Neler Yeni

Bu güç kaynağı kaliteli mi ve gtx 1650 super besler mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,765
İsim
Murat Orhan
Anlayamadığım şey şu: Şu an kullandığım ekran kartı anlık 140-150w'a kadar güç çekiyor. İzlediğim youtube videolarında ise hangi marka olursa olsun gtx 1650 super 120w'ı geçmiyor. Bu nasıl bir sorun olabilir ya da neden?
Hocam hiç bir sorun olmaz tecrübe etmeden özellikle bu tarz sistemlerde yorum yapmak çok büyük hata. Elindeki PSU Thermaltake'in kaliteli bir PSUsu ve muhtemelen peak 400 420wlara kadar çıkıyordur. Ki dediğin gibi şuan ki ekran kartın daha fazla güç çekiyor. Hiç bir sorun çıkmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

12V kanalından 19A veriyor kalitesiz 500w psularına yazdığı A değeri ile aynı ordan pay biç yani :D 600w Hadron PSU'm var o kadar fazla vermiyor

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
Hocam hiç bir sorun olmaz tecrübe etmeden özellikle bu tarz sistemlerde yorum yapmak çok büyük hata. Elindeki PSU Thermaltake'in kaliteli bir PSUsu ve muhtemelen peak 400 420wlara kadar çıkıyordur. Ki dediğin gibi şuan ki ekran kartın daha fazla güç çekiyor. Hiç bir sorun çıkmaz.

12V kanalından 19A veriyor kalitesiz 500w psularına yazdığı A değeri ile aynı ordan pay biç yani :D 600w Hadron PSU'm var o kadar fazla vermiyor
photo_12_2023-04-29_23-28-56.jpg

Anlık çektiği güç 142.5w

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan

Bu arada önceki konudan önerdiğiniz red switch gamebooster klavyeyi sipariş ettim bugün geldi. Çok iyi bence parasını hak ediyor. Teşekkürler.

Elini PSU'ya koyup ısınıp ısınmadığını söyler misin?
Ilık, neredeyse serin

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,765
İsim
Murat Orhan
Bu arada önceki konudan önerdiğiniz red switch gamebooster klavyeyi sipariş ettim bugün geldi. Çok iyi bence parasını hak ediyor. Teşekkürler.
380 Liraya Outemu bedava hocam. 600liralık Sarftech T60'ta bile Jixian switch var outemudan daha kalitesiz. Güle güle kullan

omer_34

80+ Silver
Anlayamadığım şey şu: Şu an kullandığım ekran kartı anlık 140-150w'a kadar güç çekiyor. İzlediğim youtube videolarında ise hangi marka olursa olsun gtx 1650 super 120w'ı geçmiyor. Bu nasıl bir sorun olabilir ya da neden?
hocam çalışmaz değil çalışır ama riski yok değil. bende de elinizdeki psunun 450w olanı mevcut psu kötü diye söylemedim bu arada. ucu ucuna yeterse anca yeter ama yerinizde olsam bu riski almazdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,765
İsim
Murat Orhan

Ilık, neredeyse serin
O Zaman sıkıntı yok. Güç kaynaklarında şöyle bir hurafe var,(kalitesizlerde genelde) PSU 300w diyelim sistem 301w çekince hemen sistem kapanıyor sanıyorlar. O 300W Aslında PSUnun yüke girmeden çalışabileceği wattı gösteriyor. 300W bir psu 350wlara kadar çıkabilir fakat çok ısınır kendini kapatmaz koruması olmadığı için. 350w çektiği şekilde çok kullanılırsa en sonunda inflak eder. Laptop ekran kartlarındaki w hilesi gibi bu da. Kalitesiz markalar PSUnun önüne 500w yazar altta minicik bir yazıyla ''350w normal 500W Peak'' yazar aslında o psunun sağlıklı çalışacağı watt 350wattır gibi gibi. Eğer PSUn ısınmıyorsa peakte değil demektir.

hocam çalışmaz değil çalışır ama riski yok değil. bende de elinizdeki psunun 450w olanı mevcut psu kötü diye söylemedim bu arada. ucu ucuna yeterse anca yeter ama yerinizde olsam bu riski almazdım
Risklik bir durum yok ki ortada. Peakta bile çalışmıyor PSUsu. 1650'nin MPC(max power consumption:Kartın yükte çekeceği maksimum güç,tdp ile karıştırılmamalı) 100Watt. %50 daha az şuan kullandığı karttan. işlemcisi zaten 65w güç çekiyor.

omer_34

80+ Silver
Risklik bir durum yok ki ortada. Peakta bile çalışmıyor PSUsu. 1650'nin MPC(max power consumption:Kartın yükte çekeceği maksimum güç,tdp ile karıştırılmamalı) 100Watt. %50 daha az şuan kullandığı karttan. işlemcisi zaten 65w güç çekiyor.
hocam belki bana içgüdüsel olarak da olabilir ama 350w psu çok az geliyor. ama siz yeter diyorsanız yeter

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Doğan gelişigüzel
https://www.bequiet.com/en/psucalculator

burdan hesaplayın 12v 228 w gösterıyor sızın psu kurtarır bence 1650 super bulursanız oda daha güzel arada fark var baya ramı da mutlaka 16 gb yapın 8 gb ram drobu yaptırır oyunlarda

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,235
Üyeler
156,579
Son üye
sbnc
Top Bottom