Neler Yeni

Bir Ateist İle Ropörtaj

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Öncelikle röportaj veren ateistin cevapları her zamanki gibi altı boş, insani fikirler üzerine baya etkilenmiş şekilde. Yani (onların ağzından) Allah tarafından gönderilmiş ihtimali olan bir kitabı dinlemek yerine Nietzche gibileri ne dese onlara inanıyorlar. Çünkü adam o filozof havalı uh beybi olduğu için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dandirik patlama? :D İlahi bir güç tarafından yoktan var edilmesinden çok daha mantıklı şahsen.
Big Bang'i araştır demişsin ya hani. Ben Big Bang'i araştırınca imanım arttı. Çünkü her şekilde bir yerde bir şeyler yoktan sıfırdan varlar. Onların geldiği yeri bilim hala bulamamıştır.

Gerçi şu anda bulamadı. Benim DNA'm neden böyle işliyor hala bulamadı bunu bilim.

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Big Bang'i araştır demişsin ya hani. Ben Big Bang'i araştırınca imanım arttı. Çünkü her şekilde bir yerde bir şeyler yoktan sıfırdan varlar. Onların geldiği yeri bilim hala bulamamıştır.
Ben Big Bang'ı araştır diyerek Tanrı'nın olmadığını kastetmedim. Arkadaş dünya nasıl oluştu diye sormuştu, onun içim dedim.
Benim DNA'm neden böyle işliyor hala bulamadı bunu bilim.
Nasıl yani? Neden böyle işliyor derken neyi kastediyorsun?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Nasıl yani? Neden böyle işliyor derken neyi kastediyorsun?
Yani DNA'yı oluşturan parçalara bak. Adenin Guanin falan. Bunların diziliş sırası nerden belli? Yani bak bu bile Allah'ın varlığına delildir, anlayana.
Milyonlarca kombinasyon varken neden sorunsuz sen çıkıyorsun? Yani insanlık farklı şekilde de olabilirdi? Ama psikolojik olarak bambaşka bir canlıyız, iki ayak üstündeyiz, gözlerimizin yeri rengi parlaklığı, karnımda 8 baklava olması vesaire. Bunlar hep görüntü ve işlev olarak mükemmel ya.

Yani bilim neden biz böyleyiz bunu bulamamıştır. Yani birinin DNA'sında atıyorum doğuştan kaslı olacak yazıyor tamam mı? DNA dediğin nedir? Sadece bir kombinasyondur. Sen daha bir hücre, embriyo iken neden öyle yani kaslı oldun sorusunun cevabı aslında DNA değil. Bu natüralizmden etkilenmiş kötü eğitim sisteminden kaynaklı bir anlayış sorunu.

Adenin sitozinin yer değiştirmesinin ne anlama geldiğini kim nerden nasıl biliyor? Beynin mi? Yahu daha senin beynin yok ki? Bir hücresin sen?
Allah ne diyor ?

O insanı alaktan yarattı. ( Alak, 2)

Allah deizm tanrısı değildir. Allah her şeyin ilkini yaratıp sonrada dinler göndermiş falan değil. Allah her daim yaratır.

Evrime gelelim. Yine aynı abi. İlk canlı oluştu ya. Sonra o ilk canlıdan bitki hayvan ne varsa oluştu ya. Ben de diyorum ki Allah kahretsin, bu ilk canlının DNA'sı neden öyle değişti. Neden çok uyumlu değişti?

O ilk canlıdan portakal nasıl oluştu? O portakal senin ağzına neden güzel geliyor, senin burnuna neden güzel geliyor? Allah diyor ki yeryüzünü senin hizmetine kıldım.

Ya bak garip gelecek ama güzel bir kız bile, bir kedinin şirinliği bile Allah'ın varlığına delildir. Milyonlarca milyarlarca kombinasyon varken neden bu şirinlik seçildi? Evrim de evrim. Yahu doğal seçilimle yani rastgele seçilimle cidden bunun oluşabileceğine inanıyor musunuz? Çünkü bu bildiğin beynini alıp çıkarıp bir kenara koymaktır. Bu bu kadar kolay. Saatlerce felsefe yapıp kafa patlamaya gerek yok. Yemin ederim bak. Bu çok kolay bir mantık.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan
Öncelikle röportaj veren ateistin cevapları her zamanki gibi altı boş, insani fikirler üzerine baya etkilenmiş şekilde. Yani (onların ağzından) Allah tarafından gönderilmiş ihtimali olan bir kitabı dinlemek yerine Nietzche gibileri ne dese onlara inanıyorlar. Çünkü adam o filozof havalı uh beybi olduğu için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçi şu anda bulamadı. Benim DNA'm neden böyle işliyor hala bulamadı bunu bilim.
kanka başkalarının inançlarıyla dalga geçmen doğru değil

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Hayattan zevk almak. Bi amaç yok. İstediğim gibi yaşamak.
Eğer bana saçma gelen düşüncelerle yaşamak zorunda kalırsam bu beni rahatsız eder. Rahat yaşayamam.
Hocam yaptığınız şey sadece kolaya kaçmak aslında. Aklınıza uymayan ve sizi rahatsız eden şeylerden kendinizi uzaklaştırıp onlara şans vermeden amaçsızca yaşamak yaptığınız. Ben de şu an müslüman olmayan biri olarak yazıyorum bunları, çünkü aynı durumu ben de yaşıyorum. Sırf inanmadığımda içim kötu oluyor diye yıllarca müslümandım, şu an araştırıyorum ve hakikati arıyorum. Size de bunu yapmanızı öneririm, nihayetinde haberde gördüğünüz insanlar gibi maksimum 50 yıl sonra ölüp gideceksiniz, gerçekten hızlı geçen bu vakte çok da yatırım yapmak mantıklı değil.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
kanka başkalarının inançlarıyla dalga geçmen doğru değil
Dalga geçmiyorum. Belli yasaklardan kurtulmak adına filozofların işine gelen sözlerini, fikirlerini alıyorlar sonra ben ateistim. Altı boş.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dalga geçmiyorum. Belli yasaklardan kurtulmak adına filozofların işine gelen sözlerini, fikirlerini alıyorlar sonra ben ateistim. Altı boş.
Daha büyük filozofların da tanrı var dediklerini hiç umursamıyorlar, değil mi?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç