Neler Yeni

Bilgisayarımı Revize Etme Hakkında Yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
Bütçe
2000
Merhabalar dostlar, elimde olan donanım parçalarıma uyacak şekilde anakart işlemci ve ram tavsiyelerine ihtiyacım var.
Elimdeki ekran kartı, power, hdd ve ssd'yi kullanmak istiyorum.
amd veya intel sistem tavsiyelerinize açığım.
İleriye dönük olmasına gerek yok ortalama bi sistem için tavsiyelerinizi bekliyorum. (2000 - 2500 TL civarı bütçem mevcut.)

ekran kartı : MSI NVIDIA GeForce GT 1030 AERO ITX 2GB GDDR5
power : 400 W PowerMax
depolama : SanDisk SSD PLUS 120GB - 500 gb 7200 rpm hdd
işlemci : Intel Core 2 Quad Q9550
anakart : MSI G41M-P33 Combo Intel G41 Soket LGA775 DDR2 / DDR3 VGA Anakart
ram : 4+4 gb Kingston 1333 Mhz ram

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,020
İsim
izoly çalışanı
Biraz bütçeni aşıyor ama bunlar güzel olur.

salatalık turşusu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
Aybar Adlığ
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Gerekiyor mu?

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer
ya bazı arkadaşlar şaka gibi gerçekten :) adam diyorki ekran kartım 1030 ve ileriye dönük olmasına da gerek yok sizin adama önerdiğiniz işlemcilere filan bi bakın Allah aşkına adamın bütcesi var diye niye o kadar abartı fazla şeyler alsın belliki orta sınıf bi kullanıcı. Adama el arabası lazım siz kamyon linki atmışsınız. Hocam sana tavsiyem aşağıdaki linkteki pc yi alman. 3100 lira bir ram daha ilave edersen senin için çok iyi olur o zamn da 3500 lira olmuş olur. Sende elindeki bilgisayarı satarsın senin 2500 lira bütcenin üstüne koyar aşağıdaki sistemi alırsın hem pc ni sıfırlamış olursun hemde ekran kartın şimdikinden bi tık daha iyi olmuş olur. Yok ben ille eldeki sistemi kullanacam dersen al bitane r3 1200 af o ekran kartına fazla bile

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ya bazı arkadaşlar şaka gibi gerçekten :) adam diyorki ekran kartım 1030 ve ileriye dönük olmasına da gerek yok sizin adama önerdiğiniz işlemcilere filan bi bakın Allah aşkına adamın bütcesi var diye niye o kadar abartı fazla şeyler alsın belliki orta sınıf bi kullanıcı. Adama el arabası lazım siz kamyon linki atmışsınız. Hocam sana tavsiyem aşağıdaki linkteki pc yi alman. 3100 lira bir ram daha ilave edersen senin için çok iyi olur o zamn da 3500 lira olmuş olur. Sende elindeki bilgisayarı satarsın senin 2500 lira bütcenin üstüne koyar aşağıdaki sistemi alırsın hem pc ni sıfırlamış olursun hemde ekran kartın şimdikinden bi tık daha iyi olmuş olur. Yok ben ille eldeki sistemi kullanacam dersen al bitane r3 1200 af o ekran kartına fazla bile

o kadar masrafa girmeyi düşünmüyorum açıkcası. ryzen 3 1200 e uygun bi anakart ve 8 gb ram ile uygun bi kasa işimi görür büyük ölçüde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,899
Üyeler
138,436
Son üye
AbdullahKosan
Top Bottom