Neler Yeni

Bir PC topladım sizce nasıl?

ahmet.ershn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Ahmet Erşahin
Cevapladığınız için teşekkür ederim :D

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
Rampage PSU ve kasa var sistemde tavsiye etmem. Üstelik bellekde tek kanal 16GB. Şahsen tavsiye etmem o sistemi almanızı.
rampage psu kasa neye göre tavsiye etmiyorsun onu bi belirtseydiniz ben kullanıyorm mesela efil efil de hava cekiyor kasa power a gelirsek koca firma yapmıs 80+ sertifikasını vermiş yetkili firma donanım arsivinde 7 mesajı olan birisi kullanmadan etmeden yorum yapıncada değeri düsmüyor kasanın ben memnunum rampage in f/p performansından

GrandSirr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Uğur Atabey
rampage PSU kasa neye göre tavsiye etmiyorsun onu bi belirtseydiniz ben kullanıyorm mesela efil efil de hava cekiyor kasa power a gelirsek koca firma yapmıs 80+ sertifikasını vermiş yetkili firma donanım arsivinde 7 mesajı olan birisi kullanmadan etmeden yorum yapıncada değeri düsmüyor kasanın ben memnunum rampage in f/p performansından
İçinde kullanılan kapasitörler ne kadar kaliteli? Akım, gerilim vs. korumaları var mı? Ben sana cevabını vereyim, hiç biri yok. Kaliteli bir kapasitör arıyorsan kullanılan kapasitörler Japon malı olmalı ama Rampage'in kullandığı kapasitörler Çin malı. Üzerine konulan 80+ sertifikaları da gerçek değil zaten. 3 tane arkadaşımın sistemi de Rampage PSU'dan dolayı yandı. Bilip bilmeden yazı yazmayalım lütfen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

rampage PSU kasa neye göre tavsiye etmiyorsun onu bi belirtseydiniz ben kullanıyorm mesela efil efil de hava cekiyor kasa power a gelirsek koca firma yapmıs 80+ sertifikasını vermiş yetkili firma donanım arsivinde 7 mesajı olan birisi kullanmadan etmeden yorum yapıncada değeri düsmüyor kasanın ben memnunum rampage in f/p performansından
Üstelik bilgi mesaj sayına göre değil, attığın mesaja göre belli olur.

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
İçinde kullanılan kapasitörler ne kadar kaliteli? Akım, gerilim vs. korumaları var mı? Ben sana cevabını vereyim, hiç biri yok. Kaliteli bir kapasitör arıyorsan kullanılan kapasitörler Japon malı olmalı ama Rampage'in kullandığı kapasitörler Çin malı. Üzerine konulan 80+ sertifikaları da gerçek değil zaten. 3 tane arkadaşımın sistemi de Rampage PSU'dan dolayı yandı. Bilip bilmeden yazı yazmayalım lütfen.

Üstelik bilgi mesaj sayına göre değil, attığın mesaja göre belli olur.
https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=1419&type=4
evet sertifkaları oturma organlarından uyduruyorlar ne olcak piyasa denetimimiz yok zaten bizim önüne gelen kafasına göre yazıyor o ibareleri siz burda kafanıza eseni bilip bilmeden yaftalıycaksınız diye şurda bilgisi olmayan insanları bilgi kirliliğine maruz bırakıyorsunuz benim dayanagım mesajlarımın kalitesi ektedir sizin 3 tane arkadasın yanan pc raporları dayanağınızı kanıtlamak icin yanınızdadır umarım KALİTENİZ acısından

Ekler

• 8.jpg
    8.jpg
    266.8 KB · Hit: 27

GrandSirr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Uğur Atabey
evet sertifkaları oturma organlarından uyduruyorlar ne olcak piyasa denetimimiz yok zaten bizim önüne gelen kafasına göre yazıyor o ibareleri siz burda kafanıza eseni bilip bilmeden yaftalıycaksınız diye şurda bilgisi olmayan insanları bilgi kirliliğine maruz bırakıyorsunuz benim dayanagım mesajlarımın kalitesi ektedir sizin 3 tane arkadasın yanan PC raporları dayanağınızı kanıtlamak icin yanınızdadır umarım KALİTENİZ acısından
80+ Sertifikası sadece verimliliğe göre verilmez canım bu arada. PSU %80 üstü verimlilikle çalışıyor olabilir ama o üstündeki 80+ sertifikası akım dalgalanmalarına, kaçak voltajlara karşı korumalı olduğunu da doğrular. Üstüne konulan 80+ sertifikaları sahte deme sebebim de o zaten. Neyse elektriğiniz kesilip geldikten yaklaşık 10 dakika sonra burada konu açarsınız artık. "PSU'mun kapasitörleri mi patladı, ne yapmam gerek, sistemden aşırı bir koku geldi, sistemim zarar gördü mü?" diye. PSU'nun içini kendim açıp incelediğim için böyle konuşuyorum. Her zaman internette paylaşılan kaynaklara güvenmeyin bu arada :)

