Neler Yeni

bu sistem alınır mı yardım ederseniz sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Görkem Karadeniz
Ekran kartını 2 fanlı almanı önermem bence inno3d den gigabiteden 3 fanlı al fiyat aynı hemde daha iyi fps verir. Rampage marka 240mm sıvı soğutma öneririm 50k lık sistem dizip sıvı soğutmasız olmaz. Onun dışında belki biraz daha araştırarak daha uygun fiyata alabilirsin belki ama sistemin güzel. Googleye cpu ekran kartını yazıp aratarak sistemin bencmark test sonuçlarına bak eğer farklı bir ekran kartı daha iyi sonuçlar verdiyse ona yönel. Ama sistem genel olarak güzel duruyor

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,160
İsim
Mehmet Aslan

Kerem*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını 2 fanlı almanı önermem bence inno3d den gigabiteden 3 fanlı al fiyat aynı hemde daha iyi fps verir. Rampage marka 240mm sıvı soğutma öneririm 50k lık sistem dizip sıvı soğutmasız olmaz. Onun dışında belki biraz daha araştırarak daha uygun fiyata alabilirsin belki ama sistemin güzel. Googleye cpu ekran kartını yazıp aratarak sistemin bencmark test sonuçlarına bak eğer farklı bir ekran kartı daha iyi sonuçlar verdiyse ona yönel. Ama sistem genel olarak güzel duruyor
pek bilgim yok da msi veya gigabite olunca yani markası değişince ekran kartında bi fark oluyo mu yoksa sadece marka değişmiş mi oluyo

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Görkem Karadeniz
pek bilgim yok da msi veya gigabite olunca yani markası değişince ekran kartında bi fark oluyo mu yoksa sadece marka değişmiş mi oluyo
YOK HAYIR YANİ EVET DE DENEBİLİR AMA BEN HAYIR DEMEYİ TERCİH EDİYORUM. ŞİMDİ GOOGLEYE GİR ARAMAYA GPU BENCHMARK YAZ ÖNÜNE GELEN SİTELERE BAK EN İYİ GRAFİK KARTLARINI SIRALAMASIYLA GÖRECEKSİN. BENIM SANA TAVSİYEM GİGABİTE 4070 SUPER DİR. GALAX 4070 SÜPER DE ALABİLİRSİN MESELA AMA GİRİP KENDIN BAKARSAN DAHA İYİ ANLARSIN. EKRAN KARTININ VİDEOLARINI YOUTUBEDEN DE İZLEYEBİLİRSİN. EKRAN KARTINI KAFANDA BELİRLEDİKTEN SONRA BU KARTI HANGİ İŞLEMCİ RAHAT ÇALIŞTIRIRIN CEVABINI FORUM SİTELERİNDE ÇOK RAHAT BULABİLİRSİN HADİ BULAMADIN DİYELİM KONU AÇARSIN YARDIMCI OLURLAR ZATEN. İŞLEMCİ ÖNERİM DE SANA İNTELDEN YANA OLUR AMD Cİ ARKADAŞLAR KIZMASIN AMA ŞİMDİ. AKLINDA NE SORU OLURSA BANA BURADAN MESAJ ATABILIRSIN ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLURUM.

