Neler Yeni

Bilgisayarım ikinci elde ne kadar eder ?

tugberd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Tuğber Dabak
arkadaşlar selam yaklayık 1.5-2 ay önce topladığım bilgisayarımı satılığa çıkartmayı dusunuyorum. sizce bilgisayarımın ikinci eldeki ederi ne kadar ?
Ürünlerin tamamı kutulu ve garantilidir. kutuları garantileri vs her sey verilecektir.

Öncelikle şunu söliyim en ufak sıkıntı ve ya en ufak kozmetik sıkıntısı bulunmamaktadır.
3D yapmak ve oyun oynamak için almıstım fakat aldığım iş teklifi sonucu suan buna vaktim kalmadı

özellikleri:
*AMD Ryzen 5 2600 işlemci
*Gigabyte 2060Super ekran kartı 8gb
*MSI A PRO x570 anakart PCe 4.0
*Corsair 3200mhz 2x8gb Ram (16gb)
*XPG 500gb m2 ssd (yüksek okuma ve yazma)
*XIGMATEK WINPOWER aRGB 2x120mm işlemci soğutucusu (PRO versıyonu)
*FRISBY GAMEMAX GM800 80Plus bronz 800W güç kaynağı
*Kasa Sharkoon black tamperli cam
*Kasanın içinde 6 adet adreslenebilir fan vardır özel olarak alınmıştır DARK markadır ve uzaktan kumanda ile modları ve renkleri tek tuş ile değiştirilebilir.

Sevgiler

Çikohan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
dd
arkadaşlar selam yaklayık 1.5-2 ay önce topladığım bilgisayarımı satılığa çıkartmayı dusunuyorum. sizce bilgisayarımın ikinci eldeki ederi ne kadar ?
Ürünlerin tamamı kutulu ve garantilidir. kutuları garantileri vs her sey verilecektir.

Öncelikle şunu söliyim en ufak sıkıntı ve ya en ufak kozmetik sıkıntısı bulunmamaktadır.
3D yapmak ve oyun oynamak için almıstım fakat aldığım iş teklifi sonucu suan buna vaktim kalmadı

özellikleri:
*Kasanın içinde 6 adet adreslenebilir fan vardır özel olarak alınmıştır DARK markadır ve uzaktan kumanda ile modları ve renkleri tek tuş ile değiştirilebilir.

Sevgiler
6300 olur bence

tugberd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Tuğber Dabak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1.5 ayda bu kadar değer kaybeder mi hocam ? bana bilgisalar 9000 e geldi fanlar hariç

Rx 5700Xt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
FurkanEfeNar
Keşke psu daha iyi olsaydı. Bi 6.5-7.5K sı var.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,594
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
6500 bence ama dışarıdan güzel gözüktüğü için kasa 7500 e alan biri bulursun pek bilgisi olmayan

tugberd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Tuğber Dabak
Pardon hocam 5300 yazmışım 6300 yazcaktım ama 6600 de olabilir belki
estrafrullah hocam bir an korktum hahahah yok pahasına gidecek diye, peki sizler ne öneriyosunuz ? kurlar vs yükseliyor fiyatlar artacak sıfır ürünlerde zarar etmemek için bekleyip öyle mi satayım ?

Çikohan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
dd
estrafrullah hocam bir an korktum hahahah yok pahasına gidecek diye, peki sizler ne öneriyosunuz ? kurlar vs yükseliyor fiyatlar artacak sıfır ürünlerde zarar etmemek için bekleyip öyle mi satayım ?
Bencede bekleyip satın hocam 7000 7200 olur öyle

tugberd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Tuğber Dabak
6500 bence ama dışarıdan güzel gözüktüğü için kasa 7500 e alan biri bulursun pek bilgisi olmayan
hangi platformdan daha çabukta gidebilir ? sahibinden mi peki bilgisayar piyasasının hızlı olduğu platform neresidir tesekkur ediyorum değerli yorumlarınız için hepinize arkadaslar

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,594
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
hangi platformdan daha çabukta gidebilir ? sahibinden mi peki bilgisayar piyasasının hızlı olduğu platform neresidir tesekkur ediyorum değerli yorumlarınız için hepinize arkadaslar
En hızlı Letgoda gider ben 1 ay önce gtx 1070 bilgisayarımı 3 günde sattım sahibindene de koymuştum 1 mesaj bile gelmedi sahibindende. Direk letgoya koyun bence sahibinden uğraşmaya değmez

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,891
İsim
Sarp Yılmaz

özellikleri:

Sevgiler
PSU gerçekten riskli bir marka.
Ederi 6500-7500 civarlarında

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
Hocam hem sahibinden hemde letgo üzerinden paylaşabilir hatta Technopat sitesinde "2. El alım satım" bölümüne de koyabilirsiniz. Fiyat konusunda ise şöyle söyleyeyim 1 yılı aşkın süredir Letgo kullanıcısıyım. Son 3 aydır şuana kadar görmediğim kadar fırsatçı doldu taştı. Yani şuan her şey uçuk fiyatlardan satılıyor. Yani sizde aldığınız fiyata veya o civara koyup biraz bekleyebilirsiniz. Ya da dedikleri gibi 7-7.5k fiyata koyabilirsiniz direkt. Piyasanın durumu çok kötü. Ciddi söylüyorum bugünler de ram ekledim sisteme. Normalde 2. el alacaktım ama bütçem yetmedi gidip 0 aldım.

tugberd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Tuğber Dabak
yani acıkcası fırsatcılık yapanlar kolay ayrıştırılıyor bence cunku bir seyin sıfır fiyatına baktığınızda istenilen butceyi karsılastırdığınızda fark cıkıyor ortaya. bana bilgisayarın maliyeti 9.300 falan gibi bir şey di ki 8.000 TL gibi bir seye vermeyi dusunuyorum. sıfından tek farkı sistem kurulup 10-15 kare render alındı ve sıfır fiyatının 1300 TL altında bir bantta ideal olduğunu dusunuyorum. artık kısmet hocam giderse gider gitmezse gitmesin çok önemi yok açıkcası :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,447
Üyeler
140,201
Son üye
braveclub
Top Bottom