Neler Yeni

Bilgisayarım HDD'yi görmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Serkan Yurdagül
Merhaba öncelikle,
Bilgisayarıma ekstra depolama için evde bulunan bir hard Disk'i taktım.
Takmaya çalışırken diğer hard disklerden birine değdi ve değişik bir ses çıktı çoktan aza doğru. Bilgisayara restrar attım diski görmesi için.
Anakart ekranında bir süre kaldı, kendi kendine yeniden başlattı o bölümde sonra Windows açıldı fakat temas ettiği hard diski görmüyordu bilgisayarım. Port değişikliği, BIOS sıfırlama vs yaptım ama hala görmüyor hard diski.
İçerisinde 250GB oyun vardı. Disk bozulmuş mudur, görmediği halde içindeki dosyaları kurtarabilir miyim?
Anakartım Gigabyte H77 DS3h modeli

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Merhaba öncelikle,
Bilgisayarıma ekstra depolama için evde bulunan bir hard Disk'i taktım.
Takmaya çalışırken diğer hard disklerden birine değdi ve değişik bir ses çıktı çoktan aza doğru. Bilgisayara restrar attım diski görmesi için.
Anakart ekranında bir süre kaldı, kendi kendine yeniden başlattı o bölümde sonra Windows açıldı fakat temas ettiği hard diski görmüyordu bilgisayarım. Port değişikliği, BIOS sıfırlama vs yaptım ama hala görmüyor hard diski.
İçerisinde 250GB oyun vardı. Disk bozulmuş mudur, görmediği halde içindeki dosyaları kurtarabilir miyim?
Anakartım Gigabyte H77 DS3h modeli
Disk bozulmadığı sürece içindeki bilgileri kurtarırsın.

Disk yöneticisine girip ekran görüntüsü atar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Serkan Yurdagül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Disk bozulmadığı sürece içindeki bilgileri kurtarırsın.

Disk yöneticisine girip ekran görüntüsü atar mısın?
1615039141693.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Görünmeyen disk 250 Gb Olucak

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Serkan Yurdagül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olmayan disk sanırım SSD. Kabloları kontrol eder misin? Birbirine temas etse bile sorun olmamalı.
Hard disk. Tamirci ye götürdüm aynı diskten elinde mevcutmuş diskin anakart'ını değiştirdi disk çalışmaya başladı fakat kafa vurduğunu söyledi. İstersem veri kurtarma'ya gönderelim en az 300 TL dedi. Hiç gerek yok zaten oyun diski idi. Şimdi kafa vurma sonunu çözmeye çalışacağım. Sorun çözülmedi fakat konu kapanabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,528
Üyeler
149,403
Son üye
kagansalis
Top Bottom