Neler Yeni

Bilgisayarım Oyunlarda ve Beklemedeyken Anlık Olarak 15-20 Sn Donuyor ve Arada Mavi Ekran Hatası Alıyorum

Platsma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Açıkgöz
Başlıkta da belirttiğim gibi laptobum LoL oynarken, Chrome da gezinirken anlık olarak donuyor. CS GO ve R6 da daha az yaşıyorum bu durumu. Özellikle LoL oynarken oyun içinde 30 sn gidiyor oyunum mouse hareket ettirebiliyorum ve arkada discord çalışıyor sesleri alabiliyor, konuşuyorum. Ekteki görsellerde CrystalDiskInfo ile diskimi tarattım ve bu sonucu aldım. Sorun diskte midir? Buna göre yeni bir SSHD disk almayı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj düzenleme kısmını bulamadım eklemeyi unutmuşum mavi ekran hataları Critical Process Died ve Unexpected Store Extention

Ekler

• d1.png
    d1.png
    55 KB · Hit: 58
  • d2.png
    d2.png
    21.4 KB · Hit: 53

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
cmd yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yazıp enterla sonra
dism /online /cleanup-image /scanhealth enterla bitsin
dism /online /cleanup-image /restorehealth
bunlardan sonra yeniden başlatıp kontrol et

nette temiz kurulum önerilmiş ama harddiskin ömrünü tamamlıyor olabilir uygulama uyarı vermiş yinede değiştirmeden önce temiz kurulum yapmayı dene yine olmazsa hdd arıza yapıyordur. win 10 kullanıyorsan sshd yerine ssd almanı tavsiye ederim ancak forumda almayı düşündüğün modeli sor bazı kronik sorunlu modeller olabiliyor sıkıntı yaşama

PiskopatCivciv

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
571
İsim
Talha
Bendede oluyordu PUBG oynarken 5 saniye takilip cizzzz diye ses geliyordu berki donmadan kasmadandir dedim bir sure sonra pc acilmadi acildi mavi ekran verdi kapandi sonra actim masa ustune geldim PUBG acacaktim sistem gereksinimlerinizi karsilamiyor dedi neden olduğunu soyliyim laptop oyun oynarken cok isinmis ve ekran karti yanmis aman diyim laptopsa bi temizligini yaptir ssd tak

Platsma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kodları daha önce denemiştim ve bilgisayara format atalı daha 3 ay oldu. Hepsini tekrar deneyeceğim bir zarar gelmez. SSD almak isterdim ama fiyatları 500 TL civarında 480 gb olanlar. Teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,605
Üyeler
138,383
Son üye
arthos