Neler Yeni

Bilgisayarım her gün kendini kapatıyor sonra reset atmadan açılmıyor. Sorun nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadirhan Yüksel
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar. Benim bilgisayarım (özelliklerini en sonda yazıcam) her gün sabah açıyorum , bir 30-40 dk geçtikten sonra ekrandaki görüntü önce donuyor , sonra görüntü gidiyor ekran siyah oluyor ve bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor. Ancak bu yeniden başlatmada ekrana görüntü gelmiyor sadece bilgisayarımın kasasından yüksek işlemci ve fan sesi gelmeye başlıyor ve reset düğmesine basmazsam öyle kalıyor. Ancak reset düğmesine bastığımda tekrar açılıyor ve bütün gün sorunsuz çalışıyor. Ama ertesi sabah bu olay yeniden tekrarlanıyor. Bilgisayarın içini temizledim tertemiz yaptım. Bütün tozlarını aldım fanlarını sildim. Driverlarım güncel durumda. Sorunun ne olduğunu anlayamıyorum. Yaklaşık 1.5-2 aydır hergün bu sorunu yaşıyorum. Eğer yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarın özellikleri ;
İşlemci : Ryzen 5 2600
Anakart : Gigabyte b450s2h
Ekran kartı : Sapphire RX580 pulse 8gb
Ram : XPG Gammix D10 8gb 3000mhz x2

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Ekran kartı ve İşlemci sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadirhan Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı ve İşlemci sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi ?
ekran kartı sıcaklık değerleri normal zaten bu bahsettiğim sorun oyun oynarken veya yük bindiğinde değil sabahları yemek yerken dizi film vb izlediğim sırada gerçekleşiyor. Tekrar açtıktan sonra işlemci sıcaklığını kontrol etmedim. Eğer bir sonraki açmamda olursa (%90 olucak) tekrar açıldığında onu da kontrol ederim.

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadirhan Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol et.
aynı problem bugün tekrar gerçekleşti bu sefer henüz windows oturumunu açamadan kapandı. bilgisayar tekrar açıldığında işlemci sıcaklık değeri 45 derece idi ekran kartı da 52 derecedeydi. Bugün aklıma termal macunu 6-7 ay gibi bir süredir yenilemediğim aklıma geldi onu da önümüzdeki hafta içinde yenileyeceğim. ondan sonraki sonuçları yine paylaşırım cevabın için teşekkür ederim.

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
aynı problem bugün tekrar gerçekleşti bu sefer henüz windows oturumunu açamadan kapandı. bilgisayar tekrar açıldığında işlemci sıcaklık değeri 45 derece idi ekran kartı da 52 derecedeydi. Bugün aklıma termal macunu 6-7 ay gibi bir süredir yenilemediğim aklıma geldi onu da önümüzdeki hafta içinde yenileyeceğim. ondan sonraki sonuçları yine paylaşırım cevabın için teşekkür ederim.
Termal macunu yenilemen bir şey değiştirmeycek, umarım konuya başka yardımcı olan arkadaşlar olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,453
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom