Neler Yeni

Bluetooth Adaptör Tavsiyesi 5.0 vs 5.3 vs 5.4

Hangi Ürünü Almalıyım?

• Ugreen 5.0 Bluetooth Adaptör

Oylar: 0 0.0%

• Oy kullanan toplam üye
    9

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,052
İsim
Muhammet Trabzon
Bütçe
1000
Arkadaşlar, Huawei markasının FreeBuds 5 model Bluetooth kulaklığını alacağım. Bu kulağın Bluetooth versiyonu 5.2 imiş. Bilgisayarda da -Discord sesli sohbet, oyun ve dizi izlemek amacıyla- kullanmak için bir adet Bluetooth adaptör bakıyordum. Karşıma Ugreen ve TP Link markaları çıktı. Ugreen markasının 5.3 ve 5.4 versiyon Bluetooth adaptörleri var ama Amazon üzerinden yurtdışından temin ediliyor. Türkiye'den temin edebileceğim TP Link ve Ugreen marka adaptörler ise, 5.0 Bluetooth versiyonunu destekliyor sadece. Daha üst versiyonları stokta mevcut değil. 5.0 ile, 5.4 arasında aşırı bir fark var mıdır?

Şuradaki konu biraz kafamı karıştırdı... Konu sahibi bluetooth kulaklığının, adaptöründen daha alt versiyonda olmasından dolayı kulaklığı bağlayamadığını söylemiş. Kulaklığın bluetooth versiyonu 5.2 olduğu için, adaptörün versiyonu daha üst seviyede mi olmalı? Sizce aşağıdaki ürünlerden hangisini almalıyım? Amazon'dan yurtdışı alışverişi de yapmadım. Gümrükte ek bir ödeme çıkar mı, onu da bilmiyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Ürünler:
Huawei FreeBuds 5 -
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BZSZ46T2
Ugreen 5.4 Bluetooth Adaptör (Yurtdışından) - https://www.amazon.com.tr/dp/B0CJXVM1JJ
Ugreen 5.3 Bluetooth Adaptör (Yurtdışından) - https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09DK8NK6G
Ugreen 5.0 Bluetooth Adaptör - https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08R8992YC
TP Link UB500 5.0 Bluetooth Adaptör - https://www.amazon.com.tr/dp/B098K3H92Z

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,052
İsim
Muhammet Trabzon
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç kimsenin cevabı yok mu :)

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy

forxeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
murat
ben darkın 5.3'ünü kullanıyorum tavsiye ederim fut oynarken hiç sorun yaşamadım

Rylesh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İlyas
Kulaklığını tam performanslı şekilde kullanman için zaten adaptörün en az BT 5.2 olması lazım tabi daha düşük sürümle de kullanırsın ama gecikme ve ses kalitesi tam anlamıyla tatmin etmeyebilir özellikle ses gecikmesinde çok fark eder bu sorun olmazsa kullan.
Ugreen BT 5.4 adaptörü benimde sepetimde bir süredir, fiyatı yüzünden almamıştım ama ileriyi de düşünerekten ben tercihimi bundan yana kullanırdım sana da öyle tavsiye ederim.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,052
İsim
Muhammet Trabzon
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulaklığını tam performanslı şekilde kullanman için zaten adaptörün en az BT 5.2 olması lazım tabi daha düşük sürümle de kullanırsın ama gecikme ve ses kalitesi tam anlamıyla tatmin etmeyebilir özellikle ses gecikmesinde çok fark eder bu sorun olmazsa kullan.
Ugreen BT 5.4 adaptörü benimde sepetimde bir süredir, fiyatı yüzünden almamıştım ama ileriyi de düşünerekten ben tercihimi bundan yana kullanırdım sana da öyle tavsiye ederim.
Aslında ben de Ugreen BT 5.4 alıp geçmek istiyorum fakat yurtdışından geliyor olması korkutuyor. Hem kargo süreci uzun, hem de gümrükte takılır diye çekiniyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben darkın 5.3'ünü kullanıyorum tavsiye ederim fut oynarken hiç sorun yaşamadım
Bu markaya hiç bakmadım, bilmiyorum.

forumda pc tablet telefon monitör klavye gibi gibi pc ile alakalı ürünlerde bilgiis olanlar ağır basıyo technopata git orada konu aç
Orada da açtım ama istediğim cevabı alamadım.

