Neler Yeni

Çözüldü✓ Biosta Windows Boot Manager Görünmüyor

TheBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Seyhan Kahraman
İyi günler 4 gün önce bilgisayarıma format attım. Uefi ile usb üzerinden kurdum boot kısmında 1. Sırada Windows Boot Manager ve m2 ssd ismi yazılı şekilde sistemi başlatıyordu. Daha sonradan Windows boot manager, boot kısmından yok oldu m2 nvme ve ssd olarak 2 diskimi görüyor. Windowsu başlatamıyorum, Birinci sıraya Windowsu yüklediğim m2yi seçtiğimde reboot and select proper boot device hatası almaktayım format ekranına geldiğimde m2 tamamen boş görünüyor sanki windowsu oraya kurmamışım gibi. Windows Boot Manager neden boot ekranından gitti ve bu sorun ile 2. Defa karşılaşmaktayım. Nedenini bilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Format atma ekranına 1 dakikada geçerken bu sefer 20 dakikada geçiş yapabildim.

Anakart modelim Gigabyte b450m s2h

TheBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Seyhan Kahraman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanın arka kısmından güç kaynağını kapatıp 5 saniye power tuşuna basılı tutarak statik akımı boşalttım. Daha sonra bilgisayarı açtığımda sorunsuz şekilde açıldı ve Windows Boot Manager ile sistemi gördü. Açıldıktan sonra Bilgisayar > Kurtarma Seçeneklerinden > Gelişmiş başlangıç ile restart attım bu sefer uefi olarak değil normal şekilde format attım usb üzerinden ve biosa Windows boot manager gelmedi. M. 2 NVMe üzerinden sistem otomatik olarak başlıyor. Sorunla karşılaşan bir çok kullanıcı gördüm hiç biri çözüm bulamamış ve bir çoğunun anakartı gigabyte b450m s2h modeli. Sanırım son bios sürümü sıkıntılı. Bazı arkadaşlara yardımcı olmak adına çözümü paylaşmak istedim umarım aynı sorunla karşılaşmazsınız fakat olurda işinize yarayabilir.

Top Bottom