Neler Yeni

Bu monitörü ekran kartına bağlamak için nasıl bir kabloya ihtiyacım var

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,866
İsim
Okan Aslantaș
Arkadașlar yazın sistem alacağım monitör olaraksa șu monitörü düșündüm https://www.epey.com/monitor/asus-tuf-gaming-vg24vq.html#
Sebebi de adaptive sync(hem freesync hem gsync) desteklemesi alacağım ekran kartı 1660 super ya da rx 580 o zamanki bütçeme göre alacağım fakat 1660 superi tercih edersem gysnc olan bir monitor lazim olacakti tearing olayınî yașamamak için fakat gysnc monitörler pahali bildiğiniz üzere. Bu yüzden freesync destekleyen bir monitor almam lazim bende düșündüm ikisini de birden kullanamazmıyım diye adaptivesync diye birsey buldum. Bu monitorde de oyle bir destek varmis. Fakat display port kullanmam gerekiyormus onun hakkında pek bilgim yok benim nasıl bir kablo almam lazım

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Bu monitörü HDMI veya DisplayPort ile bağlayabilirsiniz. DisplayPort kullanırsanız daha iyi olur.

Tecan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Duhan Can
Arkadașlar yazın sistem alacağım monitör olaraksa șu monitörü düșündüm https://www.epey.com/monitor/Asus-tuf-gaming-vg24vq.html#
Sebebi de adaptive sync(hem freesync hem gsync) desteklemesi alacağım ekran kartı 1660 super ya da rx 580 o zamanki bütçeme göre alacağım fakat 1660 superi tercih edersem gysnc olan bir monitor lazim olacakti tearing olayınî yașamamak için fakat gysnc monitörler pahali bildiğiniz üzere. Bu yüzden freesync destekleyen bir monitor almam lazim bende düșündüm ikisini de birden kullanamazmıyım diye adaptivesync diye birsey buldum. Bu monitorde de oyle bir destek varmis. Fakat display port kullanmam gerekiyormus onun hakkında pek bilgim yok benim nasıl bir kablo almam lazım
Icinden cikacak zaten display port

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Displayport 1.4 kablo almanız gerekir. Çok da karışık değil yani.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,866
İsim
Okan Aslantaș
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki adaptive sync olup olmamasi çok önemli mi oyunlarda vsync acsam yeterli olurmu

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Kağan KAYA
Kardesim bende bu durumdan korkuyordum rtx 2060 kullanıyorum ama şunu fark ettimki ekran ksrtimin yazılımında gsync yazılımı zaten varmis monitörümde fresync ve hic sıkıntı cekmiyorum 1660 süperle yakın zamanlarda çıktılar belki sendede vardir hatta bundan dolayı nvidia ekran ayarlarinda ekranım gsync olarak gözüküyor yanlisim varsa kusura bakma yanlışımı görende duzeltsn ıyi forumlar dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadașlar yazın sistem alacağım monitör olaraksa șu monitörü düșündüm https://www.epey.com/monitor/Asus-tuf-gaming-vg24vq.html#
Dönüştürücü kullanama hepsi ya bozuk yada kötü

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,425
Üyeler
142,924
Son üye
Berkay002
Top Bottom