Neler Yeni

Bilgisayarım bi anda donup kendini resetliyor

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,355
İsim
Olcay akbulut
Selamlar
bi kaç gündür bilgisayarım durduk yere donuyor ardından kendi kendine reset atıyor ve her resetten sonra amd hata uyarısı çıkıyordu uzun bi yazıydı tam hatırlamıyorum da zaman aşımına uğradı fln diyordu geçen aylarda da vardı baya ancak bi hocamın konusu ile bu olay çözülmüş gibiydi hiç değilse artık hata almıyordum ancak şimdi ne yapsam bilemiyorum. Ekran kartımın chipseti bozuk gibi bir şey yani o yönde şüphelerim var ekranda görüntüler bazen durduk yere renk değiştiriyor bölgesel olaral veya çizgi çizgi oluyor. Bu yüzden olabilir mi sizce?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Selamlar
bi kaç gündür bilgisayarım durduk yere donuyor ardından kendi kendine reset atıyor ve her resetten sonra amd hata uyarısı çıkıyordu uzun bi yazıydı tam hatırlamıyorum da zaman aşımına uğradı fln diyordu geçen aylarda da vardı baya ancak bi hocamın konusu ile bu olay çözülmüş gibiydi hiç değilse artık hata almıyordum ancak şimdi ne yapsam bilemiyorum. Ekran kartımın chipseti bozuk gibi bir şey yani o yönde şüphelerim var ekranda görüntüler bazen durduk yere renk değiştiriyor bölgesel olaral veya çizgi çizgi oluyor. Bu yüzden olabilir mi sizce?
RAM'lerinin yerini değiştir. Tüm sistemini yazabilir misin?

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
Selamlar
Muhtemelen GPU Vramler sorun vermeye başlamış ama teknik bir ekibe göstermen de fayda var geçmiş olsun dostum :(

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,355
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen GPU Vramler sorun vermeye başlamış ama teknik bir ekibe göstermen de fayda var geçmiş olsun dostum :(
sağ olun hocam bi değiştiremedim şu ekran kartını ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM'lerinin yerini değiştir. Tüm sistemini yazabilir misin?
müsait bi zamanda değişirim ramleri hocam şuan kapatamam pc yi de pc parçalarım şunlar

ryzen 5 5500
team t force tuf 16 gb 3600mhz cl18 ram
sapphire rx 570 itx
asrock b450m pro4
cooler master mwe 500 80+

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ömer yenipınar
Selamlar

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
sağ olun hocam bi değiştiremedim şu ekran kartını ya

müsait bi zamanda değişirim ramleri hocam şuan kapatamam pc yi de pc parçalarım şunlar

ryzen 5 5500
team t force tuf 16 gb 3600mhz cl18 ram
sapphire rx 570 itx
asrock b450m pro4
cooler master mwe 500 80+
O çizik çizik şeyleri RAM'lerde tetikliyor olabilir. BİOS güncel değilse güncelle. Güncelse BİOS'u sıfırla bir öyle dene.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,355
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O çizik çizik şeyleri RAM'lerde tetikliyor olabilir. BİOS güncel değilse güncelle. Güncelle BİOS'u sıfırla bir öyle dene.
her şey güncel hocam, ramlerimi yeni değiştirdim eski kullandığım ramlerim ile de aynı sorun vardı yani ramlerden şüphelenmiyorum pek

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ömer yenipınar
Windows hatası aynısı bizdede oldu reset atıp yeni Windows kurduk düzeldi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
her şey güncel hocam, ramlerimi yeni değiştirdim eski kullandığım ramlerim ile de aynı sorun vardı yani ramlerden şüphelenmiyorum pek
XMP kapalı bir şekilde dene, gene olursa sorun ekran kartındadır.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,355
İsim
Olcay akbulut
Windows hatası aynısı bizdede oldu reset atıp yeni Windows kurduk düzeldi
sanmıyorum hocam kaç kere formatladım hep oluyor

XMP kapalı bir şekilde dene, gene olursa sorun ekran kartındadır.
tamamdır hocam bunu denememiştim bi deniyim, peki ramleri kendim mi overlocklayım yoksa düşük mhz ile olduğu gibi kalsın mı sonuçta arada ciddi mhz kaybı olacak sanırım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
sanmıyorum hocam kaç kere formatladım hep oluyor

tamamdır hocam bunu denememiştim bi deniyim, peki ramleri kendim mi overlocklayım yoksa düşük mhz ile olduğu gibi kalsın mı sonuçta arada ciddi mhz kaybı olacak sanırım
XMP komple kapat RAM'ler standart olarak 2400 MHz çalışacak büyük ihtimalle bir öyle dene.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,483
Üyeler
149,739
Son üye
CanGöll_0
Top Bottom