Kulaklık 5.2, adaptör 5.0 olursa performans kaybı yaşar mıyım, sıkıntı oluşturur mu? Bu soruya cevap arıyorum sadece.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
gecikme oluşur

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
Aslında ben de Ugreen BT 5.4 alıp geçmek istiyorum fakat yurtdışından geliyor olması korkutuyor. Hem kargo süreci uzun, hem de gümrükte takılır diye çekiniyorum.
Hiçbir şey olmaz kafan rahat olsun. UGREEN temiz paketleyen bir firma. Hiç üzmedi beni. Hatta üstüne yurtdışına kablo iadesi bile yaptım. Sorgusuz kabul ettiler iademi.

Kayıp dersen evet kayıp yaşarsın ama öyle olağanüstü bir kayıbın olmaz. İstediğini al hepsi güzel ürünler, üzmez.

5.0 üstü zaten genelde menzil arttırma , stabilizasyon , güvenli bağlantı gibi özellikler sunuyor. He en ideali hangisi dersen 5.0 ve 5.3 derim.

Tercih senin.

UGREEN 5.0 olanı o satıcıdan alma ama. Daha güvenilir diğerlerinin satıcıları.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,865
İsim
Hacı
Bunlardan 5.4 olan da...
Anakartın nedir?

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,052
İsim
Muhammet Trabzon
Hiçbir şey olmaz kafan rahat olsun. UGREEN temiz paketleyen bir firma. Hiç üzmedi beni. Hatta üstüne yurtdışına kablo iadesi bile yaptım. Sorgusuz kabul ettiler iademi.

Kayıp dersen evet kayıp yaşarsın ama öyle olağanüstü bir kayıbın olmaz. İstediğini al hepsi güzel ürünler, üzmez.

5.0 üstü zaten genelde menzil arttırma , stabilizasyon , güvenli bağlantı gibi özellikler sunuyor. He en ideali hangisi dersen 5.0 ve 5.3 derim.

Tercih senin.
1 ve 2 yıldızlı yorumları çok kötü, bu yüzden Ugreen 5.4 versiyonunu bekleteceğim şimdilik. İade etmemde sıkıntı olmayacak 5.0 olanı satın alacağım. Onda sorun yaşarsam, 5.4 versiyonunda şansımı deneyeceğim.

UGREEN 5.0 olanı o satıcıdan alma ama. Daha güvenilir diğerlerinin satıcıları.

TeknoStore, Ugreen'in resmî distribütörü imiş. Bu yüzden güvenilir diye düşünmüştüm.
Kaynak: https://ugreen.com.tr/urun/ugreen-mini-usb-dongle-bluetooth-5-0-adaptor-siyah/

Keşke Ugreen'in kendisi üst versiyonlarını Türkiye'ye getirse de, böyle uğraşmak zorunda kalmasak.

1721565771791.png

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Baran Kut
1 ve 2 yıldızlı yorumları çok kötü, bu yüzden Ugreen 5.4 versiyonunu bekleteceğim şimdilik. İade etmemde sıkıntı olmayacak 5.0 olanı satın alacağım. Onda sorun yaşarsam, 5.4 versiyonunda şansımı deneyeceğim.

TeknoStore, Ugreen'in resmî distribütörü imiş. Bu yüzden güvenilir diye düşünmüştüm.
Kaynak: https://ugreen.com.tr/urun/ugreen-mini-usb-dongle-bluetooth-5-0-adaptor-siyah/

Keşke Ugreen'in kendisi üst versiyonlarını Türkiye'ye getirse de, böyle uğraşmak zorunda kalmasak.

Alıntıyı görüntüle
Anladım hocam. Ben diğerleri Amazon diye öyle demiştim en azından ürün memnun etmezse iade edersin diye. Teknostore'da sağlamsa onu da alabilirsin.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,052
İsim
Muhammet Trabzon
Anladım hocam. Ben diğerleri Amazon diye öyle demiştim en azından ürün memnun etmezse iade edersin diye. Teknostore'da sağlamsa onu da alabilirsin.
Aynen, Amazon o konuda hiç sıkıntı çıkarmıyor. İadeyi hemen kabul ediyor. İleride muhtemelen 5.4 versiyonunu alacağım, denemek için de olsa. Ama şimdilik hızlı gelmesi açısından 5.0 versiyonunu sipariş verdim. Bakalım, inşallah pişman etmez.

Top Bottom