Neler Yeni

Mavi Ekran bilgisayarımda açılışta mavi ekran veriyor(Kernel data impage error)

Mebakanı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
M.E.B.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Bilgisayarım oturum açma ekranı sesi çalınmaya başladığı an 1 saniyelik falan donup mavi ekran veriyor mavi ekranla ilgili tüm ayrıntılar Kernel data impage error hata sebebi win32kfull.sys birde bqşka bir düşüncem var bilgisayarı sabah serinlikte açtığımda bu hatayı almıyorum fakat akşam bilgisayara tam güneş vuruyor o saatlerde açtığımda yüzde seksen hatayı veriyor ana kartım tuf a520m plus bios 2806 3002 çıkmış işlemci r7 3700x sizce driverlerden midir sıcaktan mıdır yoksa biostan mıdır (yada virüs vs. midir) bu gece uyuyacağım sabah bakacağım şimdiden teşekkürler yarın minidump dosyalarını paylaşıcağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

kışın böyle bir sorun yaşamadım

BeKo'O

80+ Silver
Bilgisayarın açıldığı vakitlerde minidump dosyalarınızı paylaşırsanız arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır. Birde başlık düzenleden soldaki ek yerinden mavi ekran seçerseniz daha çok etkileşim alırsınız.

Mebakanı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
M.E.B.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
minidump dosyası
winrar olmadığından drive ile attım
Kullandığın WIFI aparatından kaynaklı sorun gözüküyor. Onu sürücüleri ile birlikte kaldır bakalım.
BIOS'u güncelle:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 3002 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...lpdesk_bios/?model2Name=TUF-GAMING-A520M-PLUS
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra TUF-GAMING-A520M-PLUS-ASUS-3002.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki TUF-GAMING-A520M-PLUS-ASUS-3002.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

BIOS güncelledikten sonra buradan https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/a520 AMD Chipset Drivers yazanı indirip Chipset sürücünü de güncelle.
CD-ROM kaynaklı hatalar vermiş. USB girişleri kaynaklı da hatalar görünüyor. Eğer gene mavi ekran verirse yeni Minidump dosyalarını paylaş hocam.

Top Bottom