https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=1419&type=4
evet sertifkaları oturma organlarından uyduruyorlar ne olcak piyasa denetimimiz yok zaten bizim önüne gelen kafasına göre yazıyor o ibareleri siz burda kafanıza eseni bilip bilmeden yaftalıycaksınız diye şurda bilgisi olmayan insanları bilgi kirliliğine maruz bırakıyorsunuz benim dayanagım mesajlarımın kalitesi ektedir sizin 3 tane arkadasın yanan PC raporları dayanağınızı kanıtlamak icin yanınızdadır umarım KALİTENİZ acısından
Buyrun bu arada kaynaklarla destekleyeyim yazdıklarımı.
1- Rampage PSU'nun üstünde Japon kapasitörler kullanılıyor yazıyor. Ben araştırdığımda Samwell şirketinin ürettiği ve kendi adını verdiği Samwell kapasitörler kullanıyordu(Burda bahsettiğim ana kapasitör.). Şirket niyeyse Taiwan/Taipei merkezli gözüküyor.
Kaynak: FaradNet Capacitor Address

2- Ve en komiğime giden kendi internet sayfasında 12V gücünü tek kanaldan sağladığını yazmaları. Halbuki güç kaynağı üzerinde 12V1 ve 12V2 yazıyor nerde yazılana inanalım...
Konuyu bağlayacak olursak, lütfen düzgünce bilgi sahibi olup ve gene düzgünce araştırıp yazarsanız mutlu olurum, iyi günler.

Üstelik bir şey daha ekleyeyim, PSU sertifikaları veren site bu:
İçerisinde Rampage'i ara bakalım bulabiliyor musun? Bulamazsın, çünkü kendi kafalarına göre etiket basıyor o firma. Klavye, kasa, mouse gibi ürünleri de aynı. Hep görünüşe önem verip koydukları parçaları kalitesiz koyuyorlar.

Son düzenleme:

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
80+ Sertifikası sadece verimliliğe göre verilmez canım bu arada. PSU %80 üstü verimlilikle çalışıyor olabilir ama o üstündeki 80+ sertifikası akım dalgalanmalarına, kaçak voltajlara karşı korumalı olduğunu da doğrular. Üstüne konulan 80+ sertifikaları sahte deme sebebim de o zaten. Neyse elektriğiniz kesilip geldikten yaklaşık 10 dakika sonra burada konu açarsınız artık. "PSU'mun kapasitörleri mi patladı, ne yapmam gerek, sistemden aşırı bir koku geldi, sistemim zarar gördü mü?" diye. PSU'nun içini kendim açıp incelediğim için böyle konuşuyorum. Her zaman internette paylaşılan kaynaklara güvenmeyin bu arada :)

Buyrun bu arada kaynaklarla destekleyeyim yazdıklarımı.
1- Rampage PSU'nun üstünde Japon kapasitörler kullanılıyor yazıyor. Ben araştırdığımda Samwell şirketinin ürettiği ve kendi adını verdiği Samwell kapasitörler kullanıyordu(Burda bahsettiğim ana kapasitör.). Şirket niyeyse Taiwan/Taipei merkezli gözüküyor.
Kaynak: FaradNet Capacitor Address

2- Ve en komiğime giden kendi internet sayfasında 12V gücünü tek kanaldan sağladığını yazmaları. Halbuki güç kaynağı üzerinde 12V1 ve 12V2 yazıyor nerde yazılana inanalım...
Konuyu bağlayacak olursak, lütfen düzgünce bilgi sahibi olup ve gene düzgünce araştırıp yazarsanız mutlu olurum, iyi günler.

