Neler Yeni

Bir bilgisayarda 2 farklı ağ kullanma

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ömer Hatay
Bu sene üniversite için şehir değiştirdim ve KYK çıkmadığı için vakıf yurdunda kalmak zorunda kaldım. İlk geldiğimde internet erişimim fena sayılamayacak bir derecede idi (60mbps civarı). Fakat yurt doldukça internette bir takım sorunlar ortaya çıkmaya başladı. En sonunda her cihaz için 10mbps sınır koydular. İnternetten görevli olan kişiyi bu gün bulup 10mbps bant genişliği var ben kendi routerımı kullanacağım dediğimde hayır takamazsın dendi. Sanıyorum ki hız sınırını mac adresi üzerinden yapıyorlar. İnternet güvenliği konusunda oldukça zayıflar, koca yurda internet tek bir tane TürkTelekom VDSL modemden dağıtılıyor. Ağ şifresiz ve her katta mesh sistemi kurulu.

Şimdi gelelim asıl soruya: Ben herhangi indirme vesaire yaptığımda bilgisayarım 10mbps sınır yüzünden internet için kullanılamaz hale geliyor ve işlerimi telefonumdan halletmek zorunda kalıyorum. Bilgisayarda tek bir ağ kullanacağıma 2-3 farklı ağ kullanıp ne indirirsem paketler halinde inmesini sağlayabilir miyim? Böyle bir şey yapamasam bile Arp Poisoning tarzı bir saldırı gerçekleştirebilir miyim? İnternet hızlanmasa bile bana yapılan hareketten sonra kullanılamaz hale gelse de olur. En kötü yurttan atılırım (işime gelir, burada anlatmayacağım). Konu hakkında bilgisi olupta yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Konu ile alakasız ve yalnızca merakımdan soruyorum, telefonundan Wi-Fi'ye bağlanıp indirmeyi telefondan yaparken bilgisayarda işlerini halletsen nasıl olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ömer Hatay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konu ile alakasız ve yalnızca merakımdan soruyorum, telefonundan Wi-Fi'ye bağlanıp indirmeyi telefondan yaparken bilgisayarda işlerini halletsen nasıl olur?
Telefonda ayrı bilgisayarda ayrı sınır var. Atıyorum Steam'den oyun indireceğim mecburen telefona geçmek zorunda kalıyorum.

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Hakan Can Yıldırım
Ana modemi bul gizlice resetle sonra internet bozuldu bahanesiyle konuş adamlar modemi tekrar kursunlar modem arayüzü şifresini değiştirmeyi unuturlar belki sende kendi mac adresindeki kısıtlamayı kaldırırsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ömer Hatay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ana modemi bul gizlice resetle sonra internet bozuldu bahanesiyle konuş adamlar modemi tekrar kursunlar modem arayüzü şifresini değiştirmeyi unuturlar belki sende kendi mac adresindeki kısıtlamayı kaldırırsın.
Malesef bir dolapta kilitli şekilde ve wi-fi kapalı şekilde duruyor. Router üzerinden kullanıcı arayüzüne erişilmiyor, bana 2 ağ bağlayıp VPN gibi bir çözümle bunları birleştirebileceğim bir çözüm lazım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,446
Üyeler
140,201
Son üye
braveclub
Top Bottom