Neler Yeni

Rehber Bitocin, Altcoin Mining mi ? Borsa mı ¿ #4

lawlian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Melih
Instagram
melihcan.u
Merhabalar...
Forumda herkesin sorduğu kimisinin copy paste kimisinin bi ekran kartıyla ayda 1000 lira kaldırdığı konumuza sabırsızlıkla başlamak istiyorum. Niyetim sizi bir şeylerde soğutmak ya da bu daha iyi demek değil. Sadece mantığınıza sunmak...

• Mining yapmak için bu bütçede bir ya da iki ekran kartı alıp donanımi kurduktan sonra sistem maden kazmaya başlayacak. Çok mantıklı. Evet gerçekten sistem kazıyor sen işine gücüne bakıyorsun... Ay sonu geliyor.
*Elektrik faturası
*Sistem bakımı (arızalanma ihtimali, diğer olası durumlar)
*Kazdığın madenlerin değeri

¤ Elektrik ve sistem bakımını geçelim. Kazdığın madenlerin değeri ve yönetmeyi bilmeden sizler "baba sistemi bi kuracağım para akacak" zihnindesiniz. Daha teknik analiz, haber takibi, kazdığınız yani elde ettiğiniz coinlerin hangi alanda kullanıldığına, trend ne yönde çizgiler ya da mumlar ne diyor? Kısımlarını şu an benden duyacak ilk insanlar var mining hakkında araştırma yaparken forumda...

° Hadi ihtimal verelim...
10K ile kurdun sistemi ve harbi harbi geliyor para. Tahmimen sana net 1.000 lira arası kâr getirsin. Hadi borsada satmayı bilmiyorsun düz 1.000 tl para kazandırsın sana. ( hayaller paris)
Yaklaşık 11 ay boyunca sistem bozulmayacak ve çalışacak ki siz kâra geçebilesiniz. Umalım da kazdığınız maden değer kaybetmesin. Ve kazması gün geçtikçe zorlaşmasın...
(Verilen fiyatlar tahminidir. Kimse net bir şey diyemez kazılan madenler her an değer kaybedip kazanabiliyorlar lakin 1.000 lira kâr biraz uçuk bana göre.)

Borsanı mı nasıl seçerim ? Stopp/Limit emirleri nelerdir ? Paramı nasıl yatırırım ? diye sorup araştırmaya başladınız. Teknik analize baktınız. Olayı kavradınız ufaktan da olsa...

Hadi olumlu ve olumsuz örneklerle neler olacağını görelim.

Bütçe 10.000 lira
Bir coin alacağız, düşüşte olan ve yükseleceğini düşündüğümüz.... Evet haklısınız belki de düşebilir onun da ufak bir önlemini söyleyeceğim.

L coini tanesi 1 liradan 10.000 adet aldık.
L coin 1.20 kuruş oldu. Satmaya karar verdik.
1.20 x 10.000 = 12.000 lira.
(komisyon binleri bulmaz merak etmeyin abartı fiyat olmaz)

Mining işinde beklediğimiz kâr 1 hafta ya da 1 ayda çıktı. Şaşırdınız değil mi? Durun bir de olumsuzunu düşünelim...

L coin 1 lira ve yine 10.000 adet aldık.
L coin 0.80 kuruş oldu ve 10.000 adet sattık.
0.80 x 10.000 = 8.000 lira.
"Haydaaa... Kardeşim noldu bizim kâr ?" Dediğinizi biliyorum. Borsalarda kullanılan emirler burada devreye giriyor. Zararı en aza indirmeye yarayan ya da kâr durumunda satmayı sağlayan otomatik emirler. Bu emirleri vermek sizin belirlediğiniz miktarlardır. Kaybetme durumu borsada var lakin ufak zararlar kaybetmek değildir.
•Kendinize kural belirlemelisiniz.
1. Ne kadar zarar edebilirim ? Ne kadar kâr ettiğimde satabilirim ?
2. Yükselen bir coini almak düşen bir coine göre daha risklidir.
3. Her inişin bir yükselişi ve her yükselişin bir inişi daima vardır.
(Bu 3 maddeyi daima unutmayın)

Size anlatmak istediğim aslında 11 ay ( 330 gün) boyunca her ay kurduğunuz sistemde aksilik olmayacak ki kâr edebilesiniz.
Borsada ise ;
Bilgi ! Araştırma ! Teknik analiz becerilerinizi geliştirip 100 lirayi başlangıç olarak %3 %5 kârlarla 130 140 lira yapabiliyor musunuz diye bir teste başlayıp sistemi kavrayarak 330 günlük değil daha kısa sürede daha güzel paralar kazanabilme olanaği daha makul olduğunu anlatmak istedim. Tabi bu benim fikrim.
Kimsenin cebinde 30k 40k yok ki koca bir sistemle mining yapmaya kalkışsın.

