Neler Yeni

Bilgisayarim çok sesliii ):

Arkadaşlar Rampage Sailor kasa kullanıyorum : https://www.rampage.com.tr/tr/urun/...-rainbow-fanli-atx-mid-t-gaming-oyuncu-kasasi

Kasa fanları çok sesli, kafam şişiyor, monitör hoparlörlü ancak gürültüden ders felan çalısamıyorum, bu kasayı nasıl daha sessiz hale getirebilirim? Kasa değişikliği hariç önerilerinizi bekliyorum, cpu soğutucum thermalright burst assasin sessiz modda sesi gelmiyor onluk bir sıkıntı yok.

Bünyamina

80+ Platinum
Arkadaşlar Rampage Sailor kasa kullanıyorum : https://www.rampage.com.tr/tr/urun/...-rainbow-fanli-atx-mid-t-gaming-oyuncu-kasasi

Kasa fanları çok sesli, kafam şişiyor, monitör hoparlörlü ancak gürültüden ders felan çalısamıyorum, bu kasayı nasıl daha sessiz hale getirebilirim? Kasa değişikliği hariç önerilerinizi bekliyorum, cpu soğutucum thermalright burst assasin sessiz modda sesi gelmiyor onluk bir sıkıntı yok.
Kasa fanları değil de acaba ekran kartı fanı mı sizi rahatsız ediyor ? Çünkü gigabyte eagle fanı hızlı bir şekilde dönmekte.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,992
İsim
uwu
Fan bağlantılarını sök

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok oyuna girmedikçe açılmıyor fanlar , şu an kontrol ettim coil whine dan bahsediyorsun galiba, evet o var, ama oyun oynarken duyuyorum o cızırtıyı, şu an fanlar kafamı agrıtıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan bağlantılarını sök
aynen patlayalim sonra xkasjndasdmaas

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Burhan Bey
Anakartın BIOS ayarlarına girip kasa fanlarının bağlı olduğu Fan Header lar için ayarlama yapabilirsin. Kasanı ve kullanılan fan modellerini bilmiyorum ama kullanılan fanlar 4-pinli ise bu işlemi BIOS dan çok basit bir şekilde halledersin. 3-pinli ise fan devrini ayarlamak biraz uğraştırır.

Anakartın BIOS ayarlarına girip kasa fanlarının bağlı olduğu Fan Header lar için ayarlama yapabilirsin. Kasanı ve kullanılan fan modellerini bilmiyorum ama kullanılan fanlar 4-pinli ise bu işlemi BIOS dan çok basit bir şekilde halledersin. 3-pinli ise fan devrini ayarlamak biraz uğraştırır.
kasa modelimi attım yardımcı olabilir misin pin muhabbetinde

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,992
İsim
uwu
yok oyuna girmedikçe açılmıyor fanlar , şu an kontrol ettim coil whine dan bahsediyorsun galiba, evet o var, ama oyun oynarken duyuyorum o cızırtıyı, şu an fanlar kafamı agrıtıyor.

aynen patlayalim sonra xkasjndasdmaas
Ben 1/1.5 yıldır fanlar kapalı oynuyorum sadece Cpu ve gpu / egzoz fan çalışıyor oda çok düşük seviyede ( cpudan cpuya ,gpudan gpuya değişir)

4 ince kablo çıkıyor yapışık fanların birinden muhtemelen 4 pinli dostum

Ben 1/1.5 yıldır fanlar kapalı oynuyorum sadece Cpu ve gpu / egzoz fan çalışıyor oda çok düşük seviyede ( cpudan cpuya ,gpudan gpuya değişir)
kasa mesh zaten ama soğutuyor mu senin o şekilde cidden merak ettim, sonuçta havayı içeri ön 3 fan alıyor arkadaki de atıyor sıcak havayı yanlıs mıyım?_

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,992
İsim
uwu
4 ince kablo çıkıyor yapışık fanların birinden muhtemelen 4 pinli dostum

kasa mesh zaten ama soğutuyor mu senin o şekilde cidden merak ettim, sonuçta havayı içeri ön 3 fan alıyor arkadaki de atıyor sıcak havayı yanlıs mıyım?_
Doğru benim kasa vento vg05f o yüzden sadece egzoz çalışıyor zaten oynadığım oyunda ekran kartı(asus dual rx6600) 55 derece Cpu da (12100f+m200 içinden çıkan macun) 60/65 geziniyor PUBGm Gameloop ta akıcı 120fps/bazen ultraHd 120 fps

iyiymiş abi

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Burhan Bey
Tamam, dediğim gibi, BIOS dan fan ayarlarının olduğu kısma gir, kasa fanlarının bağlı olduğu header için (sende nasıl bilmiyorum, 4 fan da ayrı ayrı mı anakarta bağlı, yoksa kasada fanlar için bir hub var ve bu hub dan çıkan kablumu gidiyor anakarta) PWM moda alıp fan devrini sesi seni rahatsız etmeyecek bir seviyeye alabilirsin.

Tamam, dediğim gibi, BIOS dan fan ayarlarının olduğu kısma gir, kasa fanlarının bağlı olduğu header için (sende nasıl bilmiyorum, 4 fan da ayrı ayrı mı anakarta bağlı, yoksa kasada fanlar için bir hub var ve bu hub dan çıkan kablumu gidiyor anakarta) PWM moda alıp fan devrini sesi seni rahatsız etmeyecek bir seviyeye alabilirsin.
biosta cpu fan ve system fan vardi system fan da rpm 0 gozukuyor aslinda fanlar calisiyor ama, her neyse silent moda aldım ama hala aynı galiba biostan yapılmıyor benim kasanın fan ayarları SADGE):

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Burhan Bey
Muhtemelen kasa fanlarının anakarta bağlantısı yapılmamış, sadece güç verilmiş bu fanlara ve %100 de çalışıyorlar. Doğal olarak da sesi sizi rahatsız ediyor. Yukarda bir arkadaşın yazdığı gibi komple iptal edip çalıştırmayabilirsin veya anladığın işlerse bağlantıları kontrol edip anakarta bağlamayı deneyebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,645
Üyeler
156,368
Son üye
SoloHime
Top Bottom