir parçasında zarar yok ama açılmıyor yardım edin napmam lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Gökhan Kemal Yıldırım
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım çalışırken masada yanlışlıkla kasaya sertçe vurulup devrildi düşmedi masaya devrildi sonra bilgisayar acilmamaya başladı parçaları söküp taktım gene açılmadı sadece ekran kartı ve işlemcinin fanı 1saniyeligine dönüp tekrar duruyor kasanın fanları hiç dönmüyor baktım hiçbir kablosunda zarar yok hiçbir parçasında zarar yok ama açılmıyor yardım edin napmam lazım
Dostum işlemciyi kontrol et
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanlar dönüp sonra duruyosa işlemciden olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Fanlar dönüp sonra duruyosa işlemciden olabilir
işlemci pini mi yamulmuş olabilir ben anakartta sorun vardır diye düşünüyordum

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Gökhan Kemal Yıldırım
Direk yuvasıda gevşemiş olabilir işlemcinin sabitleme aparatını gevşet sonra tekrar sık dene olmazsa komple çıkar pinlerini kontorl et

Anakart sağlam monte edildiyse çok bi problem olmaz ya ama darbeye bağlı anakartta da sıkıntı olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
Direk yuvasıda gevşemiş olabilir işlemcinin sabitleme aparatını gevşet sonra tekrar sık dene olmazsa komple çıkar pinlerini kontorl et

Anakart sağlam monte edildiyse çok bi problem olmaz ya ama darbeye bağlı anakartta da sıkıntı olabilir
darbe anakartın oraya gelmedi kasanın en köşesine geldi orda hiçbir malzeme yoktu sadece kablolar vardı kablolara baktım onlarda da sıkıntı yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Gökhan Kemal Yıldırım
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
Neden çıkartamıyosun ekipmanın mı yok ?

kulesine bastır hafif tuşuna öle bas pc açılabilir gevşeyip gevşemediğini anlarsın
hoca kule tipi büyük çift fanli alan dar zor çıkıyor ve işlemci üstünde gelir diye çıkarmak istemiyorum yanlış yaparım diye

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Gökhan Kemal Yıldırım
hoca kule tipi büyük çift fanli alan dar zor çıkıyor ve işlemci üstünde gelir diye çıkarmak istemiyorum yanlış yaparım diye
bro sana bi tavsiye vereyim mi kendin sök bende korkuyodum 2.pci alınca kendim sök tak denedim ve aşırı kolay göründüğü kadar hassas değil bunlar dene istersen aşırı zevkli

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
bro sana bi tavsiye vereyim mi kendin sök bende korkuyodum 2.pci alınca kendim sök tak denedim ve aşırı kolay göründüğü kadar hassas değil bunlar dene istersen aşırı zevkli
bı deneyim hocam teşekkürler 🙏 üstüne bastırdım fakat yine acilmadı

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
bı deneyim hocam teşekkürler 🙏 üstüne bastırdım fakat yine acilmadı
tamamen bütün parçları ve anakarta bağlı kabloları söküp baştan kurman gerek. Böyle devam edersin anca deneme yanılma ile denk gelirse bulursun nerde sıkıntı olduğunu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
tamamen bütün parçları ve anakarta bağlı kabloları söküp baştan kurman gerek. Böyle devam edersin anca deneme yanılma ile denk gelirse bulursun nerde sıkıntı olduğunu.
denedim hocam en baştan söktüm taktım olmadı açılmadı

Top Bottom