Neler Yeni

Bu söz ne anlama geliyor ? Tartışalım

charliechaplin

80+ Bronze
"Aslında dünyaya gelmek değil yaptığımız, dünyadan çıkmak: Tıpkı yaprakların ağaçtan çıkması gibi. Okyanus nasıl dalgalanırsa, evren de insanlanır."

Yazar: Alan Watts

Herkesi tartışmaya davet ediyorum. İsteyenler kendi yorumlarını da katabilirler konuya. Konudan sapmadan tartışalım lütfen.

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
muhammed samet
"Aslında dünyaya gelmek değil yaptığımız, dünyadan çıkmak: Tıpkı yaprakların ağaçtan çıkması gibi. Okyanus nasıl dalgalanırsa, evren de insanlanır."

Herkesi tartışmaya davet ediyorum. İsteyenler kendi yorumlarını da katabilirler konuya. Konudan sapmadan tartışalım lütfen.
burada insanın vududundakinden büyüyüp anne karnından çıktıktan sonra ölümümzü ve sonra toprağa karışıp yok oluşumuzu ya da ruhumuzun tanrı katına çıkmasını ele almış olabilir

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........

olay yaşamak değilde yaşayıp ölmektir. Ölmeliyizki yeni insanlara yer açılsın

charliechaplin

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Her canlı ölümü tadacaktır" sözüne benzettim ben sözü. Sonuçta herkes ölmek için dünyaya geliyor. 10 aylık bir bebeğin hiç doğmak için dünyaya geldiğini görmüşmüydünüz? O zaten doğmuş olurdu ve birdaha ki aşamaya yani ölmeye geçerdi.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,298
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Şair burada asıl yaşamın , asıl hayatın ahiret hayatı olduğunu vurguluyor. Dünya hayatı gelip geçici bir heves bunu söylüyor.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765

Evrene her zaman insanlar gelecek bizim yaptığımız tek şey gelecektekiler gelmeden önce ölmek

charliechaplin

80+ Bronze
Evrene her zaman insanlar gelecek bizim yaptığımız tek şey gelecektekiler gelmeden önce ölmek
Aynen öyle. Okyanus dalgasıyla bizi alıp götürecek ve birdahaki dalga da başka insanlar gelecek onlarda bizim gibi gidecek ölüme doğru

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Herkesin aksine ben bir ahiret hayatı benzeşmesi göremedim. Hayatı basit bir şekilde dile getirmiş sadece. Ama daha şatafatlı.

Top Bottom