Neler Yeni

Bios güncellemeli miyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim
Arkadaşlar sistemi yeni aldım 2 haftalık falan ben güncel bios kurdular sanıyordum baktıgımda 2023de çıkan biosu kurup yollamışlar arada 5 güncelleme geçmiş en sonkisi 2024 yılında çıkmış sistemi yollarken bios ayarları yapıp yollamışlar şimdi ben biosdan hiç anlamıyorum ayar yapmasını falan güncellemesinide bilmiyorum sizce güncellemem gerek mi? güncellersem fark edilcek bir performans artışı yaşatır mı?

Ceasar123

80+ Silver
Güncel olması her türlü iyidir.
Ancak;
*Beta sürüm olmamasına ve notları okumak önemli.
Beta olması adı üzerinde daha net çıkmadığı için güvensiz.
Notlar ise mesela çok eski bir sürüm kullanıyosundur, en son sürüme güncellemek için, önce aradaki bir tane güncellemeyi yapman gerekir. Tak diye en sonu güncelleyemezsin vs.
Eğer bir sorun yok ise güncellemeniz iyi olur tabii ki her zaman.

Lahana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
yasin çap
Beta hariç güncellenmeli ben de katılıyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,714
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar sistemi yeni aldım 2 haftalık falan ben güncel bios kurdular sanıyordum baktıgımda 2023de çıkan biosu kurup yollamışlar arada 5 güncelleme geçmiş en sonkisi 2024 yılında çıkmış sistemi yollarken bios ayarları yapıp yollamışlar şimdi ben biosdan hiç anlamıyorum ayar yapmasını falan güncellemesinide bilmiyorum sizce güncellemem gerek mi? güncellersem fark edilcek bir performans artışı yaşatır mı?
Özellikle DDR5 bir sistem kullanıyorsan güncelle. BIOS güncelledikten sonra XMP/D.O.C.P/EXPO ayarını aktif etmen yeterli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikle DDR5 bir sistem kullanıyorsan güncelle. BIOS güncelledikten sonra XMP/D.O.C.P/EXPO ayarını aktif etmen yeterli.
Hocam ddr4 bir sistem kullanıyorum anakart asrock b550m-hdv beta sürümünün tamamen bitmesini mi bekliyeyim yoksa beta sürümünün bi alt versiyonunu mu indireyim ya da indirmeme cidden gerek var mı hocam performansımda herhangi birşeyi etkiler mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncel olması her türlü iyidir.
Ancak;
*Beta sürüm olmamasına ve notları okumak önemli.
Beta olması adı üzerinde daha net çıkmadığı için güvensiz.
Notlar ise mesela çok eski bir sürüm kullanıyosundur, en son sürüme güncellemek için, önce aradaki bir tane güncellemeyi yapman gerekir. Tak diye en sonu güncelleyemezsin vs.
Eğer bir sorun yok ise güncellemeniz iyi olur tabii ki her zaman.
Hocam cok eski bir versiyonu kullanmıyorum ama neden pcyi yollarken acaba beta sürümünün bir alt versiyonunu güncellemeden yolladılar şimdi herhangi bir şey bilmiyorum sanırsam biosdan yanlış bir şey yaparsamda pcde baya sıkıntılar oluyormuş galiba pek kendime güvenemiyorum o konuda sizce cidden gerekli mi güncellemek

Ceasar123

80+ Silver
Hocam cok eski bir versiyonu kullanmıyorum ama neden pcyi yollarken acaba beta sürümünün bir alt versiyonunu güncellemeden yolladılar şimdi herhangi bir şey bilmiyorum sanırsam biosdan yanlış bir şey yaparsamda pcde baya sıkıntılar oluyormuş galiba pek kendime güvenemiyorum o konuda sizce cidden gerekli mi güncellemek
Güncellemek iyi olur tabii ki de.
Ancak yapamıyorsanız, yapmayın. Zorunlu değil sonuçta.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim
Güncellemek iyi olur tabii ki de.
Ancak yapamıyorsanız, yapmayın. Zorunlu değil sonuçta.
performansta bir etki sonuç bırakır mı sizce belki bir bilgisayarcıya ya da arkadaşa bios güncelletirim?

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim
Bi sorununuz varsa düzelebilir performans daha stabil olur ve kendiniz güncelleyebilirsiniz
Peki hocam teşekkür ederim bios güncellemek için biraz araştırma yaptıkdan sonra kendim denerim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,714
İsim
Emre Zengin
Hocam ddr4 bir sistem kullanıyorum anakart asrock b550m-hdv beta sürümünün tamamen bitmesini mi bekliyeyim yoksa beta sürümünün bi alt versiyonunu mu indireyim ya da indirmeme cidden gerek var mı hocam performansımda herhangi birşeyi etkiler mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

3.40 BIOS'una güncelleyebilirsin. Bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. BIOS güncellemesi sorunlar varsa ya da yeni destekler gelirse öyle yayınlıyorlar. Performanstan yana sorun varsa onlar düzelir bir de. Genel olarak FPS'e artışına neden olmaz.

Top Bottom