Bitcoin ve Altcoinlere dair en yalın ve anlaşılabilir olduğunu düşündüğüm yazılarıma bir bakmanızı öneririm. Eğer borsa nedir? Nasıl olur ki? diye düşünüyorsanız buyrun...

Serilerin devamı mevcuttur.

● Yatırım tavsiyesi değildir. Yazılanlar kendi bilgim ve deneyimim hakkındadır. Sorumluluk kabul edilmez.

《En iyi bilgi ve deneyim kendi edindiğiniz ve araştırdığınızdır.》

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
20-30k ile minnig işine girilmeli mi? Görüşünüz nedir?

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Girilmez.
Eğer 10-20 ekran kartıyla olur diyorsan deme.
Miningden adamakıllı gelir elde etmek için ciddi yatırımlar gerekir.
Düşük bütçe de en mantıklısı alım-satımdır.
Bunun için giriş seviyesi ve teknik analiz bilgisi gerekir.
Binance veya farklı platformlar üzerinden farklı grafikler abc eğrilerini çan eğrilerini veya farklı metodları incelemen gerekir.
Ve genellikle btc ya da eth ile yapılmaz.
100 lerce altcoinin arasından analizini yapıp yatırım yaparsın.

lawlian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Melih
Instagram
melihcan.u
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Girilebilir. Sistemlerin bir kısmı sağlam 2.El olup diğer bir kısmı 0 alınırsa ilk aylar gelecek kâr oranı toplam zararınızı daha hızlı kapatabilir. Lakin net olarak elektrik ve piyasayı bilemeyiz. Eth kazıyorsundur şak bi düşerse ne yapacağız? Bana kalırsa mining yapılmaz değil yapılır ama geleceğe doğru uzun vadeli işlem kazi olduğu için (harcamalarınızı kapatması ve artıya geçme durumu) olası durumlar çok...
Elektrik faturasi
Sistem arizasi
Kazilan coinlerin borsa değerleri.

Şu an piyasada ekran kartıda yok çok yükseliş trendi var bitcoin ve bitcoinin kardeş uzantıları da yükselişte %40 civarlarında olanlar var. Bir yerde sistem sert düzeltmeler yapabilir. Bana şu an riskli gibi geliyor. Hem mining hem borsaya giriş. Ayı ve boğa durumları var. Biraz araştırma yapıp sana daha temiz bilgiler sunmam gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

girilir ise bu gidişle eth ile yaklaşık 5 6 ay içerisinde paranızı çıkarmanı mümkün gibi duruyor
Dostum böyle konuşman çok mantıksız net bir şey diyemeyiz sonra sorumlu tutulma ihtimalimiz mevcut

Son düzenleme:

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
G
Girilebilir. Sistemlerin bir kısmı sağlam 2.El olup diğer bir kısmı 0 alınırsa ilk aylar gelecek kâr oranı toplam zararınızı daha hızlı kapatabilir. Lakin net olarak elektrik ve piyasayı bilemeyiz. Eth kazıyorsundur şak bi düşerse ne yapacağız? Bana kalırsa mining yapılmaz değil yapılır ama geleceğe doğru uzun vadeli işlem kazi olduğu için (harcamalarınızı kapatması ve artıya geçme durumu) olası durumlar çok...
Elektrik faturasi
Sistem arizasi

Şu an piyasada ekran kartıda yok çok yükseliş trendi var bitcoin ve bitcoinin kardeş uzantıları da yükselişte %40 civarlarında olanlar var. Bir yerde sistem sert düzeltmeler yapabilir. Bana şu an riskli gibi geliyor. Hem mining hem borsaya giriş. Ayı ve boğa durumları var. Biraz araştırma yapıp sana daha temiz bilgiler sunmam gerekiyor.
Güzel olur. Girmeyi düşünüyorum. Bekliyorum cevabı. Bugün 10 saat 1660s ile becerebilirsem deneyeceğim. Ona göre aylık kâr oranımı hesaplayacağım.

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109
Elektrik faturasi
Sistem arizasi

Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum böyle konuşman çok mantıksız net bir şey diyemeyiz sonra sorumlu tutulma ihtimalimiz mevcut
Sonuçta risk almadan kazanç sağlayamayız tabii ki ben girin demiyorum tercih size kalmış gibi düşün ama bu gidişle girilir ise güzel kâr edilebilir. Demek istediğim tam olarak buydu.

Top Bottom