Kerem*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
YOK HAYIR YANİ EVET DE DENEBİLİR AMA BEN HAYIR DEMEYİ TERCİH EDİYORUM. ŞİMDİ GOOGLEYE GİR ARAMAYA GPU BENCHMARK YAZ ÖNÜNE GELEN SİTELERE BAK EN İYİ GRAFİK KARTLARINI SIRALAMASIYLA GÖRECEKSİN. BENIM SANA TAVSİYEM GİGABİTE 4070 SUPER DİR. GALAX 4070 SÜPER DE ALABİLİRSİN MESELA AMA GİRİP KENDIN BAKARSAN DAHA İYİ ANLARSIN. EKRAN KARTININ VİDEOLARINI YOUTUBEDEN DE İZLEYEBİLİRSİN. EKRAN KARTINI KAFANDA BELİRLEDİKTEN SONRA BU KARTI HANGİ İŞLEMCİ RAHAT ÇALIŞTIRIRIN CEVABINI FORUM SİTELERİNDE ÇOK RAHAT BULABİLİRSİN HADİ BULAMADIN DİYELİM KONU AÇARSIN YARDIMCI OLURLAR ZATEN. İŞLEMCİ ÖNERİM DE SANA İNTELDEN YANA OLUR AMD Cİ ARKADAŞLAR KIZMASIN AMA ŞİMDİ. AKLINDA NE SORU OLURSA BANA BURADAN MESAJ ATABILIRSIN ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLURUM.
hocam işlemci olarak senin dediğin gibi Intel i5-13600K On Dört Çekirdek 3.5 GHz alacağım ekran kartı olarak MSI RTX 4070 Super 12G Ventus 3X OC 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı düşünüyorum ama ana kart ve diğer sıvı soğutma gibi malzmelerle ilgili bilgim yok sence ne almalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Görkem Karadeniz
hocam işlemci olarak senin dediğin gibi Intel i5-13600K On Dört Çekirdek 3.5 GHz alacağım ekran kartı olarak MSI RTX 4070 Super 12G Ventus 3X OC 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı düşünüyorum ama ana kart ve diğer sıvı soğutma gibi malzmelerle ilgili bilgim yok sence ne almalıyım
SENİN BAHSETTİĞİN EKRAN KARTININ FİYATINA BAKTIM MİNUMUM 30 BİN BANDINDA.
SENIN İÇİN KÜÇÜK BİR ARAŞTIRMA YAPTIM.
EĞER DERSEN Kİ HOCAM BEN 5 BİN KAR EDEYİM BİR DE SIVI SOĞUTMA ÇÖZEYİM BU AŞAĞIDA Kİ EKRAN KARTI SENIN MSI EKRAN KARTI İLE BİREBİR AYNIDIR. BAK BENZERİ DEĞİL BİREBİR. RGB Sİ FALAN DA VAR KASADA ÇOK TATLI DURUR. BÖYLELİKLE AYNI ÜRÜNÜ KULLANIP 5K RAHAT KAR EDERSIN 5K YA DA MİSS GİBİ COOL MASTERDAN RAMPAGE DEN FALAN Bİ SIVI SOĞUTUCU ÇÖZERSİN BİTER.
DİPNOT OLARAK SIVI SOĞUTUCU 240MM OLACAK. AŞAĞIZI KURTARMAZ ÜSTÜNE DE GEREK YOK.

Gigabyte GeForce RTX 4070 Gaming 12G 22 BİN DEN BASLIYOR.
DİPNOT OLARAK SIVI SOĞUTUCU 240MM OLACAK. AŞAĞIZI KURTARMAZ ÜSTÜNE DE GEREK YOK.

HA DERSEN Kİ ZATEN BEN 30 BİNİ SADECE EKRAN KARTI İÇİN GÖZDEN ÇIKARDIM (Kİ SİZİN EKRAN KARTI ZATEN 30 BİN BANDINDA)
ÜZERİNE 3 LİRA DAHA KOYUP AŞAĞIDA AŞAĞIDAKİ EKRAN KARTINI AL.
HARİKA BİR EKRAN KARTIDIR. BÖYLELİKLE EKRAN KARTI HAFIZAN BANA ATTIĞIN MSI EKRAN KARTINDA 12 GB İKEN AŞAĞIDA Kİ EKRAN KARTINDA 16GB OLACAK BÖYLELİKLE OYUNLARI DAHA ÜST ÇÖZÜNÜRLÜKTE OYNAYABİLECEKSİN.

Galax GeForce RTX 4070TI SUPER EX Gamer 16GB 256BIT​

BANA SORARSAN SEN OLSAN HANGISINI SECERDIN DİYE. BEN ACELE ETMEZ İYİSİNDEN BİR SİSTEM YAPARDIM ŞUAN DA ÖYLE YAPIYORUM.
SANA EKRAN KARTINA O KADAR PARA VERME GİT MAX 40K YA 7700XT Lİ SİSTEM DİZ 4070İ HER ALANDA TOKATLIYOR DİYENLER OLACAKTIR. ÖYLE OLABİLİR AMA BU PİYASANIN GODFATHERI NVDİA DIR. AMA TABI KARARI SANA BIRAKIYORUM.

Top Bottom