Üstelik bir şey daha ekleyeyim, PSU sertifikaları veren site bu:
İçerisinde Rampage'i ara bakalım bulabiliyor musun? Bulamazsın, çünkü kendi kafalarına göre etiket basıyor o firma. Klavye, kasa, mouse gibi ürünleri de aynı. Hep görünüşe önem verip koydukları parçaları kalitesiz koyuyorlar.
verdiğiniz bilgiler icin tesekkr ederiz
firma ismi segment bilgisayardır ordan bakablirsiniz anlatmak istediğinizi anlıyorum kapasitor sigorta kalitesi vs. konulardan bahsediyorsunuz benim kapasitör markası ile ilgili bi bilgim yok üzerine daha fazla konusmakta istemiyorum acıkcası 3 aydır kullanıyorm bir sıkıntı yaşamadım internetteki genel kanı sizin yönünüzde tabii ki ama bu fikirinize yaraşır bi şekilde fiyat olarak aşşa yukarı aynı benzer olarak japon kapasitörlü bi kaliteli psu tavsiye ederseniz daha mı iyi olur acaba

Son düzenleme:

BenEsra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
BenEsra
R5 3600
Msı Gtx 1660 Super Gaming X
Gskill 16gb (2 adet 8) 3200mhz
Msı b450 gaming plus max
Kingston A2000 250gb M.2 2000-1100MB/s
Fsp Hydro 600 600w 80+ Bronze

Monitör: Gamepower GPR24C1MS144 1 ms 144hz
Kasa: Seçemedim 450-600 TL arası önerirseniz sevinirim.

Sistemin Bütçesi: 8750TL (Kasa Monitör dahil)

Gamegaraj sitesinden Aquarius 5AN kasasını özelleştirmeni tavsiye ederim.

GrandSirr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Uğur Atabey
verdiğiniz bilgiler icin tesekkr ederiz
firma ismi segment bilgisayardır ordan bakablirsiniz anlatmak istediğinizi anlıyorum kapasitor sigorta kalitesi vs. konulardan bahsediyorsunuz benim kapasitör markası ile ilgili bi bilgim yok üzerine daha fazla konusmakta istemiyorum acıkcası 3 aydır kullanıyorm bir sıkıntı yaşamadım internetteki genel kanı sizin yönünüzde tabii ki ama bu fikirinize yaraşır bi şekilde fiyat olarak aşşa yukarı aynı benzer olarak japon kapasitörlü bi kaliteli PSU tavsiye ederseniz daha mı iyi olur acaba
Şimdi neden sorun yaşamadığınız konusuna gelecek olursak, Corsair, Be Quiet, Seasonic, High Power, Silverstone, FSP. gibi gerçekten kaliteli markalarda problemler yaşanmadı mı? Yaşandı, yaşanır ve yaşanabilecektir fakat bu markaların üretim otomasyonları yüksek ve belirli sertifika ve standartlar doğrultusunda üretim yapıyorlar. Bu sebeple hata ve facia payları azalıyor.

Rampage gibi markalar ise saatli bomba. Her an patlayabilir de patlamayabilir de. Emeğinden, vaktinden artırıp verdiğin paralarla belki de binbir hevesle bir sistem kurup da sistemini bu cihazlara emanet etme riskine gireceksen, buyur risk senin kullanabilir veya önerebilirsin.
Benim önerimi merak ediyorsan eğer benim önerdiğim PSU'lar şunlar.
500W için:
600W için:
Altta önerdiğimin gold sertifikası var ve pahalı ama gerçekten kaliteli.
Üstelik bu model 12v kanalından 600w'ın 600 ünü de verebiliyor. Gerçi pratikte ısı vs. den dolayı oluşan güç kaybından dolayı 600w ın 600 ünü de veremez ama o da çok etkilemez verdiği gücü maks. 5-10W.
Bunlar dışında Corsair, Seasonic, Cooler Master(şahsi fikrim diğer PSU'lar kadar kaliteli değil bunu belirteyim) Silverstone, Be Quiet gibi markalara da yönelebilirsiniz. Benim sana şahsi tavsiyem RTX 2060'ını riske atma. FSP veya Highpower gibi kaliteli markalara yönel.

Az biraz sakin

80+ Bronze
SSD Çok az 1.si 2. Si o paraya o fiyatı bayilacagina gidip RX 5700XT al Rtx 2070 performansı versin işlemciyi de paran yoksa 2600 e çekebilirsin. Son olarak gözümüz 1Ms ile 5 MS yi ayırt edemiyormuş fiyatı düşürmek için 144Hz 5Ms monitör bulabilirsin iyi forumlar..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,844
Üyeler
140,259
Son üye
Sticth
Top Bottom