Neler Yeni

bir bilgisayarda iki tane ayrı ayrı windows kurulu ssd vs hdd takıp açma

efkey3458

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
FIRAT KAYA
öncelikler merhabalar arkadaşlar
şimbi laptop um bozuldu içinde önemli bigiler varalmam lazım aktif olarak kullandğım bilisayarım var ssd vs hdd var windows ssd de kurulu söküm laptoptakini takıcam ama m2 ssd ekran kartının altında takılı çıkarmak biraz uğraştırır ben hem mevcun işletim sistemim kuruluyken laptopun işletim sisteminin kuurlu olduğu ssd yi atkam bilgisayarı açsam hernagi bi sorun yaşar mıyım açılırken bilgisayar iki tane window mu görcek birin seç mi dicek ve bu işlemden sonra ben bu laptopun işetim sistemini bu ssd den nasıl silicem içi boş bi ssd haline getirip kullanmak istiyorum
biraz uzun oldu ama şimiden yardımlarınız için çook teşekkür ederim hepinize saygılar...

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
tam anlayamadım ama hddile sistemini açıp ssd deki bilgileri alıp ssdyi sıfırlamak istiyorsun galiba
bunun için donanım olarak bağlaman şart zaten sonrasında dediğin gibi muhtemelen 2 windows görüp seçersin veya sistem direkt birini başlatır
biri başlarsa çalıştıra msconfig yazar önyüklemede sistemini seçebilirsin sonra hdd ile sistemini açarsın ve diğer sürücünün içerisinden bilgilerini alabilirsin
ssdye yüklüyse muhtemelen masaüstende belgelerin vardır "C:\Users\..........\Desktop" kısmında olacaktır "...." olan yerde kullanıcı adın olur
bu şekilde çözülmesi gerek yinede olmazsa sistemi mini bi önyükleme sistemi ile başlatıp sürücü bilgilerini bir yere aktarabilirsin ama yıllardır bunu yapmaya gerek olacak bi durumla karşılaşmadım önceki yol çözecektir

efkey3458

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
FIRAT KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tam anlayamadım ama hddile sistemini açıp ssd deki bilgileri alıp ssdyi sıfırlamak istiyorsun galiba
bunun için donanım olarak bağlaman şart zaten sonrasında dediğin gibi muhtemelen 2 windows görüp seçersin veya sistem direkt birini başlatır
biri başlarsa çalıştıra msconfig yazar önyüklemede sistemini seçebilirsin sonra hdd ile sistemini açarsın ve diğer sürücünün içerisinden bilgilerini alabilirsin
ssdye yüklüyse muhtemelen masaüstende belgelerin vardır "C:\Users\..........\Desktop" kısmında olacaktır "...." olan yerde kullanıcı adın olur
bu şekilde çözülmesi gerek yinede olmazsa sistemi mini bi önyükleme sistemi ile başlatıp sürücü bilgilerini bir yere aktarabilirsin ama yıllardır bunu yapmaya gerek olacak bi durumla karşılaşmadım önceki yol çözecektir
eyvallah saolsın tesekkür ederim denicem bu verdiğin bilgileri

• Beğen
Reaksiyonlar: DDRQ
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,862
Üyeler
141,348
Son üye
Krino6