Neler Yeni

Bisiklet tekerden gelen sürtme sesinin sebebi nedir?

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Bisikleti ters çevirip iki tekerinde düz dönüp dönmediğini kontrol edin.

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Kaan
balataları kontrol et bisikleti ters çevir tekeri çevir o kısmı dinle muhtemelen ordandır alyan setiyle halledersin kolay iş

dost ayran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
babamrb
bisiklet markası nedir

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir şekilde süratli giderken çöp kutusuna çarptım ve bacağımın derisini yırtmayı başardım fakat sorun bu değil ön tekeri boşta çevirince sürtme tarzı bir ses geliyor
Bisikletin fren sistemi nedir? Disk mi yoksa V-Fren mi? Eğer diskse büyük ihtimal kaliper ayarı bozulmuştur. Eğer çöp kutusuna direk tekerlekten düz bir şekilde çarptıysan ve frenlerin V-Frense jantın akort ayarı bozulmuş olabilir.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
Düşük hızlardaysan yepyeni bisikletin akordunun bozulduğunu düşünmüyorum ama bir baksın
Eğer çöp kutusuna direk tekerlekten düz bir şekilde çarptıysan ve frenlerin V-Frense jantın akort ayarı bozulmuş olabilir

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Düşük hızlardaysan yepyeni bisikletin akordunun bozulduğunu düşünmüyorum ama bir baksın
Hocam akort ayarı çok sinir bozucu bir şey. Yeniye eskiye bakmıyor. Gerçi darbeyi nasıl aldığını bilmiyorum ama bakılmasında fayda var.

ZandalphoNN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Kutay Yasin Yalçın

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Carraro
Mesaj otomatik birleştirildi:

Disk fren
Bisikleti ters çevir hocam. Tekerleği çevir elinle sürtme sesi nereden geliyor iyice araştır. Eğer disktense kaliperin ayarı bozulmuş olabilir. Bir ihtimal diskte yamulmuş olabilir. Eğer kaliper tarafından ses geliyorsa Youtube'da çeşitli videolar oluyor. Onları izleyerek ayar yapabilirsin.

ALPHA TR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Seyt Akdoğan
Bir şekilde süratli giderken çöp kutusuna çarptım ve bacağımın derisini yırtmayı başardım fakat sorun bu değil ön tekeri boşta çevirince sürtme tarzı bir ses geliyor
muhtemelen cantın yamulmuş bisikletciye götür dogrulturlar

Top Bottom