Neler Yeni

BOOTMGR Hatası/ BIOS da ayar değiştirememe/Windows 7

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Merhaba arkadaşlar sizlere olayı baştan anlatacağım:
Dün @Oguzrtx ile BIOS şifresini kaldırmaya çalıştık. BIOS da hangi ayarı yapsam yapayım kaydedip çıktıktan sonra o ayar eski haline dönüyordu ve BIOS da hiçbir şey değiştiremiyordum. Neden böyle olmuş olabilir?
Sonra elimde hazırladığım W7 USB belleği vardı. Bilgisayarı yeniden kapatıp açtığımda Boot menüden USB belleği seçtim ve kuruluma başladım disk bölümüne geldiğinde format atacak şekilde hazırladım ve o bölümü geçtim lakin Türkçe yapmayı unutmuştum ve laptobun fişini çektim. Laptobu yeniden açmaya çalıştığım zaman BOOTMGR hatası aldım (fotoğrafı koydum) bu hatayi nasıl düzeltebilirim? Hiçbir şekilde Windows masaüstüne erişimim yok:(
IMG_20210204_110608.jpg

Şimdiden herkese teşekkürler:)

Beter Ali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,424
İsim
Mert Can Kopal
yardım ardım

Samooo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Samet Can
Merhaba arkadaşlar sizlere olayı baştan anlatacağım:
Dün @Oguzrtx ile BIOS şifresini kaldırmaya çalıştık. BIOS da hangi ayarı yapsam yapayım kaydedip çıktıktan sonra o ayar eski haline dönüyordu ve BIOS da hiçbir şey değiştiremiyordum. Neden böyle olmuş olabilir?
Sonra elimde hazırladığım W7 USB belleği vardı. Bilgisayarı yeniden kapatıp açtığımda Boot menüden USB belleği seçtim ve kuruluma başladım disk bölümüne geldiğinde format atacak şekilde hazırladım ve o bölümü geçtim lakin Türkçe yapmayı unutmuştum ve laptobun fişini çektim. Laptobu yeniden açmaya çalıştığım zaman BOOTMGR hatası aldım (fotoğrafı koydum) bu hatayi nasıl düzeltebilirim? Hiçbir şekilde Windows masaüstüne erişimim yok:(Alıntıyı görüntüle
Şimdiden herkese teşekkürler:)
Aynı sorun bendede var bende disk bölme işlemi yaptım ve bilgisayarı kapattım açtığımda bootmgr is compressed yazısı çıkıyor

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorun bendede var bende disk bölme işlemi yaptım ve bilgisayarı kapattım açtığımda bootmgr is compressed yazısı çıkıyor
Ben sorunu şöyle çözdüm.
Başka bir bilgisayardan USB'ye GParted yazdım ve diski sıfırladım ordan freedos oldu sonra işletim sistemi kurdum.

Top Bottom