Neler Yeni

Bu Laptopun Markası Nedir?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
İntel adına Falkon markası üretmiş galiba.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok ilginç bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunlar toplu üretim gibi bişey galiba alıyorsun bir sürü üstüne kendi logonu basıyorsun oluyor sana marka ama buna logo basılmamış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Selim Gödek
İlgilendiği Kategoriler
bilişim, yazılım, bilgisayar, video oyunları
Segment isimli firmanın dağıtıcılığını yaptığı bir ürün. Garanti kapsamı falan bu firmada. XOTIC G60I olarak aratırsan detaylı olarak inceleyebilirsin. üründe ram ve disk yok. bunları özelleştirmek sana kalmış bütçene göre takabilirsin. Ben sipariş ettim yarın elimde olacak. Bir inceleme videosu çeker paylaşırım sizlerle. Şu anda bildiklerim bu kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Selim Gödek
İlgilendiği Kategoriler
Merhaba,
arkadaşlar notebook elime ulaştı, yaklaşık 1 hafta önce kadar. öncelikle çok fazla bilgisayarı teknik anlamda bilmeyenler için basitçe anlatacağım.
Xotic G60I olarak bildiğimiz bu notebook i7-9750h işlemci, GTX 1660 Ti, RGB klavye ve 144Hz 15.6" bir panel ile bizlere geliyor. Ram ve SSD bizim tarafımızdan temin edilmek zorunda. ben 3200 Mhz 16 GB tek slot bir ram kullandım. SSD olarakda 256GB m2 SSD kullandım. Parçaları taktım Wİndows 10 kurdum ve hadi bakalım göster hünerlerini dedim. Hunt Showdown indirdim ve kendi belirlediği ayarlarda başladım oynamaya. HOOOOOOP dakika 10 mavi ekran... olur dedim belki driver veya işletim sistemi sıkıntılıdır bir daha deneyeyim. HOOOOP mavi ekran... Format attım ve yanında herhangi bir cd ya da internette herhangi bir driver desteği olmadığı için bu sefer dikkatlice kurdum driverları. HOOOOP mavi ekran. Her seferinde farklı bir mavi ekran hatası aldım. Bu sebeple 10.000 TL bandında 16 gb ram ve 256 ssd ile sahip olabileceğiniz bu notebook u almanızı önermiyorum! Dağıtıcı olabilecek potansiyelim olmasına rağmen ürünü önermiyorum kimseye. Çok fazla bilmeyenler için bu yeterli olacaktır. Bu bilgisayar sıkıntılı ve Türkiye de bir muhattap bulamayacaksınız. Sadece garanti kapsamına dahil eden bir firma var onlarda teknik destek sağlamamakta.

Gelelim işin ehli bilir kişilere.
İ7-9750h ram frekansı olarak 2666 destekliyor. Benim gibi 3200 alayımda değiştirecek olursam başka makinaya takarım diye düşünmeyin. Alacaksanız 2666 ram alın. Çünkü mavi ekran sorunumu elimde olan 2133 4 gb rami sisteme ekleyerek çözdüm. Çok şükür şu anda böyle bir sorun kalmadı. Ancak bu seferde 2133 performansı yüzünden fps değerleri 10-20 arasında geriledi. Ayrıca klavye rgb için intelin nuc 9 driverını kurmak gerekiyor. İlginç olansa arka kapağında etikette intel olarak belirtiliyor cihazın markası. Isılara gelince gayet güzel ve sessize yakın ancak power tuşunun yanındaki performans tuşunu iki ışığa getirirseniz aragaz bile verebilen bir notebook olduğunu göreceksiniz ve performans modunda kar fırtınası yoksa ısıları 85 den aşağı çekemiyorsunuz. Tasarım olarak gamingten uzak ve yapısı çok kırılgan duruyor. Ayrıca klavyesi tr değil e numlock tuşları yok. Yani işinizi bilsenizde ilk sırada tercih edeceğiniz bir bilgisayar olmayacaktır.

Ben neden aldım?
Temin ettiğim noktadan çok iyi bir fiyat teklifi aldığım için değerlendirmek istedim. Aynı zamanda üründe olan herhangi bir giderilemeyen sıkıntı olursa iade edebileceğimi belirttiler. Ancak bunlar sizin için geçerli olmayacaktır. Çünkü herhangi bir sponsorluk yapısında değil abi kardeş durumundan böyle bir imkana sahip oldum. Ayrıca böyle farklı ve abuk subuk bilgisayarları kullanmayı, keşfetmeyi seviyorum. Yine de youtube kanalında bir video hazırlayacağım onu da hazırlayınca sizlere bilgisini veririm. Fiziki halini de tam anlamıyla görmüş olursunuz.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Aşağıdaki laptopun markası nedir ? Satıcı Intel olduğunu savunmakta fakat bildiğim kadarıyla Intel laptop üretmiyor.
Açık ayran gibi galiba. Açık laptop :D fason üretim üzerine marka bas sür pazara gibi geldi bana.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Selim Gödek
İlgilendiği Kategoriler
Arkadaşlar bugün elime 2666 ram geldi ve onunla denedim bilgisayarı sıfırdan format attım ve kurulumlarını yaptım. Yabancı kaynaklı siteden destek ile iletişime geçtim driver konusunda yardım istedim dosya gönderdiler klavye için falan. Hunt Showdown oyununda 70-110 arası fps aldım. Valorant 110-200 arası ayarlara göre fps aldım. Isıları gayet iyi durumda soğutucu olmadan 75-79 arası tam yükte ısısı var bilgisayarın. Bu fiyata alınır mı? eğer size rehberlik edecek bir bilgisayarcı varsa fiyatına göre alınabilir olduğunu düşünüyorum artık. Şu anda 16 gb 2666 ram ve 512 m2.ssd ile 11.000 TL ye alınabiliyor. İki konuda sıkıntısı var. 1. klavesi tr değil numlock tuşları yok. 2. sadece 2 adet m2 slotu var sata disk slotu yok. şu anda 6 gb ekran kartı belleği olan bir gaming notebook bu fiyata sıfır olarak zor alınır. Dolarda uçmuşken bence alınabilir.

Ekler

• WhatsApp Image 2021-10-23 at 14.32.29 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-23 at 14.32.29 (1).jpeg
    83.3 KB · Hit: 23
  • WhatsApp Image 2021-10-23 at 14.32.29 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-23 at 14.32.29 (2).jpeg
    96.7 KB · Hit: 24
  • WhatsApp Image 2021-10-23 at 14.32.29.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-23 at 14.32.29.jpeg
    81.5 KB · Hit: 21
Top Bottom